Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Fotelik dzieciecy - prośba o pomoc

Zbanowany

Domyślnie

Fotelik dla mojej małej siostry kupiłam w SMYKU.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Przyszedł czas żeby Szymona przesadzić z nosidełka do fotelika. Jest tyle tego że nie wiem co wybrać. Potrzebuję jakiegoś w przedziale 9-18kg z możliwością mocowania na pasy. Wygodny, nadający się na długie podróże ale też dość kompaktowy w budowie czyli nie za szeroki, tak żeby dało się go przypiąć z tyłu po środku a córki mogły też wygodnie usiąść po obu jego stronach. Mile widziana duża regulacja w pozycji do spania. Budżet do 700zł.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Pisz do Driv3ra na PW - on Ci odpowiednio dobierze samochód do fotelika

Awatar Rules

Domyślnie

Mogę polecić Avionaut Glider, fotelik rodzimej produkcji, mam dwie sztuki (w naszym aucie i teściowej), wersja z mocowaniem ISOFIX i tą nogą, ale są też wersje tylko na pasy. Trudno mi powiedzieć czy jest wygodny, ale w niedzielę wróciłem znad morza (650km) i syn nie narzekał

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie Fotelik dzieciecy - prośba o pomoc

Ja mam w obu autach Maxi Cosi Tobi i moim zdaniem sprawdza się, sprawia wrażenie solidnego. ADAC dał mu 4 gwiazdki. Jest regulacja wysokości zagłówka wraz z pasami, i możliwość zmiany kąta pochylenia pod spanie. Nie wiem tylko jak z parametrem dotyczącym montażu na środku, u mnie zawsze siedzi na skrajnym siedzeniu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Michael-Ś ; 22-08-2019 o 22:19

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Pisz do Driv3ra na PW - on Ci odpowiednio dobierze samochód do fotelika
    a tu koledze jak się humor wyostrzył...

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Oj tam tylko troszeczkę

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

@Robak będziesz szukał czegoś tyłem do kierunku jazdy?
    BTW. Infiniti nie ma isofixa?
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Nie, przodem. Czuje że mały się denerwuje jazdą tyłem i płacze bo nic nie widzi. Szybko dojrzewa i jest kumaty. Musi siedzieć przodem i oglądać świat. Infiniti ma isofix ale nie na środkowym miejscu. Chyba żaden sedan nie ma czegoś takiego. Ten avionaut glider jest maga. Chyba go wybiorę.

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie

Hej jak tak tylko w kwestii formalnej - tu nie chodzi o to czy dziecko jest kumate czy nie - chodzi o jego bezpieczeństwo w trakcie kolizji/wypadku. Jazda tyłem do kierunku jazdy to nie wymysł jakichś lewackich ekoterrorystow tylko prawa fizyki i specyficzna budowa dziecka. idz tropem Test Plus... ja mam Trojeczke - 2 Corki - 6,5 i 3,5 i Juniora (4 miesiace). Srednia wciaz jezdzi w BESafe RWF ale wagowo nam sie konczy fotelik i powoli wsiadzie w 3-ke. Najstarsza tez jezdzila do 4 roku zycia tylem - a jest diablem wcielonym jesli chodzi o aktywnosc. W kontekscie widocznosci bardzo pomoglo lusterko sferyczne na zaglowek (chociaz ono tez jest bardziej dla Ciebie zeby upewnic sie ze dziecko sie np nie dlawi winogronem ktore ktos zapomnial przeciac wzdluznie na pol). Polecam blog osiem gwiazdek - sporo dobrej wiedzy tamze mozna znalezc.
    Jest: A7 Sportback 3.0TFSI
    Były: A5 Sportback 3.0TFSI; Opel Insignia 2.0 CDTI; VW Golf+ 1.4 TSI; Volvo C70 2.4 Summum; Saab 9-3 1.9 TiD; VW Passat B5 1.8; Toyota Avensis 2.4; Nissan Micra 1.4; Peugeot 306 1.4; Fiat 125p

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów