Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 116

Wątek: Forumowa Giulietta po raz drugi - AR Giulietta 1.4 MA 170 KM TCT 2014

Domyślnie

Jak ktoś chce bezawaryjna skrzynie, to niech sobie eCVT kupi Z dwusprzeglowych DSG psuje się zdecydowanie najmniej, a jeśli ktoś porównuje ją do zwykłej skrzyni automatycznej - cóż jego problem.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar bartek923
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170KM TCT '14 / Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110KM '17

Domyślnie

Panowie fachowcy w ASO stwierdzili dziś, że skrzynia się musi zaadoptować do nowych sprzęgieł i objawy będą stopniowo ustępować, max do 1000km.
    Nie wiem za bardzo co o tym myśleć bo na pytanie czy w nowym aucie byłoby to samo rozłożyli ręce. Cóż - poczekam, faktycznie jak już pisałem - szarpie coraz mniej, właściwie już tylko z 2 na 3, i coraz łagodniej. Najbardziej mnie rozwalili odpowiedzią na pytanie dlaczego nie dowiedziałem się o tym przy odbiorze - bo odebrałem auto nie od tej osoby, która je przyjmowała...

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

no możliwe, że auta wyjeżdżające z fabryki przechodzą jeszcze kontrolę jakości, gdzie skrzynia wstępnie jest adaptowana.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bartek923 Zobacz posta
    Panowie fachowcy w ASO stwierdzili dziś, że skrzynia się musi zaadoptować do nowych sprzęgieł i objawy będą stopniowo ustępować, max do 1000km.
    Nie wiem za bardzo co o tym myśleć bo na pytanie czy w nowym aucie byłoby to samo rozłożyli ręce. Cóż - poczekam, faktycznie jak już pisałem - szarpie coraz mniej, właściwie już tylko z 2 na 3, i coraz łagodniej. Najbardziej mnie rozwalili odpowiedzią na pytanie dlaczego nie dowiedziałem się o tym przy odbiorze - bo odebrałem auto nie od tej osoby, która je przyjmowała...
    Moim zdaniem graja na czas. Nie moga powiedziec ze TTTM bo nie ma to wymyslaja cuda. W powershifcie jest to powszechne ze co jakis czas adaptuje sie sprzegla przez co skrzynia pracuje o niebo lepiej.

- - - Aktualizacja - - - -

Popros o odpowiedz na pismie - opisz objawy ze silnie szarpie a oni niech pod tym ze to sie samo naprawi po 1000km. Jak znow za 20tys sie skrzynia rozleci bedziesz mial podkladke w walce z centrala i ewentualnie UOKIK.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Jak w innym temacie narzekałem, że coraz większa pula aut występuje tylko w automatach (ok, chodziło o segment wyżej z lepszymi silnikami), to na mnie kilku ruszyło, że tylko "plebs" będzie ręką machać przy takich pieniądzach za samochód. Cóż, nadal uważam, że wolę pomachać, niż się męczyć z takimi przypadkami jak wyżej. Nie ma nic gorszego niż szarpanie skrzyni, na które nie masz absolutnie żadnego wpływu. Gdyby jeszcze producenci wrócili do klasycznych automatów, to pół biedy, ale ładują te de facto zautomatyzowane, dwusprzęgłowe skrzynie, które mają więcej wad niż zalet.

Co do tego konkretnego przypadku, to tak jak Buzzer napisał. Zdobądź od nich podkładkę, że tak ma być na początku, jest to normalne i się naprawi. Będzie na czym oprzeć reklamację, gdyby jednak się nie naprawiło.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Wspolczuje problemu i moge tylko potwierdzic to, co pisali juz koledzy, zeby w razie watpliwosci brac od ASO opinie na pismie.

Tez sie dziwie, ze w kompaktach sa praktycznie tylko dwusprzeglowki. Ja uzywam 2 zwykle automaty i nie narzekam na szybkosc dzialania, takze dla mnie dwusprzeglowki nie maja racji bytu.
    Ostatnio mialem znow CT200h na tydzien i znow napisze, ze jezdzi sie tym fajnie, jesli tylko ktos go nie paluje, tylko jezdzi normalnie. Po tygodniu mialem spalanie 5,8 litra...takze z CVT mozna zyc

Awatar mimx
    Auto
    VW Tiguan 2 / P208 '19

Domyślnie

w kompaktach sa praktycznie tylko dwusprzeglowki
    Bez przesady. Astra, Focus, Auris, Mazda 3, Civic, Impreza, P308 (i pewnie jakiś Citroen, ale nie wiem co tam jest kompaktem) a z premiumów jeszcze 1er, Mini Clubman (?), V40 nie mają dwusprzęgłówek.

A dwusprzęgłówki lubię, ale raczej tylko mokre. Suche DSG mnie przestało zachwycać po parudziesięciu tysiącach km użytkowania.
    VW Tiguan 2 '16 2.0TDI DSG 4Motion / Peugeot 208 '19 1.2 82 PureTech Allure

Awatar Rules

Domyślnie

W których modelach jest suche, a w których mokre DSG?

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Miniaki mają już nowe dwusprzęgłówki - weszły w połowie ubiegłego roku.

Awatar Rules

Domyślnie

Jak Alfa? Skrzynia się uspokoiła?

Uprawnienia umieszczania postów