Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: Bezawaryjne auto do 35k PLN (segment C lub D) do miasta i w trasę

Awatar bartek923
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170KM TCT '14 / Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110KM '17

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AdamS Zobacz posta

jeżeli chodzi o Aurisa - to te 1,4 raczej słabe (osiągi), ale podobno pancerne
    Nie mam pewności, czy to dokładnie ten sam silnik co w Corolli E13, i jak znacząca jest różnica w masie auta, ale kiedyś trochę latałem taką z tym silnikiem - bardzo przyjemna jak na to co "na papierze" dynamika i palił tyle co nic.

Duży plus, że silnik na łańcuchu i nie słyszałem o przypadkach, żeby ktoś miał z nim problemy.
    Renault Megane I Classic 1.6e RN '99 > Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.0 JTS '03 > Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 110 KM Dynamique '12 > Renault Fluence 1.5 dCi 95KM '16 & Opel Corsa D 1.2 16V '13 > Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170KM TCT '14 & Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110 KM '17

Auto
    Volvo

Domyślnie

1.4 D4D przewinął się u znajomych gdzie zrobił 250k bez niespodzianek (jedynie wymiana EGR). O ile dobrze kojarzę, to b. prosta jednostka, co jest jej największą zaletą.
    Ktoś wspominał 1.3 JTD(CDTi) - pamiętam, że w Astrze H dosyć się męczył. Nie sądzę, by w Astrze J było lepiej..

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3d), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III), C2 (2szt)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bartek923 Zobacz posta
    Nie mam pewności, czy to dokładnie ten sam silnik co w Corolli E13, i jak znacząca jest różnica w masie auta...
    Duży plus, że silnik na łańcuchu i nie słyszałem o przypadkach, żeby ktoś miał z nim problemy.
    To jest dokładnie ten sam silnik a różnica masy obu aut niewielka. Może i nie jest demonem dynamiki ale w zupełności wystarczy do sprawnego przemieszania się
    Dodatkowym plusem jest brak dwumasowego koła zamachowego.
    Co prawda DPF jest okresowo wypalany ale przecież rodzice oprócz miasta robią też trasy to chyba z tym nie powinno być problemów.
    Jedynym mankamentem Aurisów z tym motorem jest to że trudno znaleźć takie z małym przebiegiem -
    "niepofirmowe".
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Awatar Chelini
    Auto
    AstraIV

Domyślnie

Ja znam przypadek tego 1.4d-4d toyoty 345kkm i lata bez problemu do dziś.
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010.
    W planie Civic IX.

Uprawnienia umieszczania postów