Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 91

Wątek: Auto do 45 tyś., z LPG dla 2+1 i psa.

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Orientowales sie jak to z popijaniem oleju w oplowskim 1.4? Starsze 1.6 potrafily chlac na potege - okolo litr na 1000km.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Instalację fabryczną weź w ostateczności. Jest dużo droższa w ewentualnym serwisie, komputer do niej ma tylko ASO itd. Jakościowo wcale nie jest lepsza od dobrze dobranego i zamontowanego STAGa. Jedynym minusem jest brak wyświetlania spalania w komputerze i niefabryczny przycisk. Pozatym - osobiście wolałbym silnik który ma 100 000km przebiegu na benzynie, a nie 100 000km na gazie - gdzie nie wiadomo jak kto serwisował. Astrę Cosmo z pakietem OPC bezwypadkową w dobrym stanie wcale nie jest tak łatwo znaleźć - ale też nie jest to niemożliwe.

Kolejna celna uwaga... Chyba zasugerowałem się instalacją fabryczną oraz bajerem jakim jest przełączanie LPG/PB. Dzięki za sprowadzenie na ziemię. Będę szukał Astry w Pb a instalację założę u solidnego gazownika Wrocław/Długołęka.

Możesz podesłać set z jakiego powinna składać się instalacja STAGA?
    Chyba, ze masz pomysł na inny zestaw?

Na lpg forum czytam, ze BRC nie jest dobrą instalacją ze względu na brak zakresu regulacji.

Awatar VectorOPC
    Auto
    Opel Astra G

Domyślnie

W 1.4T nie ma najmniejszego problemu ze zużyciem oleju. Mało tego, jedna z flot ma tymi Astra mi zrobione między 300-400 000km bez ingerencji w silnik, przy zachowanym longlifie. Stare 1.6 miały problem ze zużyciem jak ktoś nie zmieniał oleju co 10-15 000km. 1l/1000km to silnik do kosza, a nie eksploatacja. One sprawne brały w okolicach 200ml/1000km. Zresztą, najbardziej olejozernym Oplem przejechałem 150 000km do przebiegu 300 000km i jeździł na syntetyku z dolewkami w okolicach 1.5l/10 000km. Większość autostradami.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Mało tego, jedna z flot ma tymi Astra mi zrobione między 300-400 000km bez ingerencji w silnik, przy zachowanym longlifie..
    A jak ze skrzyniami biegów? Przecież tam siedzi 'słynna' m32, którą straszą niegrzeczne dzieci. Ba, ma nawet dedykowane strony internetowe, które zajmują się stricte awariami tej skrzyni. Czy to kolejny wyolbrzymiony problem?

Awatar VectorOPC
    Auto
    Opel Astra G

Domyślnie

Oczywiście że jest problem ze skrzyniami, przecież nawet u nas na forum można o tym przeczytać. Nie będę w każdym temacie pisał tego samego. Kolega jednak patrzy w budżecie pozwalającym na zakup po 2013r więc ze zmodyfikowana skrzynią, więc problemów nie powinno być. Olej jednak radzę tam co 60 000 zmieniać.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

1.4 opla ma cos wspolnego z fiatowskim? Jesli to ten sam silnik to nie ma sie czego bac.

Awatar VectorOPC
    Auto
    Opel Astra G

Domyślnie

Nie, to silnik Opla. Ale trwalszy od Fiatowskiego.

Awatar rydzyk
    Auto
    Renault Laguna III GT 2.0T + LPG

Domyślnie

Laguna 3 2.0T nie do dostania?
    Ja mam taką na sprzedaż, bo mam garaż podziemny, a auta z LPG nie zaparkuję, poza tym chcę wymienić na Alfę Giulię.

Moja laguna ma instalację od przebiegu 240 tysięcy, obecnie ma około 260 (jestem w Australii, a auto zostało w PL).
    Rocznik 2008. Zero problemów, oprócz okresowych serwisów wymieniłem przednie amortyzatory przy przebiegu 245 tysięcy kilometrów.

Generalnie jestem bardzo zadowolony i auto ani razu mnie nie zawiodło. 4 control radzi sobie swietnie, ale trzeba pamiętać, że felgi 18 cali i belka skrętna z tyłu to nie jest za dobre połączenie na wrocławskie drogi 😂

Awatar VectorOPC
    Auto
    Opel Astra G

Domyślnie

260 000km to już nie przebieg na samochód do 45 000zł.
    Za 34 000zl mogę dzisiaj zaprosić w odpowiednie miejsce po Lagune 2.0T 205KM z LPG, wersja GT z gazem, naprawdę w dobrym stanie i z przebiegiem 198 kkm. Tylko czy samochód mający 200 000km warto jest kupować przy budżecie 45 000zł?

Awatar rydzyk
    Auto
    Renault Laguna III GT 2.0T + LPG

Domyślnie

Oczywiście, że budżet jest dużo wyższy niż cena laguny, ale nie trzeba brać za maksimum.

Bardziej od przebiegu liczy się stan auta, a na moje są faktury, pełne pakiety Ac/OC z PZU i garażowanie. Wszystko jest do wglądu razem z oryginalna książką serwisową. Auto kupiłem w Legnicy dwa lata temu z przebiegiem 240 tysięcy i sam zrobiłem 20.
    2 komplety kół, nowe letnie, oryginalne 18tki Renault

Zmniejszyłbym przebieg do 80 tysięcy i nikt by się nie zorientował po stanie, ale nie mam zamiaru ryzykować problemów za 2 tysiące złotych.

Ja sprzedam swoją taniej, niż za 34 tysiące

Uprawnienia umieszczania postów