Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Bezproblemowy hatchback 25-28tyś

Domyślnie Bezproblemowy hatchback 25-28tyś

Planuję zmienić auto i rozglądam się za jakimś hatchbackiem który będzie sprawiał jak najmniej problemów. Skupiam się na silnikach benzynowych. Po wstępnym researchu na placu boju pozostały: VW Golf 1.6, Seat Leon 1.6, Hyundai i30/Kia Ceed 1.4, 1.6. Dobre opinie zbierają Hondy Civic ale jakoś nie mogę się przekonać do ich wnętrza, dodatkowo cenowo stoją chyba najwyżej w swojej klasie.
    Który z powyższych modeli będzie najlepszym kompromisem i da najlepszy stosunek jakości do ceny? Zależy mi też na jak najmniejszym ryzyku korozji przynajmniej przez 3-4 lata użytkowania.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Wiem ze za chwile bedzie burza ale proponuje dorzucic megi III.

Domyślnie

Jeżeli patrzysz typowo przez pryzmat bezawaryjności, to zostaw Kię, Hyundaia i Hondę - ale na Civica trzeba zapłacić bliżej 30 000zł. Jeśli chcesz przyjemniejszego wnętrza to weź Golfa - ale na VI Ci nie wystarczy, a V jest kiepska. Leona opłaca się kupować za maksymalnie 20-22 000zł, później to strata kasy.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Domyślnie

Różnica w cenie pomiędzy Golfem a Kią i Hyundaiem to kilka dobrych tysięcy. Czy opłaca się tyle dokładać? Choć możliwe, że przy odsprzedaży po kilku latach używania, Golf na wartości straci mniej niż koreańskie marki i ostatecznie ten dodatkowy koszt się zwróci? Czy mam rację?

Domyślnie

Golfa VI z Ceedem i i30 pierwszej generacji raczej porównać się nie da. Komfort, bezpieczeństwo i wykonanie poziom wyżej. Kwestia czy chcesz dokładać czy nie. Bezawaryjnością Golf dorówna Ceedowi/i30 tylko w wersji 1,6MPI - i to może być różnie Ale zdecydowanie przyjemniej jeździ się Golfem.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Domyślnie

A wracając do leona, co z nim nie tak? W czym ustępuje golfowi? Zakładam, że pewnie jakość wykończenia trochę gorsza. Coś jeszcze?

Domyślnie

W środku jest kicha, zdecydowanie. Wnętrze mniej praktyczne, że słabą widocznością. Na codzień po prostu ten samochód użytkuję się mniej przyjemnie od takich konstrukcji jak Ceed, Astra itd.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Pamiętam jak ze znajomym jechałem toledo III - nieśmiertelny 1.9TDI. Wnętrze niestety porażka - plastik jak z TOI-TOI przetopionego, do tego silnik chyba w ogóle nie wygłuszony. Nie wiem jak z leonem ale myślę, że przepaści nie będzie na plus a to spora wada. Puga 308 brałeś pod uwagę?

Auto
    VW GOLF VI 1.4 TSI 122 DSG Highline

Domyślnie

Bierz Golfa, jak napisał ktoś wyżej jest to auto dużo lepiej wykonane niż Cee'd i i30,

Swoją drogą, Golf VI 1.4 TSI 122 wyprodukowany po czerwcu 2010 ma już poprawiony łańcuch rozrządu, więc największa wada silnika została wyeliminowana. Reszta jest raczej bezproblemowa

Domyślnie

308 już chyba bardziej problematyczna od wyżej wspominanych.

Uprawnienia umieszczania postów