Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: Bezawaryjne auto do 35k PLN (segment C lub D) do miasta i w trasę

Awatar bartek923
    Auto
    Toyota Avensis III Kombi 1.8 Valvematic Premium CVT 13” / Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AdamS Zobacz posta

jeżeli chodzi o Aurisa - to te 1,4 raczej słabe (osiągi), ale podobno pancerne
    Nie mam pewności, czy to dokładnie ten sam silnik co w Corolli E13, i jak znacząca jest różnica w masie auta, ale kiedyś trochę latałem taką z tym silnikiem - bardzo przyjemna jak na to co "na papierze" dynamika i palił tyle co nic.

Duży plus, że silnik na łańcuchu i nie słyszałem o przypadkach, żeby ktoś miał z nim problemy.
    Renault Megane I Classic 1.6e RN '99 > Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.0 JTS '03 > Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 110 KM Dynamique '12 > Renault Fluence 1.5 dCi 95KM '16 & Opel Corsa D 1.2 16V '13 > Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170KM TCT '14 & Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110 KM '17

Auto
    Volvo

Domyślnie

1.4 D4D przewinął się u znajomych gdzie zrobił 250k bez niespodzianek (jedynie wymiana EGR). O ile dobrze kojarzę, to b. prosta jednostka, co jest jej największą zaletą.
    Ktoś wspominał 1.3 JTD(CDTi) - pamiętam, że w Astrze H dosyć się męczył. Nie sądzę, by w Astrze J było lepiej..

Awatar Arnold
    Auto
    Touareg II (4XMotion), RAV4 Hybrid AWD-i

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bartek923 Zobacz posta
    Nie mam pewności, czy to dokładnie ten sam silnik co w Corolli E13, i jak znacząca jest różnica w masie auta...
    Duży plus, że silnik na łańcuchu i nie słyszałem o przypadkach, żeby ktoś miał z nim problemy.
    To jest dokładnie ten sam silnik a różnica masy obu aut niewielka. Może i nie jest demonem dynamiki ale w zupełności wystarczy do sprawnego przemieszania się
    Dodatkowym plusem jest brak dwumasowego koła zamachowego.
    Co prawda DPF jest okresowo wypalany ale przecież rodzice oprócz miasta robią też trasy to chyba z tym nie powinno być problemów.
    Jedynym mankamentem Aurisów z tym motorem jest to że trudno znaleźć takie z małym przebiegiem -
    "niepofirmowe".
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Ja znam przypadek tego 1.4d-4d toyoty 345kkm i lata bez problemu do dziś.
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Uprawnienia umieszczania postów