Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Wątek: Pomoc w podjęciu decyzji. Używane Maserati Ghibli - Nowy Mercedes E Coupe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Seth Zobacz posta
    Tak. Jak na warte ponad 200 tys. Coupe jest po prostu niezbyt szybki. Zwlaszcza w trasie będzie to mocno odczuwalne.
    To są bardzo dobre osiągi. W kompakcie albo samochodzie klasy średniej a nie usportowionym modelu średniej wyższej.
    Zwłaszcza jeśli zestawimy z Maserati
    Odkąd obejrzałem ten filmik, przestałem szybko jeździć i mieć ciśnienie na szybki samochód. Jakoś do mnie trafił:
    https://www.youtube.com/watch?v=yNO-phlT--o

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Majac szybkie auto nie musisz jezdzic szybko.
    Ale tu chodzi o dzwiek, klimat itp I o mozliwosc 'przeskoczenia' innego auta gdy trzeba.

Mesio jest wystarczajaco szybki do normalnej jazdy, ale emocji nie zapewnie raczej za duzo. Chyba wszyscy juz sie wypowiedzieli, ostatecznie decyzja niejest nasza

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Majac szybkie auto nie musisz jezdzic szybko.
    Ale tu chodzi o dzwiek, klimat itp I o mozliwosc 'przeskoczenia' innego auta gdy trzeba.

Mesio jest wystarczajaco szybki do normalnej jazdy, ale emocji nie zapewnie raczej za duzo. Chyba wszyscy juz sie wypowiedzieli, ostatecznie decyzja niejest nasza
    Dokładnie mam takie samo myślenie że mocniejszy silnik to dźwięk klimat i co najważniejsze bezpieczeństwo, bo kiedy trzeba ale nie za często wyprzedzenie ciut szybciej.
    TAk decyzja jest moja to prawda ale wszyscy co się wypowiadają mają rację. Tak po połowie są zwolennicy Maserati i Mercedesa ;-)
    Może doprecyzować pytanie bo trafi się prawie nowe Maserati ze śladowym przebiegiem za ułamek kwoty serwisowany i z naszego salonu do odkupienia. Co wtedy czy to że używany dalej będzie największą przeszkodą z rywalem jaki jest nowy Mercedes. Czy uważacie że wnętrze i nowe podzespoły z jakością Mercedesa mają duże znaczenie w wyborze auta. Oczywiście linia Mercedesa też ma w sobie dużo polotu i fantazji choć to np. nie mój krój garnituru hahaha wolę kształty Maserati.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez paul997 Zobacz posta
    Odkąd obejrzałem ten filmik, przestałem szybko jeździć i mieć ciśnienie na szybki samochód. Jakoś do mnie trafił:
    https://www.youtube.com/watch?v=yNO-phlT--o
    No tak ale ja naprawdę jeżdzę rozsądnie i uważam na wszystkich dookoła. Zrozumieć to podstawa dla bezpieczeństwa że nadmierna prędkość plus brak koncentracji czytaj jakieś telefony smsy i inne takie to krok do katastrofy.

Serce mi mówi Maserati
    ale ja nie mam 200 tys. do wydania, więc mam Audi w leasingu w tym budżecie
    Moje serce również nie dopuszcza głowy ze słowem Mercedes haha cały czas mają konflikt a tak to się niby dogadują ;-) Na słowo Maserati jakoś tak usta inaczej reagują.

Cytat Zamieszczone przez Arnold Zobacz posta
    Dla mnie to żaden dylemat.
    W rozważaniach: nowe vs przechodzone (jakiekolwiek by nie było) - Tylko nowe !
    - pkt dla Mercedesa

Kiedyś kierując się emocjami, zupełnie irracjonalne kupiłem auto marzeń (używane) i sprawdziłem na własnej skórze że czasami lepiej żeby marzenia zostały marzeniami.
    Słowo klucz czyli nowe to naprawdę mocny punkt programu. To potrafi zabić jak strzała strzelona prosto w serce ;-) Tylko człowiek jest tak spryty że potrafi się czasem oszukiwać i dopowiadać że jakoś to będzie albo starać się nie widzieć pewnych rzeczy. Ciężki temat. Tak wiem wyciszyć emocje ale tak naprawdę bez nich to co to za życie.

Cytat Zamieszczone przez Robert_PL Zobacz posta
    Ghibli znów nie jest aż takim wielkim egzotykiem, a wręcz jak na Maserati jest modelem pospolitym (do spółki z Levante) i wcale nie jest trudno spotkać go na ulicy. Albo to ja mam po prostu szczęście...
    Zastanawiam się dlaczego nie grasz jeszcze w lotto ;-) Może widzisz cały czas tą samą sztukę i już Ci się opatrzyła. Jak różne to naprawdę masz dużo szczęścia. Ja za to widzę u siebie za dużo Mercedesów Audi i BWM. To jak stada baranów a Maserati jak pies który je pasie ;-)

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Skoro I tak glownie bedziesz jezdzil po miescie, to bierz Maserati W najgorszym przypadku jak sie sypnie I bedzie stal w serwisie to sobie pojedziesz tramwajem I tyle

A przynajmniej nie bedziesz jezdzil 4cyl zdechlakiem I za kazdym razem jak go odpalasz myslal, ze moglo byc inaczej
    Super takie coś mi się podoba jeden rozsądnie podchodzi do tematu hahaha

Tak. Jak na warte ponad 200 tys. Coupe jest po prostu niezbyt szybki. Zwlaszcza w trasie będzie to mocno odczuwalne.
    To są bardzo dobre osiągi. W kompakcie albo samochodzie klasy średniej a nie usportowionym modelu średniej wyższej.
    Zwłaszcza jeśli zestawimy z Maserati
    Tak będzie i ja to wiem ale naprawdę nie potrzebuję tutaj demona szybkości. Jak ktoś wcześniej wyczuł dokładnie moje intencje to auto ma mi też sprawiać radość wyglądem nowością jakością wnętrza bo nie ukrywam też jest stonowane i przyjazne dla kierowcy. Auto z zewnątrz widzimy chwilę i ma się ono nam podobać a nie innym. W środku tak naprawdę spędzamy najwięcej czasu i ja do tego przykładam największą uwagę. Musi mi się podobać tam mam się czuć dobrze komfortowo i wygodnie. To jak z domem z zewnątrz nieraz wygląda średnio ale jak się wejdzie do środka to aż się chce przebywać i człowiek wypoczywa i się uśmiecha. Nie ukrywam że siedząc w Mercedesie bardzo dobrze się czuję. W Maserati też jest fajnie ale czuć że nie wszystkie materiały są takie jakie powinny być i trochę to razi. Za to koncepcja i wizualizacja prostego w formie projektu wnętrza robi na mnie wrażenie. To taki włoski styl. Prostota i klasa sama w sobie. Nie mylić z Japońską precyzją i spasowaniem.

Cytat Zamieszczone przez Arnold Zobacz posta
    To samo może pomyśleć jadąc tym tramwajem
    Niektórzy nie potrzebują szybko jeździć. Do szczęścia wystarczy im że będą szybko wyglądać.
    Czy zawsze kupujesz sportowe buty/ubranie z myślą o uprawianiu sportu, czy wystarczy że będzie Ci w nich wygodnie i będziesz się w nich dobrze czuł
    Z resztą popatrz ile oferowanych używanych Ghibli ma "super sportowy" silnik ... Diesla.
    Gdzie On ma zażywać tego sportu ?
    Na 10-cio kilometrowym dojeździe do pracy ?
    Przecież zanim dojedzie to auto będzie dopiero ledwo rozgrzane.

Hiszpan
    Podobało mi się Twoje porównanie obu aut do garniturów. Z tym że ja widzę to trochę inaczej:
    Nowy Mercedes jest co prawda jak ten dobry kupiony w sklepie ale za to z poprawkami naniesionymi przez firmowego krawca.
    Przechodzone Ghibli owszem jest garniturem szytym na miarę ale nie na Ciebie tylko dla kogoś innego a Ty kupujesz go w Seceond Hand'dzie ("szmateksie").
    Zgadzam się z Tobą w 100 %. Doskonale czytasz temat potrzeby i masz porównania które bardzo pomagają w podejmowaniu decyzji. Dziękuję wam wszystkim za zaangażowanie w temat i wymianę swoich poglądów. Jak wy byście podeszli do tematu i jakie macie przemyślenia. Nie myślałem że komuś będzie chciało się wypowiadać. Ja naprawdę na spokojnie i cierpliwie jeszcze trochę będę zbierał informację i sam przetwarzał je zastanawiając się do czasu gdy podejmę decyzję. Obiecuję się pochwalić i postawić jakiegoś browara jak będę gdzieś w okolicy gdzie mieszkacie :-)

Domyślnie

Zgadzam się z tym, że Ghilbi był mocno do tyłu pod względem technologii, jednak warto rozważyć każdą opcję.

Auto
    D-4D

Domyślnie

Przejrzałem ten wątek tylko pobieżnie i mam pytanie - przejechałeś się którymkolwiek z tych aut? Bo kupując samochód w tej cenie jazda próbna jest podstawą i potrafi naprawdę wiele wyjaśnić.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez penguino Zobacz posta
    Przejrzałem ten wątek tylko pobieżnie i mam pytanie - przejechałeś się którymkolwiek z tych aut? Bo kupując samochód w tej cenie jazda próbna jest podstawą i potrafi naprawdę wiele wyjaśnić.
    Oczywiście jednym i drugim.

Auto
    D-4D

Domyślnie

I dalej masz wątpliwości?

Uprawnienia umieszczania postów