Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Dacia Duster drugiej generacji | PIERWSZA JAZDA

Domyślnie

Bo byłem w fabryce, miałem okazję rozmawiać z różnymi osobami i widzieć proces produkcji który był tam dopiero wdrażany.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar Bart3kk
    Auto
    Astra J 1.4T 18' & Kia Rio III 17' 1.2MPI

Domyślnie

Ciekawe jak z wyciszeniem nowego Dustera? Bo poprzednik przyprawiał o ból głowy
    http://www.autogaleria.pl/forum/showthread.php?t=13715
    KIA RIO 2008 FWD 1.4 16V DOHC -- > Mój Złoty Skośnooki Przecinak

https://autogaleria.pl/forum/showthr...-1-4TURBO-2018
    OPEL ASTRA J SEDAN 1.4T 140KM 2018

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Patrzcie no... Godzilla taki zawsze obeznany w failach renault i pochodnych i nie wiedział ze Duster przeszedł testy. Napisalem ten post z premedytacją i jak się okazało trafiłem.

Co do korozji no cóż nie ma co dużo dyskutować. Ale to co napisał VectorOPC może a nie musi być prawdą. Bo mogę napisać to samo nie mając żadnych dowodów. Ale z czegoś ta niska cena też sie musi brać.

I nie przesadzajmy z tym poziomem bezpieczeństwa bo jest troszkę lepiej niż w poprzedniku. Szkoda tylko ze na poziomie iat o 10 lat starszych.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Niestety w wielu egzemplarzach 1 generacji korozja się pojawia. Dużo zależy jak zawsze od eksploatacji, ale generalnie ruda lubi chrupnąć te auta.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Stylistyka mocno poszła do przodu, w środku jak i na zewnątrz. Szkoda, że technicznie jest to ciągle Clio II.
    Mam znajomego z 1.6 4x2 i sobie ta daćka jeździ bezproblemowo. Jest głośniejsza, ale on spokojnie jeździ krajówkami, więc bez różnicy. Trzeba przyznać że jest bardzo pojemna.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Tak sobie teraz przeanalizowałem wyniki testów NCAP. I wychodzi na to że w całokształcie Duster II ma lepsze noty od Giulietty którą ostatnio testowano na nowych zasadach. A pragnę przypomnieć, mimo tego że minęło kilka lat że w 2012 Giulietta była uznana za najbezpieczniejsze auto roku 2012 Wiem że to nie jest wyznacznik, ale wg mnie obecne testy NCAP główni składają się z oceny systemów które myślą za kierowce. Ochrona pasażerów jest na dobrym poziomie skoro mogli przeżyć w 2012 w najbezpieczniejszym aucie to i w 2018 również mają szansę

Domyślnie

Chyba musisz jeszcze raz przeanalizować te wyniki, bo EuroNCAP twierdzi jednak co innego. Pod względem bezpieczeństwa biernego i ochrony pasażerów podczas zderzenia lepiej wypada Alfa. Kwestia zderzenia bocznego wynika z pewnego błędu w metodologii. IMO lepszym pomysłem byłoby zastosowanie wózka imitującego Suva, dokładnie tak jak robi IIHS. SUV w kwestii zderzenia bocznego przeważnie góruje nad zwykłym samochodem z oczywistych względów.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

No w pewnym sensie masz racje. Ale patrząc na wyniki procentowo juz tak rozbieżne nie są.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Auto
    D-4D

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Bart3kk Zobacz posta
    Ciekawe jak z wyciszeniem nowego Dustera? Bo poprzednik przyprawiał o ból głowy
    Jest więcej materiałów wygłuszających, przednie szyby są nieco grubsze. Jest lepiej. Co nie znaczy cicho.

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

fajna zmiana w kwestii fotela. W 1 był jeszcze fotel pamietajacy Clio II, z krótkim siedziskiem. Teraz na fotach wygląda normalniej

Uprawnienia umieszczania postów