Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Wątek: Jeden samochód, dwa różne warianty

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Może powiem tak - nie wszystkie L-ki mogą takie jazdy robić.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Najlepiej jak auto ma b.dobrą widoczność, świetnie pod tym względem sprawdzają się mikrovany. Poleciłbym 500L, ale tam nie ma automatu ani czujników na przodzie, co jest totalnym kuriozum.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Ta, mikrovan byłby super, ale jak komuś podoba się mini to do minivana nie wsiądzie.

Domyślnie

a może nowa ibiza 1,0 z dsg? koleżanka ostatnio takiego szukała i nawet stockowy można znaleźć a finansowanie jak to w vw...

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

Ależ jest inna opcja:
    Pomyśl ile kursów taksówek miałaby mama za te 1700 zł miesięcznie plus koszty utrzymania i obsługi auta, nie licząc już nawet tego wkładu własnego.
    Dodatkowo odpadają stresy związane z jazdą w korkach i szukaniem miejsc parkingowych itd. (no i parkowania).
    Zróbcie eksperyment - Niech Mama przeznaczy powiedzmy 2000 zł przez jeden miesiąc na taksówki i zobaczy czy naprawdę opłaca się Jej mieć własne auto.
    Mieszkając w dużym mieście nie potrzebowałbym kilku aut. Przecież Ojciec chyba nadal będzie zabezpieczał logistycznie rodzinne wyjazdy ?
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Ciekawe spojrzenie - nie powiem. Być może uber był by bardziej opłacalny. Taryfy zawsze kojarzą mi się ze zdzierstwem. Raz w życiu jechałem za kwotę, którą uważałem za uczciwą.

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Ciekawe spojrzenie - nie powiem. Być może uber był by bardziej opłacalny.
    Specjalnie wybrałem najdroższą formę transportu by zobrazować koszty użytkowania własnego auta Mamy.
    Pozostaje jeszcze bariera psychiczna że za te 1700 zł/mies (bo kosztów eksploatacji już w takich przypadkach się nie liczy) mamy coś trwałego ale czy naprawdę Mama tego chce ?
    Czy własne auto nie będzie dla Niej tylko dodatkowym kłopotem ?
    Odnoszę wrażenie że rodzina chce Mamę "uszczęśliwić na siłę".
    Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Taryfy zawsze kojarzą mi się ze zdzierstwem. Raz w życiu jechałem za kwotę, którą uważałem za uczciwą.
    Można sobie z tym poradzić wybierając (i np. zapisując w kontaktach tel.) dobrą, rzetelną korporację by mieć transport "na każde zawołanie".
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Arnold Zobacz posta
    Ależ jest inna opcja:
    Pomyśl ile kursów taksówek miałaby mama za te 1700 zł miesięcznie plus koszty utrzymania i obsługi auta, nie licząc już nawet tego wkładu własnego.
    Dodatkowo odpadają stresy związane z jazdą w korkach i szukaniem miejsc parkingowych itd. (no i parkowania).
    Zróbcie eksperyment - Niech Mama przeznaczy powiedzmy 2000 zł przez jeden miesiąc na taksówki i zobaczy czy naprawdę opłaca się Jej mieć własne auto.
    Mieszkając w dużym mieście nie potrzebowałbym kilku aut. Przecież Ojciec chyba nadal będzie zabezpieczał logistycznie rodzinne wyjazdy ?
    Cytat Zamieszczone przez Arnold Zobacz posta
    Odnoszę wrażenie że rodzina chce Mamę "uszczęśliwić na siłę".
    To, co napisałeś jest bardzo ciekawe - i nie ukrywam, że taką opcję też brałem pod uwagę. To nie jest jednak aż tak proste. Po pierwsze, moja mama mieszka w okolicy, z której dojazd w większość miejsc (taksówką oczywiście) po prostu dużo kosztuje. Przykładowo do centrum Warszawy jest to 50 zł w jedną stronę. Po drugie - sama chce posiadać samochód ze względu na zakupy i inne podobne sytuacje. Czasami trzeba przewieźć więcej rzeczy, wówczas taksówka nie będzie komfortową opcją. Ja mieszkam w zupełnie innej części miasta i pomimo starań oraz chęci nie zawsze mam możliwość przejechania w odpowiednim momencie aby z czymś pomóc.

Po trzecie - ze względu na odległość mój tato nie zawsze będzie wybierać się na weekend w domu autem. Ze względu na zmęczenie po tygodniu pracy oraz spory dystans woli przejechać się pociągiem (tym bardziej, że ma pod ręką Pendolino do Warszawy). W Warszawie ma jednak wiele spraw do załatwienia, czasem trzeba wyskoczyć do rodziny na Podkarpacie, co także wymaga auta. W takiej sytuacji można niby wypożyczyć auto - taki wariant testowaliśmy kilka lat temu, gdy mieszkał w innym kraju. Koszty są jednak ogromne i staje się to nieopłacalne.

Krótko mówiąc - auto będzie dla dwóch osób i przyda się w różnych sytuacjach. W rodzinie nikt nie wydaje pieniędzy na "zachcianki" - ta decyzja została dokładnie skalkulowana i jest po prostu jedynym sensownym rozwiązaniem.
    #drivetastefully

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Nie mogę - człek sie pyta o wybór samochodu i dostaje radę "Panie jeździj Pan Uberem/taxą". Tego jeszcze nie grali

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

A może naprawdę kupcie Mamie tego Golfa, skoro jej się podoba? Pasjonatką raczej nie jest, to może jeździć Golfem ;D a na serio, wcale nie głupie, krótki tył to nie będzie narzekać na parkowanie, na trasy też się nada jak Tata będzie potrzebować. Finansowanie mają dobre, a jak Mama przytrze to golfa nie będzie szkoda, a po paru latach masz jak w banku, że ktoś go odkupi z pocłowaniem ręki.

Uprawnienia umieszczania postów