Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 92

Wątek: Auto do 45 tyś., z LPG dla 2+1 i psa.

Domyślnie Auto do 45 tyś., z LPG dla 2+1 i psa.

Witam serdecznie wszystkich...

Na wstępie chciałbym napomknąć, że wracam do Was po latach, celem zakupu swojego kolejnego auta.

Zatem do rzeczy: Panie i panowie interesuje mnie samochód z instalacją LPG ( warunek konieczny ). Roczne przeloty jakie wykonuję oscylują w granicy 15 tyś. km. Szukam samochodu dla dwóch osób dorosłych dziecka i psa w kwocie do 40 - 45 tyś max. Do tej pory poruszam się Mondeo MK III z 2003 roku w sedanie. Uwielbiam to auto jednak chciałbym coś szybszego i świeżego ( tak wiem, rocznikiem się nie jeździ ) ...

Interesuje mnie przede wszystkim sedan/liftback/kombi. Nie chcę diesla z uwagi na krótkie odcinki jakie wykonują jadąc do pracy. Z aut które przeglądam to :
    Hyundai i40 2.0/177 km- nie wiem tylko jak sprawa się ma z wtryskiem bezpośrednim a LPG oraz kosztami ?
    Cytryna C5 2.0/1.8 - problem polega na tym, że lubię auto zwarte, trzymające w zakrętach a Cytryna ponoć płynie. Osobiście nie prowadziłem tego auta.
    Astra J w kombi wersja COSMO 1.4 lub 1.6 nie wiem tylko który silnik lepszy pod LPG, mało miejsca z tyłu, mam z nią problem. Chociaż jak oglądałem wersję z pakietem stylistycznym OPC to aż usiadłem z wrażenia.
    Mazda 6 nie wiem tylko jak z korozją i lakierem?
    Honda VIII zastanawiam się tylko czy koszt instalacji i mały zestaw startowy nie przekroczą budżetu?
    Renia Laguna III - w ostateczności, jak już nic nie znajdę. Co do Laguny, jeździłem II w LPG ( ponoć to nie ta półka) ale muszę przyznać, dobrze czułem się w niej, była jakby szyta na mnie ... Mimo wszystko ciągle się waham.

Jestem otwarty na każdą sensowną propozycję i wszystkie z chęcią rozważę.

Z góry dziękuje za pomoc.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

C5 jest zwarte a renia III jest sztywniejsza niz wiekszosc konkurencji w klasie - prowadzi sie bardzo dobrze. Ze wspomaganiem zmiennym elektrohydro idzie naprawde zacnie.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Po kiego grzyba gazować samochód przy 15 tys km rocznie?

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    C5 jest zwarte
    Dobry żart. Obawiam się, że kolega po jeździe Fordem może mieć całkowicie inne odczucie.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Po kiego grzyba gazować samochód przy 15 tys km rocznie?
    wejdź sobie na kalkulator LPG i zobacz jakie masz oszczędności z tego tytułu :-)
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar bartek923
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170KM TCT '14 / Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110KM '17

Domyślnie

...-burza na temat opłacalności LPG za 3-2-1...

Pisałeś, że chcesz coś szybszego, więc z wymienionych aut, pod tym względem odrzuciłbym C5 z 1.8/2.0 - silnik słaby, auto duże i ciężkie.
    Astra do LPG to tylko 1.4T 140KM - udana konstrukcja, ale też tej mocy nie czuć, ze względu na nadwagę auta. Poza tym raczej ciężko coś autu zarzucić, zakładając że ma służyć jako środek przemieszczania się z punktu A do B.

Najsensowniejszy wybór z powyższych to w moim przekonaniu Laguna III, której jedynym większym minusem jest mała podaż wersji z benzyną.
    Accord w tym budżecie raczej będzie z tych tańszych egzemplarzy, więc ciężko będzie o bezwypadkowy i nie wyeksploatowany egzemplarz.
    Renault Megane I Classic 1.6e RN '99 > Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.0 JTS '03 > Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 110 KM Dynamique '12 > Renault Fluence 1.5 dCi 95KM '16 & Opel Corsa D 1.2 16V '13 > Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170KM TCT '14 & Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110 KM '17

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Ide po popcorn - LPG storm is coming ☺

Domyślnie

Witam...

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Ide po popcorn - LPG storm is coming ☺
    Mam nadzieję,ze jednak nie będzie tak źle ;-)...

Wracając do tematu.

Poszperałem w czeluściach internetu i "mówi On", ze pod instalację LPG 2.0T/170 automat lub 2.0T/204 manual. Co do pierwszego mam opory względem skrzyni automatycznej. To odnośnie drugiego wyboru praktycznie nie do kupienia. Pojawia się zatem alternatywa jaką jest 2.0/140 manual. Problem polega na tym, że siedzi tam ponoć silnik konstrukcji nissana, niekoniecznie dobrze współgrający z instalacją LPG.

Zatem pytanie do Was.

Posiada ktoś z Was taki zestaw w Lagunie lub miał styczność?
    Czy jeździł ktoś z Was automatem w Lagunie,jakie są odczucia?

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Honda ma 2.0t z automatem ale w l2 przy czym roznicy wzgledem l3 nie ma istotnej w tym przypadku. 2.0 m4r nie nadaje sie do gazu. Tzn. nada sie ale na krotko. Podobnie jak z grzybami - wszystkie sa jadalne ale niektore raz ☺

Domyślnie

Jak wyżej, silnik 2.0 140KM w Lagunie do gazu jest fatalny. Przejdź się Civiciem i Astra i wybierz to, co bardziej Ci będzie odpowiadać. W Oplu uwaga na skrzynie M32.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Uprawnienia umieszczania postów