Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 8 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 143

Wątek: 2019 Toyota Corolla/Auris | NEWS

Awatar Rok z Bagien
    340
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez niktoś Zobacz posta
    Rok z Bagien, Ty jesteś czynnym kierowcą, czy teoretykiem ruchu drogowego?
    Sam oceń, mam 27 lat prawko, nigdy z mojej winy nie doszło chociażby do najmniejszego zdarzenia/kolizji/stłuczki a poruszam się w mieście, które wg jednego z dostawców nawigacji uznawane było 2-3 lata temu za najbardziej zatłoczone miasto na świecie.

Cytat Zamieszczone przez Seth Zobacz posta

W kompakcie, zwłaszcza kombi te 130-150 KM z odpowiednim momentem obrotowym to w tym momencie optimum do bezpiecznej jazdy.
    Z mojej strony finito.

Może ktoś zrozumiał mój przekaz, reszta niech sobie kupuje RS, Polestary, AMG i Type-Ry. Na pewno będzie wtedy bezpieczniej na drodze.....

Auto
    Volvo

Domyślnie

Gratuluję bezkolizyjnej jazdy.
    Szkoda, że kończysz nie przeczytawszy ze zrozumieniem postów z poprzedniej strony. I znów lecisz 0/1.
    Poza tym "optimum" nie oznacza, że poniżej jest niewystarczająco.
    " Optimum:
    1. zespół najlepszych, najbardziej sprzyjających czemuś warunków
    2. najkorzystniejsze stadium czegoś PWN

Zresztą z tego co widzę, to sam jeździsz 180KM kompaktem. A "RS, Polestary, AMG i Type-Ry" to nie jest 130-150KM.. ich poziom mocy już nie jest optimum, bo dla większości kierowców będzie zbyt trudny do opanowania..

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Tak bezsensownej dyskusji już dawno nie widziałem.

Wybierając nasze prywatne Clio postawiliśmy na lepsze wyposażenie kosztem silnika. 75 koni w zupełności wystarcza do poruszania się po mieście, ale podróże w trasie są potwornie męczące. Przykładowo wyprzedzanie ciągnika czy innego powoli poruszającego się pojazdu, przy gęstym ruchu z naprzeciwka jest po prostu potwornie męczące i niebezpieczne. Z tego powodu w zasadzie nie ruszamy tego auta poza Warszawę (w efekcie od grudnia 2015 przejechaliśmy nieco ponad 20 000 km).

Moc to nie podstawa, ale ważny czynnik wpływający na bezpieczeństwo. Nikt nie każe Ci wyprzedzać jak idiota i pędzić "bo masz dużo koni i możesz". Tu nie o to chodzi. Sam preferuje mieć zapas mocy pod prawą stopą. W niebezpiecznej sytuacji zawsze łatwiej jest uciec, a takowe sytuacje często wywoływane są przez innych kierowców. Wyprzedzanie wspomnianego ciągnika, który toczy się Twoim pasem? Tutaj również niebezpieczeństwo jest zredukowane.

@Rok z Bagien - Skoro sam wybrałeś mocniejsze auto, to po co ta dyskusja? Zaprzeczasz swoim tezom.
    Drive tastefully!

Awatar Rok z Bagien
    340
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Gratuluję bezkolizyjnej jazdy.
    Tą konstatacją udowadniasz, że - z całym szacunkiem - wyciągasz błędne i powierzchowne oceny.
    A gdzie ja napisałem, że nie miałem kolizji?

Te moje 180 Km mi nie pomogło, kiedy TIR zmieniał pas (w korku) i zawadził mój samochód jadący gęsiego za poprzedzającym pojazdem. Nic wielkiego się nie stało....

Szkoda, że kończysz nie przeczytawszy ze zrozumieniem postów z poprzedniej strony.
    Jak wyżej i chciałoby się rzec: i kto to mówi (pisze).

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Moc to nie podstawa, ale ważny czynnik wpływający na bezpieczeństwo.
    No i dokładnie o to chodzi. To JEDEN z czynników. JEDEN spośród wielu.
    Ale nie moc = bezpieczeństwo.

Tak bezsensownej dyskusji już dawno nie widziałem.
    Wystarczy zrobić "ciach", może też być bananik dla tych, którzy nie idą po linii ogólnie i jedynie właściwej.

Wybacz, dyskusja o bezpieczeństwie jazdy nigdy nie będzie bezsensowna.

@Rok z Bagien - Skoro sam wybrałeś mocniejsze auto, to po co ta dyskusja? Zaprzeczasz swoim tezom.
    W jaki sposób zaprzeczam? Gdzie ja napisałem, że większa moc się nie przydaje? Większa moc nie jest synonimem bezpiecznej jazdy. Tylko tyle i aż tyle.

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

MCL rzadko bywasz na wsi, teraz ciągniki są szybsze

Auto
    Volvo

Domyślnie

W końcu trafiają się i Ferrari ;D

Rok z Bagien, nie wyciągam błędnych i powierzchownych ocen, tylko widocznie nie wyraziłem się dostatecznie precyzyjnie. Ale w kontekście Twojej wypowiedzi oczywiste jest że chodzi mi o to, że "z Twojej winy". Szkoda że zamiast czepiać się nieisotnego skrótu myślowego nie odnosisz się do meritum..

MCL, myślę że dyskusja sama w sobie nie jest bez sensu. Twój głos w sprawie choćby tego dowodzi. Bez sensu jest sytuacja, w której uczestnicy dyskusji nie starają się zmierzyć z podanymi argumentami..
    chyba, że masz na myśli negowanie tezy, że "Moc [...] ważny czynnik wpływający na bezpieczeństwo". Wtedy pełna zgoda
    Ostatnio edytowane przez niktoś ; 06-09-2018 o 22:09

Awatar franek-b
    Auto
    OUTBACK, PRIUS

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mecekbomba Zobacz posta
    Superb ze 120 konnym dieslem to większość sprzedaży? Skąd ten absurdalny pomysł? Najpopularniejszy diesel w Superbie ma 190 koni (dopłata z wersji 150 km wynosi około 3000 zł więc jak klient decyduje się na diesla to raczej 190 km). Wersji 120 km nie spotyka się poza firmami taksówkarskimi.
    Mało jeszcze świata znasz. W kraju gdzie pracuję, podatkie płaci się od mocy posiadanego silnika (a są niemałe przy większych mocach, opłata roczna), 80% sprzedaży to wersje z najsłabszymi silnikami. BMW wypuszcza specjalne wersje silnikowe, które królują w sprzedaży np. bmw 518 z silnikiem 136KM a bmw 520 ma 163 KM, bmw 316 na 115KM, tak samo mb z c-klasą, czy audi a4 2.0 tdi 120 KM, passaty to głównie 1.6 120 KM a poprzednie roczniki 105KM. I żyją. I jeżdżą atostradami po całej Europie. W cywilizacji obowiązują ograniczenia na autostradach do 120/130 i tam się ich przestrzega - 120 KM spokojnie wystarczy do jazdy autostradowych do 160 km/h a więcej i tak 99,9% ludzi nie jeździ.

W poprzedniej robocie, do wyboru były służbówki wg budżetu, 9 na 10 osób wybierało większe auto z mniejszym silnikiem, dlatego większość to a6 były i tylko pojedyńcze a4 np. z quattro. Większa moc daje większy v max, ile razy zdarza się jechać z maksymalną prędkością? znam takich co ani razu. Fetysz mocy w PL ma się mocno. Po to by wygrać start na światłach.

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

niktośLamborghini raczej

Awatar Rok z Bagien
    340
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Rok z Bagien Ale nie zapominaj, że Ty jako kierowca nie jesteś jedynym scenarzystą sytuacji na drodze. I czasem inni mogą zaskoczyć Ciebie i Twoje kalkulacje. Co będzie wtedy Twoim kołem ratunkowym..?
    Np. napęd 4x4.

I teraz, bo jaśniej już nie umiem, wyobraź sobie, że formułuję taką oto tezę: napęd 4x4 "to w tym momencie optimum do bezpiecznej jazdy"

Zgadasz się z nią?

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

4x4 też nie jest panaceum na głupotę innych użytkowników drogi

Uprawnienia umieszczania postów