Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Fotelik dzieciecy - prośba o pomoc

Awatar Arrival
    Auto
    Kia Proceed 1.4 T-GDi 7DCT

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Lotnik1976 Zobacz posta
    Jazda tyłem do kierunku jazdy to nie wymysł jakichś lewackich ekoterrorystow tylko prawa fizyki i specyficzna budowa dziecka.(...)Polecam blog osiem gwiazdek - sporo dobrej wiedzy tamze mozna znalezc.
    Tylko są dzieciaki, które albo pojadą przodem albo wcale. Moja 1,5-latka to anioł, ale nie pojedzie tyłem i koniec. Będzie się darła i wyrywała aż zrobi sobie krzywdę albo zedrze gardło. Matka z tyłu obok, ulubione zabawki obok. Nie i koniec. Przodem może jeździć wielogodzinne trasy. Tyłem - nie przewiozę jej nawet przez 5 minut. Mam fotelik obrotowy. Kiedy mi uśnie jadąc przodem, nie raz próbowałem ją obrócić w drugą stronę. Nie ma szans, wyczuje każdy najmniejszy ruch i od razu wrzask. Odpuściłem walkę.

Osiem gwiazdek też polecam, ale najlepiej trzymać się z daleka od ich grupy na fejsie. To jest rzeczywiście miejsce, w którym dobiorą Ci samochód do fotelika .

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

wiadomo, że jak już przewieziesz raz przodem, to tyłem dziecko już nie będzie chciało, to chyba logiczne.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Arrival
    Auto
    Kia Proceed 1.4 T-GDi 7DCT

Domyślnie

Nie logiczne. Nasza najpierw siłą rzeczy jeździła tyłem w niemowlęcej łupinie. A raczej nie jeździła bo problem był tak duży, że samochodem transportowałem ją tylko do lekarzy/na szczepienia - do 10 min jazdy jednorazowo. I płakałem po cichu po marzyłem o dziecku, które jak ja będzie lubiło dalekie podróże samochodem .

Po kupieniu nowego fotelika najpierw próbowaliśmy nie raz ją do takiej jazdy przyzwyczajać, bez pokazywania jej jazdy przodem. Krótkie "wycieczki" po 5-10 minut. Panika, walenie głową, szarpanie za pasy, wrzask itp. W żadnej inne sytuacji się tak nie zachowuje.
    W końcu raz byliśmy zmuszeni do godzinnej jazdy i stwierdziliśmy, że próbujemy przodem. No i jak ręką odjął. Zero płaczu, problemów, szarpania czy wydłubywania sobie oczu. Nawet na trasach zdecydowanie dłuższych niż godzinne.

Rozumiem jakie niesie to konsekwencje, jednocześnie muszę znaleźć jakiś kompromis. Moda na foteliki tyłem jest stosunkowo młoda. Całe pokolenia jeździły przodem. Rozumiem, że jest to postęp i zwiększa bezpieczeństwo. Jednocześnie gdzieś jest granica. Całkowite powstrzymanie się od jazdy poprawia to bezpieczeństwo jeszcze bardziej . Póki co pozostaje mi liczyć na to, że kiedy młoda zrobi się bardziej rozumna to zmieni zdanie.

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Dziwny przypadek masz - nie zazdroszcze.

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Arrival Zobacz posta
    Moda na foteliki tyłem jest stosunkowo młoda. Całe pokolenia jeździły przodem. Rozumiem, że jest to postęp i zwiększa bezpieczeństwo. Jednocześnie gdzieś jest granica. Całkowite powstrzymanie się od jazdy poprawia to bezpieczeństwo jeszcze bardziej . Póki co pozostaje mi liczyć na to, że kiedy młoda zrobi się bardziej rozumna to zmieni zdanie.
    Moda na pasy zaczęła się jeszcze wczesniej - to po prostu wypadkowa ilosci samochodow na drogach, predkosci jakie one rozwijaja i statystyk dotyczacych niestety smiertelnosci na drodze... Nie zazdrosze takiej sytuacji jak z Twoja Corka - u mnie byly protesty na poczatku (protesty to dosc lagodne okreslenie) ale kurz opadl i sie skonczylo... Moze Twoja latorosl ciepri na jakas odmiane choroby lokomocyjnej? sa ludzie ktorzy np w pociagu maja problemy z siedzeniem tylem - ale to tylko gdybania...
    Jest: A7 Sportback 3.0TFSI
    Były: A5 Sportback 3.0TFSI; Opel Insignia 2.0 CDTI; VW Golf+ 1.4 TSI; Volvo C70 2.4 Summum; Saab 9-3 1.9 TiD; VW Passat B5 1.8; Toyota Avensis 2.4; Nissan Micra 1.4; Peugeot 306 1.4; Fiat 125p

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów