Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 71 do 75 z 75

Wątek: mitologia hybryd

Awatar superuser
    Auto
    Chrysler 300C 5.7 V8 + T&C 3.8 V6

Domyślnie

Do pracy jeżdżę rowerem, w innych sprawach, gdzie się tylko się da, również. Ewentualnie komunikacją. Auta w mieście używam bardzo rzadko i głównie wieczorami.
    Czyli jesteś jeszcze dzieciakiem i mieszkasz z rodzicami bo normalny człowiek nie jeździ rowerem do pracy. Normalny człowiek po pracy robi zakupy/odbiera dzieci ze szkoły a rowerem jeździ w sobotę rekreacyjnie. Poza tym normalny rower kosztuje od 2tys (tak naprawdę powyżej 5tys) wzwyż a takich się nie przypina linką do ogrodzenia przed sklepem bo zniknie w 5 min.

A teraz drugie rozczarowanie. Twoje auto ma EPA Smog Rating 2 na 10 10 to najlepszy. 1 to najgorszy, więc daleko nie masz I to według urealnionego amerykańskiego testu, który też bardzo dobrze szacuje zużycie paliwa
    Poproszę link bo znalazłem zupełnie inne informacje. Najnowsze 5.7 hemi spełnia euro 6 (moje euro 4) czego nie można powiedzieć o turku na gnój.

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Za 5 tys to kupił byś paska w tdiku i nikt by go nie wziął

Auto
    jeździ

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez superuser Zobacz posta
    Czyli jesteś jeszcze dzieciakiem i mieszkasz z rodzicami bo normalny człowiek nie jeździ rowerem do pracy. Normalny człowiek po pracy robi zakupy/odbiera dzieci ze szkoły a rowerem jeździ w sobotę rekreacyjnie. Poza tym normalny rower kosztuje od 2tys (tak naprawdę powyżej 5tys) wzwyż a takich się nie przypina linką do ogrodzenia przed sklepem bo zniknie w 5 min.

Tak się zastanawiałem czy zareagować na te brednie i doszedłem do wniosku: Czemu Nie
    Mam 48 lat i prawie całe życie (włącznie z tym gdy miałem małe dzieci) jeździłem (jeżdżę) do pracy rowerem. Oczywiście zima,deszcze, bardzooo brzydka pogoda odpadają (był sezon co prawda jeden ale był, że i wtedy). Faktem jest , że kilka lat mieszkałem z teściami świętej pamięci co nie oznacza, iż nie było mnie stać na paliwo.. Teraz mam motocykl, dwa samochody i dalej do pracy jak jest przyzwoita pogoda też jeżdżę rowerem. Aaaaaa, zapomniałem zawsze miałem motocykl więc rowerem nie musiałem jechać. Rower faktycznie mam za więcej niż 2kzł ale do 5kzł bardzo dużo mu brakuje. Przytoczę ci jednak słowa mojego kolegi- prezesa sekcji turystyki kolarskiej który robi co najmniej 8- 12 tyś km rocznie na dwóch kółkach: rower sam nie pojedzie, najważniejszy jest ten który na nim siedzi. Dosiada Krossa za 1200 zł a pewnie nawet tyle by nie wydał gdyby nie to, że idąc na emeryturę dostał kopertę od współpracowników..
    Mógłbym teraz zacząć Cię szufladkować i doszukiwać się kim jesteś ,jaki jest Twój stan psychofizyczny, jak wyglądasz itd. Tylko po co? Wystarczy, że Ty wiesz lepiej.

Wracając do tematu.
    Nie mam nic przeciwko hybrydom , elektrykom itp.
    Każdy jeździ tym co mu się podoba i nie będę z tym dyskutował. Dla mnie samochód to silnik spalinowy i to najlepiej wolnossący sześciocylindrowy. I tego będę się trzymał i takim będę jeżdził .
    Ostatnio edytowane przez arczimi ; 24-06-2018 o 07:47

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez norek Zobacz posta
    Za 5 tys to kupił byś paska w tdiku i nikt by go nie wziął
    Nie byłbym tego taki pewien
    Mój kuzyn kupił kiedyś Passata i po tygodniu mu go skradziono. Kupił drugiego (takiego samego) i też nie nacieszył się nim zbyt długo (również skradziony). Wkurzony stwierdził że nie będzie więcej kupował aut złodziejom i nabył Cytrynę (C5). Opowiadał później że nawet jej zamykać nie musiał - bo nikt jej nie chciał
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Przegapiłem sporo dyskusji, więc tylko na szybko kilka komentarzy:

Cytat Zamieszczone przez user Zobacz posta
    Zakazy dla starszych aut uważam za finansowanie zysków koncernów motoryzacyjnych oraz za dyskryminację tych, którzy zamiast wydawać pieniądze na utratę wartości, wolą je przeznaczyć np. na rodzinę.
    Ciekawy jest ten argument o dyskryminacji ekonomicznej właścicieli starszych aut, wobec kosztów zakupu samochodu hybrydowego (poza zasięgiem wielu osób jeżdżących starymi autami). Skoro jednak z tego co piszesz są takie problemy z oceną stanu technicznego (emisji) aut, to może jednak to kryterium wieku (ukryte pod normami Euro) nie jest wcale takim głupim pomysłem? W końcu statystycznie im auto nowsze, tym mniej zajeżdżone. Do tego lepiej chroni pieszego przy wypadku, mniej hałasuje, lepiej hamuje - tak szerzej patrząc to lepiej się do tego centrum nadaje między pieszych od starocia .

Cytat Zamieszczone przez user Zobacz posta
    Pomyśl także o sumarycznej oszczędności dla kraju i zmniejszonych importach paliw.
    I sumarycznej stracie dla budżetu z akcyzy, VATu, itp - paliwo jest mocno opodatkowane i z kraju wyjeżdża pewnie nawet nie połowa jego ceny na stacji. Samochody (w tym statystycznie droższe hybrydowe) też są produkowane przez zagraniczne koncerny i pieniądze za nie wyjeżdżają za granicę.

Cytat Zamieszczone przez misiek.gosu Zobacz posta
    Ludzie robią tak, żeby było im taniej i wygodniej. Jeżeli chcemy ograniczyć samochody w mieście to może warto pomyśleć o dobrej komunikacji miejskiej? Wtedy dużo osób sama zostawi samochód w domu, BO TAK BĘDZIE WYGODNIEJ.
    Z tym się zgadzam w 100%, do tego car sharing w oparciu o auta elektryczne, dobrze porozmieszczane i pojemne parkingi, żeby auta nie krążyły bez sensu w poszukiwaniu miejsc parkingowych, sieć bezpiecznych ścieżek rowerowych i problem w dużej mierze mamy rozwiązany. Problem w tym, że łatwiej przegłosować kolejny zakaz, niż zabrać się za konkretne i skuteczne (ale też kosztowne) rozwiązania.

Uprawnienia umieszczania postów