Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Opel Astra IV (J) 1.6 czy warto?

Domyślnie Opel Astra IV (J) 1.6 czy warto?

Witam,

Mam możliwość kupienia Opla Astra IV 1.6 115KM z 2012 roku,
    kupiony w polskim salonie,
    I właściciel, samochód zadbany
    serwisowany w ASO,
    100% autentyczny przebieg 30tys km,
    cena 29tys zł

Samochód ma tylko jeden feler - był ponownie lakierowany w ASO (nie wiem czy cały?) z powodu aktu wandalizmu (oblanie jakimś kwasem czy czymś podobnym).
    Czy mimo wszystko warto się tym egzemplarzem interesować? Czy fakt ponownego lakierowania dyskwalifikuje?
    Cena zważywszy na przebieg i stan techniczno/wizualny wydaje się atrakcyjna.

Jakie są słabe punkty tego modelu/silnika?
    Jak z blacharką? Nie gnije? Czy fakt ponownego lakierowania może być przyczyną problemów w przyszłości?

z góry dziękuję za opinie które mam nadzieję pomogą mi podjąć decyzję

pozdr
    Marcin

Domyślnie

według rzeczoznawców ponowne lakierowanie pojazdu absolutnie pojazdu nie dyskwalifikuje. Lakierowanie nie będące skutkiem prac blacharsko-lakierniczych ma jednak wpływ na wartość pojazdu. Potencjalny, następny nabywca pojazdu z faktu ponownego lakierowania pojazdu wyciągnie wniosek, iż pojazd jest powypadkowy. Tym samym lakierowanie pojazdu utrudnia znalezienie nabywcy i skutkuje utratą wartości rynkowej pojazdu przyjmowanej na około 10 %.

Niezależnie od powyższego sprawa jest bardzo podejrzana. Przebieg ok. Jeżeli dokumentacja pojazdu nie jest fałszywa i sprawdziłeś przebieg w bazie CEPIK nie ma się czego bać. Ale to lakierowanie z powodu aktu wandalizmu budzi wątpliwości. Ja bym zażądał zdjęć pojazdu po szkodzie albo zleciłbym rzeczoznawcy opinię czy pojazd nie nosi śladów napraw powypadkowych. Jeśli miał miejsce wypadek/kolizja skutkujące koniecznością malowania prawie całego nadwozia rzeczoznawca bez problemu wykryje ślady świadczące o ewentualnej szkodzie pojazdu.

Model J jak i już poprzednie dwie generacje Astry mają już dobre zabezpieczenie antykorozyjne. Według rzeczoznawców prawidłowo wykonane lakierowanie pojazdu wręcz wzmacnia powłokę lakierniczą ale uwaga jeśli lakierowanie było wynikiem kontaktu nadwozia z czynnikami chemicznymi nie wiadomo jak lakier będzie się zachowywał. Czy nałożenie lakieru miało miejsce po odpowiednim oczyszczeniu nadwozia? Z drugiej strony jak przez 6 lat nic nie wyszło to raczej nie ma się co obawiać.

Pamiętaj że Astra J była wówczas najcięższym samochodem w swojej klasie. 115 km na papierze nie jest źle ale w praktyce będziesz mieć wrażenie jakby pod maską było 20-30 KM mniej. Przejedź się i sprawdź. Silnik starej daty, nie nazbyt oszczędny ale i mało problematyczny.

Domyślnie

dziękuję za rzeczową odpowiedź :-)
    właścicielka samochodu to znajoma znajomych tak więc raczej wykluczam przeszłość wypadkową poza wspominanym lakierowaniem w ASO nadwozia (jest na to podobno udokumentowane w ASO)

czy cena 29tys za taki samochód realnie jest ok? czy można śmiało jeszcze negocjować? jaki poziom cenowy należałoby uznać za atrakcyjny?
    jak wygląda sytuacja z ewentualną odsprzedażą takiej Astry? cieszą się popularnością czy raczej ciężki temat?

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez marmal321 Zobacz posta
    dziękuję za rzeczową odpowiedź :-)
    właścicielka samochodu to znajoma znajomych tak więc raczej wykluczam przeszłość wypadkową poza wspominanym lakierowaniem w ASO nadwozia (jest na to podobno udokumentowane w ASO)

czy cena 29tys za taki samochód realnie jest ok? czy można śmiało jeszcze negocjować? jaki poziom cenowy należałoby uznać za atrakcyjny?
    jak wygląda sytuacja z ewentualną odsprzedażą takiej Astry? cieszą się popularnością czy raczej ciężki temat?
    według mnie średnia cena to okolice 33.000 zł. Nie powiem Ci czy da się zbić cenę którą Ci zaproponowano, nie znam zbywcy. Ale kompakt w tej cenie z takim przebiegiem to towar bardzo poszukiwany a popularność Astry w naszym kraju jest ogromna. Uważaj żeby ktoś Ci go nie sprzątnął podczas gdy ty będziesz marudził że za drogo... co do odsprzedaży to wróżenie z fusów, kto wie w jakim stanie i wieku będzie samochód jak będziesz go sprzedawał. Ale Astra zawsze zejdzie według mnie.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez marmal321 Zobacz posta
    tanio, ja kupilem ojcu za 28 klockow 1.4 100KM z 2011 z troche wyzszym przebiegiem i to byla niezla oferta za samochod z historia serwisowa i nieklepany

będzie mułem ale samochod bardzo przyjemny

Domyślnie

wiem o samochodzie więcej,

przebieg potwierdzony w ASO - 33tys km
    cały czas serwisowana w ASO zgodnie z wytycznymi producenta
    stan techniczno-wizualny bdb
    silnik podczas jazdy faktycznie zamulony strasznie ale do jazdy w większości po mieście ujdzie
    nie wiem jak zespalaniem, właścicielka twierdzi że palił jej w mieście 8litrów, wydaje mi się że jednak bliżej będzie do 10l co jak na taką moc i osiągi wydaje się dużo

ale jak wspominałem jest jeden feler który mnie zniechęca: cała karoseria (100%) ponownie malowana w ASO - widziałem w ASO zdjęcia przed naprawą, faktycznie oblana jakąś substancją żrącą, zdjęcia w trakcie naprawy - karoseria praktycznie cała rozbrojona, jest cała dokumentacja naprawy z ASO, koszt prawie 20tys zł, żadnych innych przygód i napraw blacharskich nie było

cena 29tys zł - raczej ciężko będzie już coś urwać... (w cenie drugi komplet kół oraz ubezpieczenie z AC do Września 2018

nie wiem czy warto w to wchodzić?
    zakładając że jeździł bym tym samochodem kolejne 6-10 lat zakup (od strony pewnego pochodzenia, małego przebiegu, serwisowania itp) miałby sens
    myślę jednak co będzie jeżeli chciałbym pozbyć się samochodu wcześniej? prawdopodobnie z odsprzedażą będzie problem, chodzi w końcu o lakierowanie całego nadwozia i potencjalnie zainteresowani będą pewnie sceptycznie podchodzić do sprawy? nie chciałbym bujać się później ze sprzedażą nie wiadomo ile czy sprzedać tracąc dużo więcej niż zazwyczaj

może ktoś coś podpowie co ułatwi mi podjęcie decyzji :-)
    dzięki
    Ostatnio edytowane przez marmal321 ; 07-03-2018 o 17:48

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

A dostaniesz z autem całą dokumentację z ASO i zdjęcia? Jeśli tak to udowodnisz kolejnemu chętnemu co i jak. Chcesz auto na 10 lat, czyli przy sprzedaży samochód będzie mieć 16 lat - do tego czasu jeszcze wiele może się zdarzyć. Ja bym brał, niezła cena za niezłe auto.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Powiem Ci tak - jeśli nie będziesz go za rok sprzedawał to nie będzie problemu. Jeśli sprzedaży dokonasz po 3 - 4 latach i nic się nie będzie działo to masz argument na poprawnie wykonaną naprawdę i przyszły kupujący nie powinien za bardzo marudzić (ale marudzić z pewnością będzie).
    Odpowiedz sobie na zasadnicze w tym przypadku pytanie: czy kupujesz auto dla siebie czy na sprzedaż i czy sytuacja materialno - rodzinna może się na tyle zmienić w perspektywie 3 - 4 lat, że samochód będzie musiał iść na handel.

- - - Aktualizacja - - - -

Cena dobra, jak samochód dobrze naprawiony to tylko jeździć.

Domyślnie

dzięki za odzew,
    realnie zakładam użytkowanie samochodu przez 3-4 lata i nie wiem jak będzie wyglądała jego późniejsza odsprzedaż
    właściwie to wiem, że będzie z nią problem i szczerze mówiąc gryzę się co robić?

Domyślnie

A ja zastanowiłbym się jak dana substancja wpłynęła na warstwę ocynku i samą stal. Żeby za rok lub dwa nie było problemu odparzonego lakieru i konieczność ponownego lakierowania lub wymiany elementów.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Uprawnienia umieszczania postów