Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Peugeot 308 SW 1.2 130 KM EAT6 PureTech Allure+ | TEST

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Kombi to nie jest samochód rodzinny tylko co najwyżej średni kompromis w tej dziedzinie.
    Nonsens. Dla rodziny do 2+2 kombi to jest bardzo dobry samochód rodzinny (chyba, że mówi o czymś w stylu Alfy 156 kombi, wtedy to faktycznie trochę kompromis).

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

To pojezdzij miesiac np. espace iv albo S maxem/galaxy a poznej wroc do swojego super kombi.

- - - Aktualizacja - - - -

Najlepiej jak masz dzieciaki 2 do 5-6 lat.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Buzzer ma rację.
    Z tyłu masz bardzo malutki otwór drzwiowy, a miejsca na tylnej kanapie jest bardzo mało, więc jak chcesz usiąść z dzieckiem i coś przy nim grzebać to można osiwieć (szczególnie zimą), a przy dwójce to w ogóle nie wiem jak...
    Jak dzieciaki są starsze i całkowicie same się ogarniają (nastolatki?), to wtedy tylko bagażnik jest istotny, więc kompaktowe kombi będzie ok.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Pink
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    To pojezdzij miesiac np. espace iv albo S maxem/galaxy a poznej wroc do swojego super kombi.
    Kolego Buzzer, po co ten napastliwy ton? Nigdzie nie napisałem, że kombi jest najlepszym rozwiązaniem, a jedynie, że bardzo dobrym. Przy czym dodam, że mam tu na myśli duże kombi, gdzie nie ma mowy o "malutkim otworze drzwiowym" czy "bardzo małej ilości miejsca na tylnej kanapie" - o czym pisze test1uci - a nie np. Clio. I zdanie to podtrzymuję, nadal uważam Twoją poprzednią opinię za przesadzoną.

Espace'm jeździłem, natomiast S-Maxa mam w rodzinie i nie ulega wątpliwości, że te auta są jeszcze sporo lepsze do tych celów. Bez dwóch zdań. Przy czym S-Max to rzeczywiście jest fajna (lepsza?) alternatywa dla dużego kombi, natomiast Espace (przynajmniej ten poprzedniej generacji) to już jest coś za coś, bo miejsca jest mnóstwo, ale jeździ się już tym kompletnie inaczej, jak mały autobusem, co nie każdemu odpowiada.

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

To nie jest napastliwy tylko wiem, że niektóre rzeczy trzeba po prostu sprawdzić na własnej skórze. Espace jest bezkompromisowy jeśli chodzi o przestrzeń a S-max trochę ciaśniejszy ale lepiej się prowadzi.

Awatar Pink
    Auto

Domyślnie

No więc ja nie teoretyzuję, tylko miałem do czynienia z Espace'm, z S-Maxem jestem za pan brat, a spore kombi użytkuję na co dzień. I choć są w tej materii lepsze propozycje, sprawdza się jako samochód rodzinnie bardzo dobrze. Stąd mój sprzeciw. Ale zboczyliśmy nieco z tematu...

Odnośnie tej pojemności, o której pisze superuser - wszystko zależy od tego, jak to działa w rzeczywistości. Trochę upraszczam, ale jeśli efekt jest podobny, to kwestia tego, czy pod maską mamy 1.0, czy 2.5 zaczyna trącić numerologią. Żeby nie było, też lubię większe wolnossące silniki, ale nie znaczy to, że zaraz muszę demonizować tzw. "pierdziawki"...chyba, że faktycznie są do kitu.

Uprawnienia umieszczania postów