Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Volvo XC60 D4 AWD Inscription Polestar | TEST

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Duze to jest dopiero w T5 itp

W starym XC60 przy 140 jest niecale 8l (w osce), wiec tu nie powinno przekraczac 8,5 - moze kwestia niedotarcia, albo warunkow?

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Jakie stare XC60 porównujesz? Też D4?
    Testówka ma ponad 10 tys. km, więc spalanie powinno się już trochę unormować. Ja bym chyba zrzucił na opory powietrza, może duże koła. Te 9,2 to średnia z trzech pomiarów, więc na pewno nie jest z przypadku.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Porownuje mojego zdechlaka D3 oske, ktore tez jakies aerodynamiczne nie jest, a az tyle nie chleje.
    Moze faktycznie duze kola I szersze opony + naped na 4. Ja mam opony 235x18, wiec jednak troche wezsze.

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

No i jednak słabsza wersja, przy 140 to już może mieć jakieś znaczenie.

Auto
    VW GOLF VI 1.4 TSI 122 DSG Highline

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mkur Zobacz posta
    "Poddupników" nie powinno się w ogóle używać, bo:

- ruszają się
    - dzieciaki maja tendencje do bawienia się pasami, w szczególności przekładania pasa górnego za plecy

Dlatego normalne foteliki "grupy 2-giej", do tego wpinane isofiksem są tym co należy aż do wzrostu 150 cm stosować.

Co do wypadku: https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informa...ty,224904.html
    Właśnie tak tam dzieciaki poginęły i to właśnie niestety w volvo z wbudowanymi siedziskami podwyższającymi.
    Dużo nieścisłości w tym co mówisz. Analizowałem ten temat i:

Dzieci (6, 9 i 11 lat) poginęły bo jechały BEZ FOTELIKÓW w ogóle. Jedyne jedno z nich korzystało z podwyższenia (które jest na środku) i najprawdopodobniej było to dziecko 6 letnie (bo jest najmniejsze). Środkowe podwyższenie wg VOLVO powinno się stosować dla dzieci od 15 do 36 kg oraz o wzroście co najmniej 97 cm. A zapinaniu pasów nie wspomnę.

Zwróćcie uwagę, że kabina Volvo była nienaruszona i gdyby dzieci był przewożone prawidłowo w fotelikach, najlepiej tyłem (lub tylko najstarsze na podwyższeniu), nic nikomu by się nie stało. A tak na zdjęciach widać tył Volvo nakryty kocem, takie tam musiało być mielone.

Za tragedię nie odpowiada Volvo tylko totalna ignorancja rodziców - wyprzedzanie na czołówkę, brak fotelików i najprawdopodobniej brak pasów.

Jeszcze jedna ciekawostka - Volvo chciało odkupić wrak od rodziców w celu zbadania wypadku. Kwota jaką chcieli rodzice za tenże wrak była KOSMICZNA - chcieli zarobić jeszcze na tej tragedii. Do transakcji nie doszło. Żal i szkoda gadać jaki to był typ ludzi.

Domyślnie

Czytaj dokładnie: "To 34-letnia kobieta kierująca fordem spowodowała zderzenie, w którym zginęła trójka dzieci - uznała prokuratura." Co do reszty OK.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Problem jest taki, ze w w wielu modelach Volvo nie da sie zdjac zaglowkow. Co za tym idzie, duzy fotelik nie moze zostac prawidlowo zamontowany, bo jego gorna czesc opiera sie o zaglowek I oparcie nie przylega do oparcia kanapy - mala sila moze zlamac oparcie fotelika.

Dlatego kupilem te podwyzszone siedziska. Czytalem jeden artykul, ktory pisal, ze duze foteliki zaklocaja (moga zaklocac) dzialanie bocznych kurtyn, ale ile w tym prawdy to nie wiem. Pozostaje mi nic innego, jak zaufac Volvo, ze tworzac te podwyzszane siedziska zrobili to odpowiednio.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez otta Zobacz posta
    Za tragedię nie odpowiada Volvo tylko totalna ignorancja rodziców - wyprzedzanie na czołówkę, brak fotelików i najprawdopodobniej brak pasów.
    Wszystko racja, tylko na czołówkę wyjechała kobieta z Forda, dodatkowo na łuku. Kierowca Volvo jechał prawidłowo.

Auto
    firmowe

Domyślnie

Krótko:
    - Wypadek: Podobno wszystkie dzieci miały zapięte pasy ale dwójka miała w sposób nieprawidłowy tzn. nie między ramieniem a szyją a przesunięte pod ramieniem, słowem jakby miały pasy jedynie biodrowe.
    - Cena: Volvo ma opinię w branży najbardziej rabatowanej marki, generalnie w zależności od modelu jesteście w stanie urwać nawet cały vat. Inna sprawa, że w ciągu pierwszych 6 m-cy, zwyczajowo nie daje się upustów (oficjalnie). Ale tutaj w zależności od pory roku w jakiej wchodzi dany model.

Uprawnienia umieszczania postów