Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Benzynowy hatchback

Domyślnie Benzynowy hatchback

Chciałbym prosić o poradę jakiego auta szukać za ok 35-55 tys. zł.

- hatchback 5 drzwiowy (ale kombi czy sedan też mogą być ok)
    - benzyna
    - raczej nie za słaby silnik, chętnie 2.0 czy 1.6
    - skrzynia manualna
    - nie będzie intensywnie eksploatowany (5-10 tys. km rocznie)
    - zużycie paliwa nie ma zbyt wielkiego znaczenia (o ile jest w sensownych granicach)
    - możliwie jak najbardziej bezawaryjny (przez 5 lat)
    - sensowne koszty napraw
    - czasem na miasto, czasem na trasę, może nawet dłuższą (więc wolę bez niespodzianek)
    - używane lub np. z wyprzedaży
    - nie za stary (od ok. 2013 w górę, im młodszy tym lepiej)
    - względnie mały przebieg (najlepiej do 100 tys. km, ale to zależy od auta)
    - dobrze, gdyby nie by było małe ryzyko korozji
    - zakup na ok 5 lat, najlepiej jakby jak najmniej stracił na wartości

Są różne typy, np.:
    Mazda 3 II
    Mazda 3 III
    Volvo V40
    BMW 1 F20
    Opel Astra K
    Kia Ceed
    Hyundai I30
    Toyota Auris II
    ... i zapewnie wiele innych.

Najbardziej podobają mi się Volvo V40 czy BMW 1 ale zakładam, że byłyby nieco starsze niż inne w tej cenie, poza tym z większymi kosztami napraw. Bardzo podobają mi się też Mazdy 3, zwłaszcza najnowsza wersja III. Rodzina poleca mi młodszego Opla Astrę K, który raczej nie wzbudza u mnie emocji, ale może będzie z nim więcej świętego spokoju?

Awatar vipek
    Auto
    EDGE 2.0EB AWD

Domyślnie

Jak ma być bezawaryjnie to bralbym toyotę. Mazdy nawet stosunkowo młode potrafią gnić. Najfajniejsze BMW, ale zapomnij o tanim serwisie

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Honda Accord CU1 R20A3 156hp 2009r.
    Peugeot 3008 2.0HDI 150hp 2010r.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Bierz Giuliettę i będziesz czwartym szczęśliwcem na forum
    A tak serio to Alfa wchodzi w grę? W tej cenie znajdziesz spokojnie auto spełniające Twoje wymagania.

Awatar Rules

Domyślnie

Niestety (ze względu na wnętrze), ale chyba faktycznie Auris... Mam w rodzinie Yarisa 2010r, 1,33, aktualny przebieg pod 400tyś km, praktycznie od nowości w gazie. W zawieszeniu nie wymieniono nic, nawet końcówki kier, silnik i cała reszta też bezawaryjna.

Awatar vipek
    Auto
    EDGE 2.0EB AWD

Domyślnie

Wprawdzie miałem Aurisa w hybrydzie 1.8 tylko na dwa tygodnie jako auto zastępcze ale jako daily do przemieszczania się z punktu A do B jest akurat. Przyjemność z jazdy żadna. Brzmi jak melex, jeździ jak melex ale pali ordynarnie mało i jest całkiem dobrze wykonane i przestronne.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Honda Accord CU1 R20A3 156hp 2009r.
    Peugeot 3008 2.0HDI 150hp 2010r.

Domyślnie

Jeśli radość z jazdy nie ma znaczenia Aurisa można brać. Jak dla mnie najgorszy samochód w prowadzeniu w swej klasie. Hyundai i Kia z 1,6 są ok, trochę ociężałe i pala sporo ale raczej mało awaryjne. Mazdę można dostać za tą kasę z silnikiem 2,0. Pali sporo ale frajda z jazdy ogromna.

Pytanie tylko czy za 55000 nie lepiej poszukać na wyprzedaży jakiejś nówki?
    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-a...tml#4a47b9ba80

Domyślnie

Bardzo dziękuję za sugestie.

Co do Alfy - podoba mi się, ale chyba nie mam odwagi na taki eksperyment.
    Radość z jazdy ma dość duże znaczenie, więc wezmę do siebie uwagi dot. Aurisa.
    Chyba coraz bardziej skłaniam się w kierunku Opla, choć wolę jednak hatchbacka (K), najpewniej 1.4 150KM, o ile znajdzie się w zasięgu.

Rozumiem, że jest to lepszy wybór niż np. nieco starsze Volvo V40?

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Eksperyment to jak byś brał ssangyonga. Nie kumam jak o Alfie, marce z praktycznie jedną z najdłuższych historii a do tego będącą w jednym z największych koncernów można powiedzieć eksperyment...
    Choć Astra K to również świetny wybór.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Domyślnie

Z alfą chodzi tylko o to, że rzekomo zawieszenia niespecjalnie przyjazne polskim drogom (choć nie wiem jak naprawdę do wygląda w tym konkretnym modelu) oraz o to, że zwyczajnie nie przyszło mi do głowy brać ją pod uwagę, bo ograniczyłem listę do najpopularniejszych samochodów. Sama marka jest zacna jak najbardziej.

Awatar NovemberYankee
    Auto
    VW Passat B8 2.0 TDI HL '17 / Ford Mustang 3.7 V6 '16

Domyślnie

Sam trochę zgłębiałem temat tej Alfy, więc pozwolę sobie coś powiedzieć - w 147, 156 czy 166 zawieszenia rzeczywiście nie należały do najbardziej pancernych, ale w Giulietcie bym się tego nie obawiał, nie jest to może klasowa czołówka wytrzymałości ale nie jest też tak źle jak ludzie mówią... z przodu zwykły McPherson, a z tyłu masz wielowahacz, który dobrze daje radę w polskich warunkach, jedynie lubi sobie zimą pohałasować z tego co wiem. Unikałbym tylko egzemplarzy z początku produkcji ze względu na felerny moduł MA, ale w tym budżecie masz już solidny wybór młodszych aut. Jeśli chodzi o frajdę z jazdy z wymienionych propozycji będzie bezkonkurencyjna, a i utrata wartości w przypadku Julki naprawdę nie jest duża w porównaniu do starszych AR których wartość topniała w oczach.

Uprawnienia umieszczania postów