Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Wątek: Wyzsze auto/suv/terenowka do 20 tys.

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

V6-stki średnio sie nadają do gazu a palą podobnie jak R4-rki i dają dynamikę.

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

Driv3r - Oczywiście to była GV I FL (2004r) - literówka lub sugestia Hyundaikami/Kijankami gdzie wchodzi w grę druga generacja.
    Co do spalania, to przywykłem już do tego że moje auta zawsze palą sporo więcej niż innych.
    To pewnie kwestia sposobu i warunków jazdy np. mniej asfaltu, bardziej agresywny bieżnik, wieczny pośpiech itd.
    Z tego co się zorientowałem to moja: krótka, dieslowska 150'tka pali tyle co Twoje wielkie, benzynowe V8 - (12,5).

StoneCold - Gazowanie V6'stek jest nie tyle kłopotliwe co kosztowne.
    Jeden z moich klientów (właściciel Santa Fe 2,7 V6) narzekał że instalacja kosztowała go ponad 5 000 zł. ale nic o problemach z użytkowaniem nie wspomina.
    Jeżeli chcesz GV to koniecznie musisz się nią przejechać żebyś nie był rozczarowany komfortem jazdy. Odbiega on znacznie od tego do jakiego przywykłeś w Signum.
    Jeżeli Ci to nie będzie przeszkadzało to auto jest bezproblemowe i godne polecenia.
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Auto
    brak

Domyślnie

Signum zawieszeniowo jest twardy bo ma zawieszenie z wersji GTS.

A oprocz gv1 to santa fe albo sorento albo sportage, tucson sa godne polecenia w benzynie i automacie?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

Sorento sobie odpuść. To już historia motoryzacji . W tej cenie będzie to pierwsza generacja zbudowana podobnie jak GV jeszcze według starej zasady (terenowej): rama, reduktor, sztywny most, ręcznie dołączany napęd itd.
    Za to Santa Fe możesz już mieć II gen, które jest znacznie nowocześniejsze : nadwozie samonośne, zawieszenie wielowahaczowe, napęd automatycznie dołączany (sprzęgło wielopłytkowe) itd. Podobnie z resztą jak Sportage II i Tuscon I.
    Do wyboru masz jednak tylko dwa silniki benzynowe 2,0 i 2,7(V6). Obydwa są "gazowalne" choć do V6 instalacja jest koszkowniejsza.
    Zaletą jest to że automat jest klasyczny - hydrokinetyczny (choć w Sportage i Tusconie tylko czterobiegowy).
    Nie wiem dla czego nie chcesz diesla ? 2,0 CRD (mojego pracownika) nie ma ani dwumasy ani DPF'u. Zawór EGR nawet jeżeli jest (tego nie wiem) to nie stwarza mu problemów a przejechał nim już prawie 200 tys km.

Auto
    brak

Domyślnie

Jezdze krotkie trasy i rocznie max 15 tys km z czego 10 tys w miescie

Co do santa fe to moze byc nawet 1 gen ale po liftingu, warto?

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

Tylko jeżeli masz wyraźną potrzebę posiadania większego auta.
    SanaFe I nie było zbyt popularne nie tylko u nas ale i w całej Europie, przez co dostępność części (zamienników) może być znacznie utrudniona a w nastoletnim aucie może przecież się popsuć/zużyć wszystko.
    Przerabiałem to na własnej skórze użytkując Gallopera. Musiałem go serwisować w ASO Mitsubishi (to był klon Pajero) i większość części, nawet eksploatacyjnych, było tylko tam i to na zamówienie.
    Weź lepiej któryś z popularnych, dobrych i sprawdzonych bliźniaków (Sportage/Tuscon)

Auto
    brak

Domyślnie

A może zupełnie inny kierunek, volviak xc70 w benzynie i automacie, zagazowac jak bedzie duzo palilo... Ale jak z eksploatacja i naprawami?

Santa fe 1 jest wieksze od 2?

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

Jeżeli znajdziesz dobry egzemplarz to XC70 wydaje się być całkiem niezłą opcją.
    Niestety w tym temacie musi odpowiedzieć Ci ktoś inny - Nigdy nie miałem Volvo. Także wśród aut moich klientów nie ma ani jednej XC70'tki.
    Nie chciałbym Ci powielać internetowych stereotypów ale mój brat jeżdżący XC60'tką narzeka na serwis, który do tanich nie należy.

SantaFe II nie jest mniejsza od I, jedynie jest od niej popularniejsza, a co za tym idzie lepiej znana mechanikom.
    Dodatkowo dzieli wiele elementów z Tusconem/Sportage'm (np. silniki, skrzynie itd) przez co jej serwisowanie jest łatwiejsze a i części są dostępniejsze (tańsze).

Auto
    brak

Domyślnie

Tylko co patrzylem to santa fe 2 z najmniejszym silnikiem i poczatek produkcji 2006 to minimum 25tys

Auto
    brak

Domyślnie

Mala edycja, w ogole nie.widze santa fe 2 z silnikiem 2.4, same v6... Wiec lipa z tym modelem.

Wiec zostaje tucson i sportage no i zapomnialem o outlander 2...

Uprawnienia umieszczania postów