Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: TDI - Niezawodny

Domyślnie TDI - Niezawodny

Jak Wy oceniacie kultowe silniki TDI, w które były wyposażane takie auta jak Audi, Volkswagen, Skoda czy seat? Ja jeździłem autem z 1.9 TDI przez jakieś 5 lat i byłem bardzo zadowolony. Mało awaryjne, a jeżeli nawet to części dostępne niemal od ręki.
    Opiszcie Wasze doświadczenia.[/URL]
    Ostatnio edytowane przez Seth ; 29-01-2018 o 11:23

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Na temat tego siermiężnego, godnego traktora agregatu na gnojówkę zostały już napisane epopeje, poematy, rozprawki, eseje. Był tematem nieskończonej ilości debat i dyskusji również i na tym forum. Krótko mówiąc na temat tego silnika zostało powiedziane i napisane już wszystko. Mając na uwadze powyższe nie widzę sensu żeby jeszcze ktoś coś dodawał w tym temacie. Niech spoczywa w pokoju.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Co ten temat ma wnosić ?? kolejną gównoburze ??

Nie polecam 1.9 TDI BXE i BLS plus do tego 2.0 TDI 8v i 16v PD W CR też są problemy z pompami CR np

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Dziś rozmawiałem z właścicielem Golfa Plus 1.9 105 KM, z 2006r., oczywiście na gnój. Dawno nie słyszałem, by ktoś takie wiązanki puszczał w kierunku wunderwagena, aż w szoku byłem. Myślałem, że będzie chwalił to auto pod niebiosa, a tu wręcz przeciwnie.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar maschio
    Auto
    Seat Leon '07 Seat Ibiza '04

Domyślnie

Jakkolwiek by to nie zabrzmiało posiadam w rodzinie Jettę 1.9 TDI BXE, a sam od jakiegoś czasu jeżdżę Leonem II 1.9 TDI BLS, którego "znam" prawie od nowości. Auta super się sprawują mimo tego, że niby są z tego "gorszego" sortu. Silnik nie jest demonem prędkości, ale odwdzięcza się niskim spalaniem. I BXE i BLS sprawują się super, nie mamy z nimi żadnych problemów mimo tego, że są uważane za te najgorsze. Może zależy od tego jak kto trafi. Ja z własnego doświadczenia mogę polecić oba jeśli są z pewnego źródła. Bo jeśli ktoś kupuje 10-15 letnie 1.9 TDI z przebiegiem 100k z tureckiego komisu, a później dziwi się, że po 150k z silnika nie ma co zbierać sam sobie jest winny.

Auto
    własne

Domyślnie

Mam Octavię II 1,9 TDI BXE rocznik 2008, przebieg 207k. Jestem pierwszym właścicielem więc przebieg jest na pewno oryginalny. Większe naprawy: dwumas (150k), panewki prewencyjnie (150k - stare były w stanie rozpaczliwym), turbina - regeneracja (180k), pompowtryski - czyszczenie i regulacja (180k) do tego z 50 żarówek do tylnych i przednich świateł, wariująca elektryka tylnych świateł oraz niedziałające spryskiwacze tylnej szyby i reflektorów no i czekająca na wymianę uszczelka tylnych drzwi (wrażenia dźwiękowe jak przy jeździe z otwartym oknem). Średnie spalanie 6,1l/100km. Dolewka oleju 0,5l na 10k km. Po 10 latach odpala jak stare golfy III i klekocze tak przez ok. 10 km. Musi jeszcze trochę z nami zostać... ale gdybym mógł chętnie bym się jej pozbył.

Domyślnie

Nie ukrywam, że opis powyżej jest bardzo zbieżny z większością moich spostrzeżeń i opinii Klientów którzy się z tego cuda przesiadaja.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Rules

Domyślnie

1,9TDI tak, ale te starsze. Miałem A4 B5, sprzedałem z przebiegiem 280tyś km, samochód w rodzinie praktycznie od nowości i przez cały ten czas przy silniku jedynie pompa paliwa wymagała uszczelnienia.

Awatar Bart3kk
    Auto
    Astra J 1.4T 18' & Kia Rio 1.4 08'

Domyślnie

Teść ma audi 80 , chyba z pierwszym 1.9 tdi, co to jest za traktor, to nie miałem pojęcia, odbiera całą przyjemność z jazdy autem, a słychać go na osiedlu już chyba z pół kilometra wcześniej znajomy ma w Toledo 110 koni, 220 tysi przejechane i tylko cyka, drugi audi a4 130 koni już 280 tysi też śmiga ale kultura pracy ciężko się przyzwyczaić do tego silnika jak się nie obcuje na co dzień...
    http://www.autogaleria.pl/forum/showthread.php?t=13715
    KIA RIO 2008 FWD 1.4 16V DOHC -- > Mój Złoty Skośnooki Przecinak

https://autogaleria.pl/forum/showthr...-1-4TURBO-2018
    OPEL ASTRA J SEDAN 1.4T 140KM 2018

Auto
    Volvo V70 D5 2007

Domyślnie

3.0 tdi a A6 niby spoko, ale sporo problemów było

Uprawnienia umieszczania postów