Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 92

Wątek: Auto do 45 tyś., z LPG dla 2+1 i psa.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Honda ma 2.0t z automatem ale w l2 przy czym roznicy wzgledem l3 nie ma istotnej w tym przypadku. 2.0 m4r nie nadaje sie do gazu. Tzn. nada sie ale na krotko. Podobnie jak z grzybami - wszystkie sa jadalne ale niektore raz ☺
    Ja mam manual xD

Różnica jest istotna między 2 a 3. Bo w 3 skrzynia jest 6 biegowa automatyczna a w 2 jest 5 biegowa.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Jak wyżej, silnik 2.0 140KM w Lagunie do gazu jest fatalny. Przejdź się Civiciem i Astra i wybierz to, co bardziej Ci będzie odpowiadać. W Oplu uwaga na skrzynie M32.
    Civic nie był brany pod uwagę,
    Astra ma za mało miejsca z tyłu.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez hondacbr11 Zobacz posta
    Ja mam manual xD

Różnica jest istotna między 2 a 3. Bo w 3 skrzynia jest 6 biegowa automatyczna a w 2 jest 5 biegowa.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

hondacbr11 > masz doswiadczenie względem Laguny III? Interesuje mnie jak jeździ, która jednostka warta jest zakupu? Czy mam szansę znaleźć porządny egzemplarz bez wyjazdu za granicę?

Domyślnie

Byłem przekonany, że pisząc "Honda VIII" masz na myśli Civica. Accord jest od niego sporo gorszy i mniej przestronny. Radzę się do Civica przymierzyć, bo to małe duże auto. Astrę sam podałeś, więc myślałem ze ją chcesz.

Laguna III 2,0T praktycznie nie do dostania, a jeśli już się coś pojawia godnego uwagi - to w takich cenach, że zupełnie nie jest tego warta.

C5 - IMO tam się psuje tyle rzeczy, że jak masz uczulenie na drobne usterki i lubisz jak wszystko działa - to sobie odpuść. Komputer wiecznie czymś świeci i o czymś informuje, a komunikat depollution faulty śni się połowie użytkowników w nocy.

Mazda 6 - rdza, rdza i jeszcze raz rdza. Dałbym sobie siana. Lepsze będzie Mondeo 2.0.

Jak szukasz czegoś do normalnej eksploatacji na LPG, to i tak skończysz z Civiciem lub Astrą. Każdy inny wybór będzie tak naprawdę obarczony wysokimi kosztami eksploatacji na LPG.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Domyślnie

Byłem przekonany, że pisząc "Honda VIII" masz na myśli Civica. Accord jest od niego sporo gorszy i mniej przestronny. Radzę się do Civica przymierzyć, bo to małe duże auto. Astrę sam podałeś, więc myślałem ze ją chcesz.

Laguna III 2,0T praktycznie nie do dostania, a jeśli już się coś pojawia godnego uwagi - to w takich cenach, że zupełnie nie jest tego warta.

C5 - IMO tam się psuje tyle rzeczy, że jak masz uczulenie na drobne usterki i lubisz jak wszystko działa - to sobie odpuść. Komputer wiecznie czymś świeci i o czymś informuje, a komunikat depollution faulty śni się połowie użytkowników w nocy.

Mazda 6 - rdza, rdza i jeszcze raz rdza. Dałbym sobie siana. Lepsze będzie Mondeo 2.0.

Jak szukasz czegoś do normalnej eksploatacji na LPG, to i tak skończysz z Civiciem lub Astrą. Każdy inny wybór będzie tak naprawdę obarczony wysokimi kosztami eksploatacji na LPG.
    A co myślisz o Hyundai I40?
    Honda Civic ,mam wrażenie ze jest zbyt mały i ciasny dla 2+1+pies.
    Opel Astra chciałbym wersje Cosmo/Opc pakiet stylistyczny 180Km, taka jeszcze ujdzie.
    Mondeo w LPG 2.0 czy 2.5?

Domyślnie

Skoro Accorda brałeś pod uwagę, to w Civicu jest dużo lepiej. Astrę weź 1,4T. I40 się przecież w ogóle nie kalkuluje jak chcesz LPG przy Twoich przebiegach. Instalacja droga, serwis również. Sam samochód OK. Hyundai ma dobre diesle, niektóre 1,6 są bez dwumasy. Przemyślałbym sobie to na Twoim miejscu. Mondeo 2,0.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Domyślnie

Skoro Accorda brałeś pod uwagę, to w Civicu jest dużo lepiej. Astrę weź 1,4T. I40 się przecież w ogóle nie kalkuluje jak chcesz LPG przy Twoich przebiegach. Instalacja droga, serwis również. Sam samochód OK. Hyundai ma dobre diesle, niektóre 1,6 są bez dwumasy. Przemyślałbym sobie to na Twoim miejscu. Mondeo 2,0.
    Powiedz, czy twoim zdaniem Mondeo Mk4 2.0 EB będzie do zagazowania ? Zastanawiam się, czy Stag-500 da radę?

Domyślnie

Pod warunkiem dobrego montażu tak. Można uzyskać okresy pomiędzy regulacją luzu zaworowego w okolicach 60 000km. Koszt regulacji około 1000-1500zł. Jeśli instalację Ci ktoś skopie, to luzy będziesz robił częściej. Po co STAG 500 ? Zwykły Qbox, ewentualnie z regulacją po OBD + dobre wtryski i dbałość w serwisie. Zamkniesz się w 3000zł. Tak czy siak, lepszym wyborem pod tym kątem jest Astra.

Domyślnie

Pod warunkiem dobrego montażu tak. Można uzyskać okresy pomiędzy regulacją luzu zaworowego w okolicach 60 000km. Koszt regulacji około 1000-1500zł. Jeśli instalację Ci ktoś skopie, to luzy będziesz robił częściej. Po co STAG 500 ? Zwykły Qbox, ewentualnie z regulacją po OBD + dobre wtryski i dbałość w serwisie. Zamkniesz się w 3000zł. Tak czy siak, lepszym wyborem pod tym kątem jest Astra.
    Zestawiając Mondeo Mk4 z Astrą, twierdzisz że Opel będzie lepszym rozwiązaniem? Mógłbyś uargumentować z jakiego powodu? Nie mam porównania do Astry,dlatego z chęcią wysłucham.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

No to jak astra ciasna z tyłu to logiczna by była insignia 1.4T, albo nawet 1.6T/2.0T

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Ja bym ku mondeo sie sklanial.

Uprawnienia umieszczania postów