Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Test pojemności bagażników, część 1

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d
    #drivetastefully

Domyślnie

Bardzo fajny pomysł na test. Genialnie, że zauważyliście jak na pojemność bagażnika wpływa skośne oparcie. Przy krókim bagażniku (Fabia II), to jest wieźć albo nie wieźć. Np. kartoniki z Biedronki , na dno ładnie wchodzą, ale próba ustawienia z nich słupków kończy się porażką.

Moja uwaga jest taka, że jak już produkujecie tabelki, to przydałyby się dwa dodatkowe pomiary:
    - bagażnik powiększony o podwójną podłogę, o ile da się ją na stałe opuścić bez zostawiania części w garażu. Przykład samochodu, gdzie ma to sens, to mój były IX20. Kilka dni po zakupie położyłem podłogę w dolnym położeniu i już tak została na prawie zawsze. Jeden jedyny raz ją podniosłem, ale nie ze względu na schowek pod podłogą, tylko mocowania, które zostają po bokach bagażnika. Przewoziłem jakiś szeroki mebel w kartonie i opierałby się tylko na plastikowych "prowadnicach" podłogi. Rozchodziło się o centymetry.
    - bagażnik ze zdjętą roletą (o ile da się ją położyć w samochodzie, nawet na podłodze u pasażerów) pod sam sufit. To też czasami ratuje sprawę transportu, np. wysokich walizek.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Z podwójną podłogą jest ten problem, że często ma bardzo masywne punkty zaczepienia przy wyższym ustawieniu - wyliczenie „skrzynki” jest więc nieco bardziej pokręcone. Tak czy siak postaramy się to uwzględnić

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Brawo Panowie ☺ w koncu sie doczekalem ☺

- - - Aktualizacja - - - -

Ogolnie wychodzi masakra zeby pudelkowa objetosc byla na poziomie 50 do 60% deklarowanej objetosci. O ile w przypadku lifta/sedana to trudno ale kombiaka kupuje sie po to zeby miec kufer a nie portmonetke.

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Skrzynkowa a nie pudełkowa, a jak często wozisz skrzynki? Pewnie wtedy składasz kanapę bo po mebel nie jedziesz z całą rodziną. Ale test ciekawy.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Zmierzcie takie auta jak Partner, Tourneo, Caddy, bo w przypadku tego segmentu rzeczywiście można patrzeć na objętość bagażnika. Przy zwykłych prywatnych autach do jeżdżenia na co dzień nie wyobrażam sobie, żeby dokonywać wyboru przez pryzmat miarki i pojemności bagażnika. Bezsens.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Bedziesz miec 3 baby w domu do wozenia to zmienisz zdanie ☺

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Baba ma swój samochód. Ostatnią rzeczą, na jaką bym patrzył przy zakupie auta prywatnego dla siebie, była by pojemność bagażnika. No ale widać tylko ja tak mam, patrząc na sprzedaż aut maki skoda.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

a mi się ten pomysł nie podoba.
    ile razy wozicie jeden wielki karton a ile razy walizki na wyjazd wakacyjny / weekendowy?
    ja bym wolał test z typowymi walizkami - ile i jakie wejdą do danego auta.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Cala prawda o bagażnikach, w 90% przypadkow pojemność trzeba dzielic na 2!
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Uprawnienia umieszczania postów