Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 45

Wątek: Wyzsze auto/suv/terenowka do 20 tys.

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Nie wiem czy budzet nie za skromny troche.

Auto
    brak

Domyślnie

No dokładnie, od 25 w górę

- - - Aktualizacja - - - -

A jak wygląda sprawa z autami z pneumatycznym zawieszeniem? np jeśli będe potrzebował przejechać przez coś dziurawego to podwyższe a na autostradzie obniże, coś jak w Citroenie C5

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

Jeżeli ktoś z Twojej rodziny (tej najbliższej), przyjaciel lub jakiś dobry znajomy (a nie znajomy znajomego) ma takie auto na sprzedaż.
    Dodatkowo jeżeli znasz jego podejście do aut - starannie je serwisował i nie chytrzył na każdym kroku. To możesz to auto od niego/niej kupić.
    W innym razie możesz natrafić na minę, która poważnie nadszarpnie Twój budżet.
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Auto
    brak

Domyślnie

No domyślam się że pneumatyk to skarbonka jeśli nie dbane było...

A teraz bomba > Opel Frontera B, wiem że kanciak itp ale mnie się podoba... a jak z jakością i utrzymaniem ?

Auto
    brak

Domyślnie

?????????????????????

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

Ale wygrzebałeś ducha
    Nawet nie przypuszczałem że nadal można znaleźć/kupić takiego (sprawnego do jazdy)
    Jeszcze jakiś czas temu wśród aut moich klientów, zdarzały się pojedyncze egzemplarze ale wymarły/zniknęły i stało się to nie bez przyczyny.
    Część z nich tak dała się we znaki właścicielom że się ich pozbyli (jak najdalej od siebie) a resztę zjadła rdza.
    Bardzo lubię samochody (szczególnie SUV'y) i staram się w każdym z nich znaleźć coś pozytywnego.
    Niestety we Fronterze nie mogę się doszukać ani jednej rzeczy za którą mógłbym ją pochwalić.
    - Ani nie jest dobra na drodze - buja, przechyla się, podskakuje, potrafi zachować się nieprzewidywalne.
    - Ani nie jest zbyt dobra w terenie - kiepska geometria, kiepskie LSD.
    Wrzuć ją lepiej do tego samego worka co Jeepy i Land Rovery (za tą cenę) i to na samo dno.
    Tak żebyś jej czaszami przez przypadek z powrotem nie znalazł.

P.S. Zastanów się czy do pokonania kawałka nierównej drogi potrzebujesz terenówki ? - Z ramą, reduktorem, sztywnym mostem i dołączanym ręcznie (na sztywno) napędem

Auto
    brak

Domyślnie

Outlander 1 2.4 z automatem?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

Dobre i nie sprawiające kłopotów auto, choć jak to w Mitsubishi nie tanie w serwisowaniu .
    Ostatnio jeden z moich klientów, właściciel Outlandera I (2,0), narzekał na skrzypienie w tylnym zawieszeniu. Chcąc to naprawić próbował zorientować się w kosztach. Okazało się że wymiana tulei wahaczy kosztowałaby go prawie 4000zł. Odpuścił sobie bo to stanowiłoby ok. 1/3 wartości jego auta (a skrzypienie przestało mu przeszkadzać ).
    Przy ewentualnych oględzinach, poza stanem zawieszenia, zwróć też uwagę na rdzę zwłaszcza nadkoli i listwy tylnej.

P.S Tam chyba jest skrzynia CVT. - Jest bardzo dobra ale nie każdemu odpowiada specyfika jej pracy.

Auto
    brak

Domyślnie

Do 20 tys kupie cos w uczciwym stanie?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

Pewnie tak aczkolwiek 2,4 AT to trochę rzadkość. U mnie (moich klientów) tylko 2,0 ewentualnie 2,0T

Pomimo skromnego (jak na ten segment) budżetu masz kilka całkiem fajnych aut do wyboru i nie warto skupiać się na jednym.
    Pamiętaj że kupując kilkunastoletnie auto nie kupujesz marki czy modelu lecz konkretny egzemplarz samochodu i jeżeli trafi Ci się jakaś dobrze utrzymana ("damska") CR-V'ka czy RAV'ka a nawet X-Trail to pomimo tego że ma zegary nie w tym miejscu co trzeba to nie skreślaj ich tak od razu.
    Powodzenia i pochwal się co wybrałeś (jak już kupisz).

Uprawnienia umieszczania postów