Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Fabia 1 - szarapanie przy dodawaniu i puszczaniu gazu, luzy w napedzie?

Domyślnie Fabia 1 - szarapanie przy dodawaniu i puszczaniu gazu, luzy w napedzie?

https://www.youtube.com/watch?v=qc2b...ature=youtu.be

Hej prosze o ocene filmiku. Mam problem z szarpaniem podczas naciskania i odpuszczania gazu. Tylko tych momentach. Gdy caly czas przyspieszam albo hamuje silnikiem to jest ok. Wyczytalem ze moga to byc luzy w mechanizmie roznicowym. I zastanawia mnie czemu caly silnik i skrzynia sie tak trzesa gdy krece kolem? Na filmiku tego nie widac ale silnik trzesie sie mocniej a od dolu jak widac skrzynie np od 41sek to ona tez sie znacznie trzesie tylko tego nie widac na filmiku.

druga czesc:

Wjechalem jeszcze raz na kanal. Odkrecilem ta poduszke pod skrzynia i wyglada chyba dobrze. Czy jest mozliwe zeby wygladala dobrze ale dzialala zle?*

I nagralem jeszcze jeden filmik i odkrylem cos dziwnego. Podnioslem lewe kolo do gory i nim krecilem, a krecila sie prawa polos troszke mimo ze prawe kolo bylo na ziemi. Dziwne, co powiecie na takie cos?

Zobaczcie filmik,

-na poczatku kolega kreci lewym kolem ktore jest w gorze, od 8 i 14 sekundy to co pokazuje to jest prawa*polos od strony skrzyni i sie rusza troszke*(!! prawe kolo jest na ziemi) .

-25 sek kolega majta prawa polosia i mimo ze prawe kolo jest na ziemi*to*slychac delikatny luz to tak ma byc czy cos mam do wymiany? Dodam ze przy predkosiach 110-140 mam wibracje na kierownicy, to moze byc wina tego luzu na polosi?

https://youtu.be/gevIQ53j0ZQ podglosnijcie

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Guma moze sie wypracowac z czasem i to ze jest cala nie daje gwarancji sprawnosci. Ja byl wymienil poduszki najlepiej wszystkie tylko nie kupuj zamiennikow a oryginaly bo mozesz niec gorzej niz na starych.

- - - Aktualizacja - - - -

Lekki luz na mech roznicowym bedzie OK. Najlepiej porownac ze sprawnym samochodem.

Domyślnie

To może być cokolwiek tak na prawdę, najlepiej udać się do mechanika.

Uprawnienia umieszczania postów