Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: DS 7 Crossback Grand Chic 2.0 BlueHDI 180 KM 8AT | TEST

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Do slabszych silnikow 4x4 nie jest konieczny - moge smialo to powiedziec po roku uzytkowania 'oski' XC60. Przy normalnej jezdzie moge policzyc na palcach jednej reki ile razy buksowaly mi przednie kola.
    Jakby dawali 4x4 za ta sama cene, to czemu nie, ale doplata byla dla mnie za duza, szczegolnie, ze wiazalo sie to ze zmiana silnika i skrzyni. Moze nabywcow Q5 bardzo rajcuje nalepka 'quattro', dlatego nie biora FWD?

Cytryna, przepraszam DS, wydaje sie bardzo ciekawa. Tylko niestety nie za te pieniadze...

Domyślnie

mnie nie "rajcuje" plakietka. Ale ja podejmuje racjonalne decyzje. SUV to mniej miejsca w środku, wyższe spalanie i wyższa cena. W zamian za to oczekuje że samochód nie zawiesi się na zaspie i nie ugrzęźnie w błocie (oczywiście nie mówię o offroadzie ale o zwykłej drodze gruntowej która po deszczach staje się nieprzejezdna a akurat z taką drogą często mam do czynienia). W tym zakresie 4x4 ma większe znaczenie niż prześwit i z możliwością ścigania się na światłach nie ma to znaczenia. Dla mnie SUV bez 4x4 to samochód wyłącznie dla tych których "rajcuje" możliwość pochwalenia się modnym autem przed sąsiadem. Ja z tego już wyrosłem.

PSA nową płytę przygotowywało w 2013 roku kiedy modę na Suva dało się już zaobserwować (roczna sprzedaż kompaktowych Suvów w 2013 roku zbliżyła się do 1.000.000 sztuk w Europie i była wyższa niż sprzedaż samochodów). EMP2 było od początku projektowane dla potrzeb samochodów segmentu C i D, w tym SUVów a nie tylko samochodów kompaktowych. W końcu przecież taki jest cel płyty modułowej, ma pasować do maksymalnej ilości pojazdów wszystkich segmentów. VW projektując dużo wcześniej MQB o 4x4 pamiętał.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Masz swoje zdanie I o to na forum chodzi. Ale patrzac na Twoj przyklad, to zaryzykuje stwierdzenie, ze autem z duzym przeswitem I 2WD 'moze' przejedziesz, a autem z AWD, ale malym przeswitem na pewno nie przejedziesz, jak sie gdzies zawiesisz.

Ja po blocie nie jezdze I przeswit ma dla mnie wieksze znaczenie, niz 4x4. Wyglada na to, ze takich 'szpanerow' jak ja jest wiecej, niz uzytkownikow drog gruntowych, wiec darujcie juz to 4x4.

Pewnie, ze powinni to oferowac w opcji, ale z jakiegos wzgledu nie oferuja. Moze dorzuca za rok jakas wersje hybrydowa I tyle. Najwiekszym problemem tego auta I tak jest cena...

Uprawnienia umieszczania postów