Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 144

Wątek: 2019 Toyota Corolla/Auris | NEWS

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mecekbomba Zobacz posta
    Nowa Corolla zapowiada się nieźle (z wyglądu). W czym jednakże ta obecna Corolla jest taka dobra? Mały nieustawny bagażnik? Fatalne zawieszenie? Tandetne, twarde wnętrze? A może przekonuje Cię topowy silnik? 132 km i 10 s do setki.
    Chodziło mi już o ten najnowszy model. Ale aktualna też jest fajna. Mnie przekonuje wspomnainy przez ciebie silnik z prostego powodu - bo jest pewny. Owszem wnętrze mogłoby być lepsze, ale nie wiem jak wy, ale ja oprócz kierownicy i gałki zmiany biegów nic w aucie nie macam... bo i po co. To tak samo jak z plastikowym drewnem. U mnie po 25 latach wygląda jak prawdziwe i jak nowe - serio - a w równoletnim W124 prawdziwe drewno - to super drewno - całe popękane i brzydkie jak nie wiem. Niezawodność się liczy!

Auto
    D-4D

Domyślnie

^^ Najnowszy model też niekoniecznie będzie najlepszy. Na pewno będzie najnowszy względem konkurencji ale nie na długo.
    Nie wiadomo jak będzie z wyciszeniem bo np. w Stanach paru recenzentów zgłosiło słabe wyciszenie kabiny. Wiadomo że Toyota potraktuje Europę po macoszemu i da zubożony system inforozrywki. Nie wiadomo jak z cenami, bogate wyposażenie i drogie napędy sugerują wysokie kwoty. Moja szklana kula pokazuje 77-80 tys. na start w podstawie, ok. 90 tys. za podstawową hybrydę i 110-115 koła za mocniejszą, którą będą oferować tylko w wyższych wersjach. Plus opcje. I to wyhamuje popyt bo średnia cena transakcyjna za auto w tym segmencie to bodajże 81-82 tys. zł. A na rabaty w pierwszych latach nie ma się co nastawiać.

Obecny Auris/Corolla są słabymi samochodami pod każdym względem. Nawet jak plastików nie dotykasz to widać ich tandetność. Wnętrze jest ciasne, ciemne, a wrażenie potęgują bardzo mocno pochylone słupki (jak ustawiłem fotel pod siebie to słupek miałem mniej jak 10cm od głowy, podczas gdy w Aurisie I generacji mógłbym założyć kowbojski kapelusz), bardzo wysoką linię okien i deski. Auto prowadzi się słabo, zarówno ze względu na niemrawy układ kierowniczy, zestrojenie i balans zawieszenia (silna podsterowność), jak i ospałe układy napędowe.
    A niezawodność to obecnie głównie mit. Toyoty psują się tak jak inne auta. Często defektują dodatkowe systemy elektroniczne/bezpieczeństwa, system inforozrywki działa jak chce. Zamarzała kamera systemu bezpieczeństwa oraz LEDowe reflektory. Silnik 1.33 lubił żłopnąć oleju. 1.6 miał problemy z nowym rozrządem. Poza tym jest prosty, niezawodny, ale 300-350 tys. km to dla niego max. Auto jest pomalowane tylko tam gdzie widać to z zewnątrz - Toyoty jak wszystkie japończyki zaczynają rdzewieć bardzo szybko (wiem bo mam). Hamulce znikają w oczach albo rdzewieją (ja po 60 tys. km miałem już nowy komplet tarcz i klocków). Wszędzie widać cięcie kosztów i oszczędności. Oprócz ASO, które jest drogie i trzeba je często odwiedzać. Zaczęło się wraz z planem oszczędnościowym w okolicach 2000 roku, auta zaprojektowane po tej dacie niczym się nie wyróżniają. Znamiennym jest że Yarisy I generacji ze stykowych roczników potrafią osiągać wyższe ceny na rynku wtórnym niż Yarisy II generacji (zaprojektowane już po wdrożeniu nowej polityki).
    Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Co to dla Ciebie znaczy szybko? 140-150km/godz? Bo tak sie sklada, ze nawet 122 koni w Lexie CT bylo wystarczajace to utrzymania 150 km/godz. I nie, nie wylo
    CT ma 136KM, załaduj 4 osoby i pojedź tam gdzie nie jest idealnie płasko albo w góry czy po prostu na zatłoczoną jednojezdniową krajówkę gdzie trzeba coś wyprzedzić i ci się odechce.
    Cytat Zamieszczone przez Gadżet Zobacz posta
    Ale poza Europą będą mocniejsze benzyny, a, że nasz kontynent ma takie silniki jakie ma, co jest winą legislatorów z UE i lobby eko, no i demokracji, bo ktoś ich wybrał.Zresztą to auto nigdy nie było bestsellerem w Europie, bo oferowało tylko bezawaryjność i nic więcej, ale w Azji i Ameryce ludzie to lubią.
    Najmocniejszą wersją silnikową będzie dwulitrowa hybryda, a Europa dostanie ja jako pierwsza (tylko w hatchbacku i kombi, nie w sedanie).

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Takie rzeczy, o których piszesz nie powinny się zdarzyć w Toyotach. Ja od czasu do czasu czytam "motor". W jednym z numerów z 2016r ukazał się test długodystansowy Land Cruisera z 2010r. w najbogatszej wersji X 3,0D4D. Auto po przebiegu 132 tys km. Bardzo drogi i skomplikowany samochód - zero usterek. Idealna trwałosć zarówno silnika jak i np. zawieszenia pneumatycznego - brak usterek. Idealna trwałość. Skarżono się na wytartą kierownicę, pękniętą szybę czołową (3x - wymiana na gwarancji) oraz nalot korozyjny na ramie - ale niegroźny). Samochód idealny. Potwierdzono tą opinie w aktualnym numerze albo zeszłotygodniowym - porównanie chyba 9 suvów takich jak X5, LC, Cayenne, ML-GLE, XC90 itp. Jeżeli chodzi o trwałość - LC uznano mistrzem. Auto to jest do dzisiaj robione z niewielkimi zmianami. Charakteryzuje się ogromną ceną wyjściową używanego egzemplarza. Tak jak sie chwalą w Toyocie - wysoka wartość rezydualna, jak się to ładnie nazywa, jest faktem.
    Hybrydy - na rynku od lat, nikt się nie skarży, brak awarii. Zupełnie bezawaryjne automaty. Owszem charakterystyka pracy silnik + automat może się nie podobać, ale co z tego skoro są to bezawaryjne komponenty. Ostatni bezawaryjny automat w Mercedesie to był 4 biegowy w pierwszych seriach W140 - wkładany tak gdzieś do 95 roku w niektórych wersjach
    Nowy Yaris 1,5 - a nie 0,9 Triturbo jak w Micrze czy jakimś innym 1,0TSI od grupy niemieckiej.
    Stąd przykro czytać takie posty jak twój wyżej. Dziwne, że takie usterki się pojawiły u ciebie. Ale cóż, być może to jakiś znak czasów. W każdym razie ja ufam Toyocie, częściowo z doświadczenia ale właśnie starszymi egzemplarzami. I każdemu polecam. A jak jeszcze będą wyglądać tak jak nowa Corolla czy Camry - to dla mnie liderzy. Yaris czy Aygo tez wyglądają super. najsłabiej wygląda Auris, który w pierwszej generacji wyglądał znacznie lepiej od obecnej.

Auto
    D-4D

Domyślnie

A właśnie - u mnie kierownica miała bardzo wyraźne ślady wytarcia już po 50 tys. km, niedługo potem skóra zaczynała się łuszczyć i trzeba było obszyć. Silnik 1.4 D4D miał wadliwe tłumiki drgań skrętnych na sprzęgle. Toyota ignorowała problem bo da się z tym jeździć. Ogólnie ASO Toyoty jest fatalne, cały czas "znamy problem", "ten typ tak ma", a ceny jak były chore tak dalej są. Można powiedzieć o nich "wymieniacze" gdyby nie to że przez 4 lata regularnych przeglądów nie wymienili filtra kabinowego - rozpadał się w rękach. W ręcznych skrzyniach biegów charakterystycznym problemem są łożyska, potrafią odezwać się po ok. 100 tys. km.
    Właśnie problem polega na tym o czym już wspomniałem - ty jedziesz na opinii wyrobionej przez stare dobre Toyoty, ja mam nowszą i widzę, że Toyota zeszłą na psy i jedzie na legendzie.
    Ja bym z pocałowaniem w rękę wziął 1.0 TSI zamiast 1.5. Oba bez problemu przejadą te 300 tys. km, ale TSI zrobi to żwawiej i oszczędniej.
    A o tym jak dobrze wyglądał Auris I generacji niech świadczy fakt, że nowa corolla wygląda niemal tak samo. Znajdź zdjęcie z widocznym bokiem auta, zakryj światła i zobaczysz identyczną linię.
    EDIT. Sam zrobiłem:
    https://i.imgur.com/DG4jzlR.jpg

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

1.0tsi i 300tys. chyba litrow oleju przepalonego.

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    1.0tsi i 300tys. chyba litrow oleju przepalonego.
    Rozumiem, że ten komentarz jest poparty czymkolwiek (wiedzą)? W każdym razie zgłoszone, mam nadzieję że administracja w końcu zareaguje.
    Co do 1.5 w Yarisie. Dla jednych to może być zaleta, ale poza tym ten samochód nie ma podejścia do takiego Polo czy Fiesty... Podobnie jest z Aurisem i podobnie może być z nową Corollą (oczywiście w swoim segmencie . Ale jak już gdzieś wspominałem - Toyoty raczej kupują osoby, dla których samochód to takie AGD. Ma jeździć i działać, a nie wzbudzać emocje.
    Ostatnio edytowane przez misiek.gosu ; 24-11-2018 o 19:48

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Samochod zawsze byl AGD, tak samo jak wczesniej dylizans, kolej itp.
    Widziales, zeby ktos sie jaral stuningowanym dylizansem? Bo ja nie

Dla wielu to, ze po prostu jezdzi i jest bezproblemowe, jest wazniejsze od tego, czy wzbudza emocje. Zreszta umowmy sie, czy Focus 1.0 wzbudza emocje?

Gama silnikowa jest jaka jest. Komu bedzie odpowiadalo, to kupi, jak nie, to kupi np. Golfa 1.5tsi. Znajomy ma Golfa z tym silnikiem i jest bardzo zadowolony. Jest wybor i o to chodzi
    Lubie hybrydy za to, jak plynnie sie nimi jezdzi. Ale na auto w trase wybralem diesla, ktorego klekot coraz bardziej mnie irytuje. Za to na stacji paliw jest przyjemnie.

Jak juz ktos napisal wczesniej, zalezy kto gdzie uzytkuje.

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez penguino Zobacz posta
    Ja bym z pocałowaniem w rękę wziął 1.0 TSI zamiast 1.5. Oba bez problemu przejadą te 300 tys. km, ale TSI zrobi to żwawiej i oszczędniej.
    A o tym jak dobrze wyglądał Auris I generacji niech świadczy fakt, że nowa corolla wygląda niemal tak samo. Znajdź zdjęcie z widocznym bokiem auta, zakryj światła i zobaczysz identyczną linię.
    EDIT. Sam zrobiłem:
    https://i.imgur.com/DG4jzlR.jpg
    No ja 1,0TSI bym nie brał. I to jest największa wada Skody. Przeglądalem katalog Karoqa - 1,0TSI 150KM. Dziękuję. Ale dobrze, że mamy tski wybór. Jeden weźmie Toyote, drugi Skodę. A z wyglądem nowej Corolli masz całkowitą rację, od razu jak zobaczyłem prototyp nazwany jeszcze Auris, pomyślałem, że wygląda on bardziej jak następca Aurisa I a nie II. Ale to tylko plus. Czekamy na jazdy!

Awatar Gadżet
    Auto
    Golf IV 1.6/ X3 2.0d / E46 318d

Domyślnie

Ciekawe co to za katalog, w którym 1.0tsi ma 150 KM, bo tyle to ma 1.5tsi.

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Gadżet Zobacz posta
    Ciekawe co to za katalog, w którym 1.0tsi ma 150 KM, bo tyle to ma 1.5tsi.
    To pa:
    [img]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a43663519583.jpg[/img]

Ale faktycznie błąd w druku, a jak zobaczyłem 1,0TSI 150KM to od razu zamknąłem ten katalog (wydanie 12/2017) i w szczegóły nie wchodziłem.

Uprawnienia umieszczania postów