Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Porsche jako lokata kapitału i samochód

Domyślnie Porsche jako lokata kapitału i samochód

Zastanawiam się nad zakupu używanego Porsche. Takiego 5-6 lat. Na nowy mnie nie stać. Tego typu samochody podobno tak bardzo nie tracą na wartości, a największy spadek wartości mają już za sobą. Mam odłożone oszczędności, te auta zawsze mi się bardzo podobały, takie marzenie. Trzymanie pieniędzy na lokatach na 1% to się mija z celem, inwestowanie też nie dla mnie, bo więcej stracę niż zyskam. Dlatego przyszedł mi taki nieco zwariowany pomysł do głowy.

Przeznaczenie samochodu to raczej tak dla siebie, do pracy mam 1,5 km. Więc za dużo nie będzie jeździł. Myślę o modelach Boxter (tylko te szmaciane dachy mnie zniechęcają) lub Cayman może jakaś Panamera. Zależy co znajdę. Cayeny mi się nie podobają.

Fakt, że tak naprawę tylko te luksusowe modele nie tracą na wartości. Pamiętam Carrera GT, auto marzenie, poza zasięgiem. Teraz są chyba jeszcze znacznie droższe niż jak były nowe. No, ale to poza zasięgiem.

Tylko teraz tak podobno części strasznie drogie, ale auta te nie psują się niby jakoś bardzo. Oczywiście, wszystko się psuje. No i ryzyko, że jakiegoś rozwalonego i zrobionego się trafi.

Myślałem, żeby szukać bezpośrednio w Niemczech w komisach.
    Ostatnio edytowane przez Optima ; 13-04-2018 o 14:39
    BGŻOptima https://antyhaczyk.blogspot.com/2015...rna-konto.html
    opinie: Lokata Bezkarna, Lokata Bezkompromisowa i Konto oszczędnościowe Smart w BGŻOptima
    http://www.eit-centrum.waw.pl/bgzopt...-lokaty-konto/ - opinie o BGŻOptima

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Właściwie każde porsche przed 911 996 to lokata kapitału, tylko a)trzeba mieć do tego miejsce i serce b)jeździć to tym na co dzień nie za bardzo, już abstrahując od nabijania kilometrów, to jakakolwiek kolizja powoduje dziurę w wartości samochodu nie do odratowania.
    Ogólnie pomysł fajny ale jak masz dużo leżących pieniędzy, a nie w sytuacji, kiedy przeznaczysz całe swoje zaskórniaki na samochód.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Od kiedy Porsche nie tracą na wartości? Może 918 Spyder czy Carrera GT, albo jakieś rarytasy, na które i tak cie nie stać. Ale cała reszta traci i to mocno.
    Poza tym użytkowanie Porsche, szczególnie używanego też kosztuje i to dużo.
    Lepiej kup obligacje państwowe albo skorzystaj z programów emerytalnych bez podatku belki.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Jak chcesz zarobić na Porsche 911 to wyłącznie limitowane serie specjalne bądź najmocniejsze wersje. "Standardowa" 911 i pozostałe modele będą traciły na wartości i nigdy nie będą lokatą kapitału - wynika to ze skali produkcji ostatnich modeli.
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Awatar tomash_k
    Auto
    Audi A4 Avant 2010 2.0 TDI Multitronic

Domyślnie

Przedmówcy dopowiedzieli już chyba wszystko. Polecam giełdę papierów wartościowych jako lokatę kapitału, jeśli potrafisz trzymać emocje na wodzy i lubisz analizy - bo podobno większość inwestorów traci. Na polskiej giełdzie obecnie nie najlepiej, a i tak jako nowicjusz mam po niecałym roku 10% zysku już po opodatkowaniu - nie było jednak tak różowo w pierwszych miesiącach.
    Pozdrawiam,
    Tomek

Domyślnie

Osobiście wybrałabym inną lokatę kapitału. Samochody Porsche nie są chyba najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Uprawnienia umieszczania postów