Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Mercury Grand Marquis LS

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Krótszy interwał w HEMI pewnie ma związek z MDS

Zakupiłem dziś głośniki w oryginalnych rozmiarach - przód dwudrożne 6x8 ESX QE682, tył 6x9 Excursion SX-69M. To będzie pierwsza modyfikacja w aucie - głośniki + wygłuszenie drzwi i tylnej półki.

Przyszła też do mnie dziś ta książka:

https://haynes.com/en-us/ford-crown-...-repair-manual

Ciekawe, że można coś takiego dostać w Polsce Nówka 135 PLN, zapewne się przyda.

Z pomocą kolegów z forum wybrałem też olej - będzie Amsoil Signature 5W20. Auto powinno być w czwartek w Rzeszy, zbliża się moment, gdy wszystko będzie jasne
    The weak must kneel!

Awatar NovemberYankee
    Auto
    VW Passat B8 2.0 TDI HL '17 / Soul 1.6 GDI XL '11

Domyślnie

Na wstępnie chciałbym pogratulować zakupu - w Polsce prawdziwa egzotyka, na pewno będzie wykręcał głowy... jest tak nietuzinkowy jak tylko się da, dużo ciekawszy od Vel Satisów czy Lexusów.

Sam natomiast w ostatnich tygodniach coraz poważniej zastanawiam się nad spełnieniem swoich marzeń o weekendowym aucie z V8 (póki to jeszcze dozwolone przez ekologów i nie potrzebuję dwóch aut zdatnych do wożenia fotelików...) i sonduję możliwość ściągnięcia lekko strzelonego Mustanga z USA, bo te co na otomoto wiszą to w większości naprawione po kosztach ulepy. Z pierwszego postu wnioskuję, że sam licytowałeś samochód na aukcji? Słyszałem, że trzeba mieć jakieś specjalne uprawnienia oraz żeby omijać Coparta i szukać raczej na iaai? Są jakieś kruczki, które nie są powszechnie opisywane (jak np. statusy auta na aukcji), a na które warto zwrócić uwagę?

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Całą procedurę robi dla mnie Route 666 - działają w moim imieniu na podsatwie umowy i upoważnień. Auta szukaliśmy zarówno na Copart jak i na IAAI, finalnie znaleźliśmy na tym ostatnim. Szukaj samochodów o statusie "run & drive", czyli silnik odpala, auto jedzie 100 m do przodu i 100 m do tyłu - reszta jest niewiadomą. Ponadto oglądaj tylko te aukce gdzie podane są terminy licytacji - wszystko co jest opisane jako "future" odpada - może to być równie dobrze future 5 dni, jak i 2 miesiące.
    Ostatnio edytowane przez daboo ; 25-05-2018 o 08:36
    The weak must kneel!

Awatar NovemberYankee
    Auto
    VW Passat B8 2.0 TDI HL '17 / Soul 1.6 GDI XL '11

Domyślnie

Super, dzięki za porady - jakbym miał jakieś dalsze pytania to będę się kontaktował via PW, coby tu spamu nie tworzyć

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Jeśli tylko będę umiał pomóc, to chętnie pomogę

Auto od dziś jest w Niemczech. Kurier przywiózł dziś olej, a ja zamówiłem komplet filtrów K&N (oleju, paliwa i powietrza) oraz aftermarketowy zestaw do montażu filtra kabinowego:

http://ponyrparts.com/2003-2011-crow...-kit-exterior/

Seryjnie żadne auto na platformie Panther nie było wyposażone w filtr kabinowy, na szczęście jest tych aut tak dużo, że wiele firm robi różne ciekawe dodatki i akcesoria
    The weak must kneel!

Awatar Kecaj
    Auto
    BMW E32 730i V8 '94, Mercedes-Benz W124 230CE '90, VW Golf Mk3 1.9TD '93, BMW 328i Coupe '95

Domyślnie

Ale dlaczego taki olej? Taka jest specyfikacja producenta, czy to jakieś rady forumowe?
    WRC is for Boys. Group B was for men.
    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.

Give me back the eighties!

BMW E32 730i V8 Calypsorot Metallic
    /
    Alfa Romeo 166 Grigio Patrizia /Mercedes-Benz W124 230CE Almandinrot Metallic
    ex Opel Frontera A Sport, BMW E36 Coupe

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Taki olej, ponieważ szukałem dobrego 5w20, koniecznie pełnego syntetyka. Ten Amsoil jest dobry, a nie jest przy tym na poziomie cenowym Royal Purple czy Redline. Pomoc w doborze uzyskałem tutaj na forum w innym wątku, konsultowałem też z Czarne Paliwo.
    The weak must kneel!

Awatar Kecaj
    Auto
    BMW E32 730i V8 '94, Mercedes-Benz W124 230CE '90, VW Golf Mk3 1.9TD '93, BMW 328i Coupe '95

Domyślnie

Ale 5W20 zaleca producent?
    WRC is for Boys. Group B was for men.
    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.

Give me back the eighties!

BMW E32 730i V8 Calypsorot Metallic
    /
    Alfa Romeo 166 Grigio Patrizia /Mercedes-Benz W124 230CE Almandinrot Metallic
    ex Opel Frontera A Sport, BMW E36 Coupe

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Dokładnie tak
    The weak must kneel!

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Auto od czwartku jest w kraju. Wyszły dwa dodatkowe tematy - chłodnica klimatyzacji do wymiany, tylna prawa felga do naprawy. Chłodnica delikatnie draśnięta, ale rozszczelniona, felga z uszkodzonym rantem - bez dramatu, trzyma ciśnienie, ale brzydko wygląda. Auto pali od strzału, żadnych kontrolek na desce, poza tą od ciśnienia kół. Myślę, że za miesiąc pojawią się tu posty po pierwszych jazdach
    The weak must kneel!

Uprawnienia umieszczania postów