Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: POMOCY! MUSZĘ KUPIĆ AUTO. MAM KILKA MODELI I PYTAŃ, PROSZĘ O PORADĘ :)

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

No by się uśmiał - zrobiłem trochę km wersją 1.6 105KM (przypuszczam, że o takie coś będzie chodzić). Praca dźwigni zmiany biegów - spory opór bez względu na wrzucany bieg i ogólnie średnia precyzja jej pracy, wyciszenie - do 100km/h jeszcze ujdzie ale bez szału, powyżej głośno. Silnik mulasty, poniżej 2500rpm ledwo się rozpędza. Wnętrze mało przestronne - szczególnie II rząd w zasadzie istnieje tylko na papierze. Nadwozie sprawia wrażenie ociężałego - drzwi zamykają się jakby miały ze 200kg. Środek astry jest przyjemniejszy w odbiorze - deska polotu nie ma jak w golfie, ale całokształt nie robi wrażenia siermiężności no i z tyłu można usiąść. Silnik 1.6 niestety w zależności od szczęścia troszkę popija oleju ale dynamikę ma o niebo lepszą od tego z VW ale ogólnie jest pancerny.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

To mamy kolejny przykład jak odmiennie można postrzegać to samo auto. Dla mnie wnętrze Golfa IV, mimo iż kompletnie nijakie, jest mimo wszystko ciekawsze niż Astry, a już na pewno bym mu nie zarzucił siermiężności. Prędzej bym tak określił właśnie Astrę, a obcuję z takim tworem w postaci Bertone, która wnętrze i tak ma na dosyć sporym wypasie (przede wszystkim skóra, która daje fajne marszczone boczki drzwiowe i sportowe fotele). Porównując jeszcze te dwa samochody, to w Golfie często odłazi farba z przycisków, co wygląda fatalnie, ale za to jest solidniej poskładany i nie trzeszczy tak bardzo.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Trzeba pamietac ze majac 10 patykow i szukajac najtanszej fury w eksploatacji mozna grzebac w rocznikach rzedu 2007 w przypadku astry i to czesto sa samochody po grzybach, krajowe i z sensownym przebiegiem

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Astra g to dla mnie synonim działkowozu dla pana po 70. Z zewnątrz totalnie nudna i nie inaczej jest w srodku. Wisienką na torcie są metrowe liny od tylnej rolety. Jak to widzę to padam na ryj ze śmiechu. Golf 4 jeśli chodzi o design jest lata do przodu. Gdzie się nie spojrzy jest bardziej finezyjny. O trwałości się nie wypowiadam bo w tym wieku to i tak w 90% to gruz. Mówimy o 15 letnich autach.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

No i dlatego najlepiej kupić na stan techniczny a "design" w tym przypadku nie ma znaczenia.

Awatar NovemberYankee
    Auto
    VW Passat B8 2.0 TDI HL '17 / Ford Mustang 3.7 V6 '16

Domyślnie

Mi rownież Astra kojarzy się z dziadkowozem, ale mimo wszystko paradoksalnie to można przekuć na plus dla kupującego - w porównaniu z Golfem dużo łatwiej o młodsze niż VW auto z polskiego salonu, które nie było katowane i ma znikomy przebieg. Chociaż mam wrodzony wstręt do Opli, to w tym wypadku, gdy chodzi o furę, która ma codziennie niezawodnie pokonywać tyle kilometrów, wybrałbym Astrę... aczkolwiek dla mnie nie bez znaczenia jest też fakt, że swój pierwszy wypadek przeżyłem właśnie na pokładzie Astry G, która naprawdę dała wtedy radę, więc moim zdaniem... jest OK.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Za to w następnej generacji to golf "sparszywiał" i stał się bliżej nie określoną bulwą a astra wyładniała. Wnętrze też w astrze h dużo ciekawsze.
    Poza tym kupowanie astry g albo golfa 4 za 10 tys. zł to chyba słaba inwestycja. Za tyle to można poszukać astry H.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Astry H poniżej 10 kafli to raptem 241 ofert na allegro, gdzie wisi ich grubo ponad 3 000. Moja jest warta ze 14 tysiecy a to 2005 rocznik z mulowatym silnikiem.
    Zreszta sam z budzetem na poziomie 5-6 kafli szukalem astry G, i gdyby mi ojciec nie wyskoczyl z propozycja leasingu 80% to bym pewnie takim smigal

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Juz lepiej kupic zadbana G niz dojechana H.

Domyślnie

Z tych wymienionych przez ciebie postawiłbym na Astre

Uprawnienia umieszczania postów