Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Volkswagen Golf VIII | NEWS

Awatar mimx
    Auto
    VW Tiguan 2 / P208 '19

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Wszystko fajnie działa w sterylnych warunkach. Jak przyjdzie co do czego (jesień/zima, brud, kurz, deszcz itp.) okaże się, że trzeba przełączyć wszystko w tryb ręczny (żeby tylko był dostępny!) i cieszyć się że po prostu jakoś chce świecić. Znając życie światła wówczas będą świecić w trybie awaryjnym mocno ograniczając swój zasięg i moc.
    Ile kilometrów przejechałeś współczesnym VAGiem?
    W moim Tigu z LED Top, czyli z najbardziej zaawansowanymi (w 2016 r.) światłami dostępnymi w modelach nie-premium, oczywiście nigdy opisywany przez Ciebie "scenariusz"* nie wystąpił przez 85 kkm.

*) bajeczki
    VW Tiguan 2 '16 2.0TDI DSG 4Motion / Peugeot 208 '19 1.2 82 PureTech Allure

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Tak - audi Q3 oraz pastuch b8. W audi są chyba jakieś kastraty bo świeci kiepsko a w pastuchu jest na odcięciu bardzo duża aberracja no i zimne światło - w deszczowej pogodzie lepsze były by klasyczne 4300.

Awatar NovemberYankee
    Auto
    VW Passat B8 2.0 TDI HL '17 / Ford Mustang 3.7 V6 '16

Domyślnie

Sorry @Buzzer ale tak się składa, że moim Passatem B8 zrobiłem przez ostatnie kilka miesięcy prawie 70 tysięcy kilometrów i uważam, że uprawnia mnie to do stwierdzenia, że LED Topy są fenomenalne. Nie dość, że świecą naprawdę dobrze, to szybko reagują na sytuację na drodze, nie męczą wzroku i podobnie jak u kolegi powyżej taka sytuacja jaką opisujesz nie wystąpiła. OK, zimą przy opadach śniegu albo w ogromnej ulewie ACC potrafi przestać działać (nie ma się zresztą co dziwić), ale światła naprawdę dają radę. Szukasz dziury w całym.

Auto
    Volvo V50

Domyślnie

Odnośnie, Passata B8 nie zgodzę się, że reaguje szybko z przełączaniem świateł. Jako, że przez 9 miesięcy w roku dojeżdżam w porze nocnej do pracy to mogę śmiało wymienić auta które mnie oślepiają (zarówno jadąc z naprzeciwka, jak i w lusterku) i Passat jest jednym z nich(oprócz tego praktycznie wszystkie suvy Mercedesa na ledach, Peugeot 508, Traveller, Renault Kadjar, Espace no i wszystkie duże i średnie dostawczaki) i tu faktycznie wybijają się Ledy od Opla - bardzo dopracowany system.

A co do nowego Golfa - równy poziom jak zawsze

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Ja juz kiedys pisalem ze bardzo czesto dostawalem wlasnie od pastucha b8 po oczach. Na forach pisali ze oslepiaja innych. Od jakiegos czasu nie zauwazam zeby blyskalo po oczach ale tez zala sie ludzie ze nisko bardzo swieca. To ze suvy oslepiaja to kwestia wysokiego polozenia swiatel i kiepskiej regulacji.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Na Pastucha nigdy nie zwróciłem uwagi, ale chyba najgorszym autem w kategorii oślepiania jest Peugeot 3008/5008.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Buzzer, ale vag też robił i robi dobre światła, a technologię ksenonową ma dopracowaną. Mówię oczywiście o prawdziwych ksenonach 35W, a nie tych wykastrowanych 25W.

W praktyce VAG tego nie robi tylko Automotive Lighting, Hella, Valeo, Varroc (bo raczej Farby, IHL czy Stanleya w VAGu nie było). Kwestia co kupili i za jaka cenę. A znowu same diody i moduły elektroniczne do powyższych pewnie dostarczył Osram, Philips czy GE....
    Pamiętajcie też że większość prostych LEDow to też "wykastrowane" - czytaj strumień światła poniżej 2000lm więc nie wymagają samopoziomowania i oczyszczania.
    Później jest wielkie zaskoczenie że LEDy świecą gorzej niż porządne bixenony 3200 lm....
    A największym marketingowym sukcesem jest to że proste LEDy są obecnie już mega tanie dla producenta a drogie dla klienta który za nie dopłaca aby nie mieć reflektorów halogenowych...

Wysłane z mojego SM-N935F przy użyciu Tapatalka

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d
    Drive tastefully!

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Rewolucyjna stylistyka się szykuje

Uprawnienia umieszczania postów