Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Mitsubishi Outlander Phew (hybryda)

Auto
    Vauxhall Corsa

Domyślnie Mitsubishi Outlander Phew (hybryda)

Cześć.

Rozważam zakup Mitsubishi Outlander Phev z napędem hybrydowym i chciałabym poznać wasze opinie, za i przeciw.

Dlaczego właśnie Mitsubishi Outlander? Ponieważ mieszkam w UK, potrzebuje 7 osobowego SUVa na rodzinne wypady i wyjazdy do Polski.

Dlaczego właśnie hybryda? Ponieważ większość tras będzie krótka, mogę parkować pod domem, w planach mam założenie paneli solarnych, dzięki czemu być może jeszcze bardziej obniżę koszty prądu auta. No i dodatkowo na auta elektryczne w UK czy hybrydy nie płaci się corocznego podatku.

Więc, co sądzicie o tym autku?

Awatar VectorOPC
    Auto
    Opel Astra G

Domyślnie

Jeśli miałbym brać hybrydę, to IMO poszedłbym tylko w koncern Toyoty.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III), C2 (2szt)

Domyślnie

VectorOPC Ja pewnie też wybrałbym Toyotę. Jednak żadna dostępna ich hybryda nie jest siedmiomiejscowa (a taką chce Baśka). Wprowadzenie do nas Highlander'a jest dopiero planowane i to chyba tylko jako zwykła hybryda (nie PHEV).

Baśka1998 Świetny pomysł, zwłaszcza w połączeniu z własną fotoelektrownią.
    Mi również chodzi po głowie coś podobnego. Marzy mi się elektryczne lub hybrydowe PHEV auto robocze, które mógłbym ładować z własnej turbiny wiatrowej (u mnie częściej wieje niż świeci).
    Tylko że u Nas nie ma żadnych ulg na takie auta co czyni całą inwestycję nieopłacalną.
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Auto
    Vauxhall Corsa

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Arnold Zobacz posta
    VectorOPC Ja pewnie też wybrałbym Toyotę. Jednak żadna dostępna ich hybryda nie jest siedmiomiejscowa (a taką chce Baśka). Wprowadzenie do nas Highlander'a jest dopiero planowane i to chyba tylko jako zwykła hybryda (nie PHEV).

Baśka1998 Świetny pomysł, zwłaszcza w połączeniu z własną fotoelektrownią.
    Mi również chodzi po głowie coś podobnego. Marzy mi się elektryczne lub hybrydowe PHEV auto robocze, które mógłbym ładować z własnej turbiny wiatrowej (u mnie częściej wieje niż świeci).
    Tylko że u Nas nie ma żadnych ulg na takie auta co czyni całą inwestycję nieopłacalną.
    Dokładnie, jesli chodzi o 7 osobowe auta jest to chyba jedyna z dostępnych hybryd, a juz na pewno SUV. Z tego co czytalam to zasiegi na elektryce nie sa imponujace (okolo 50km chyba), zwlaszcza jesli uzywa sie klimatyzacje czy ogrzewanie (wtedy zasieg spada). Ale zimy tu nie sa srogie a lata nie zawsze gorace . Dlatego mysle ze autko spisaloby sie idealnie w moim przypadku.

Zastanawia mnie jednak jak spisywaloby sie na silniku spalinowym i liczylam na opinie jakichs uzytkownikow. Ciekawa jestem jakie jest faktyczne spalanie u przecietnego kowalskiego, bo o ile dobrze pamietam, to Mitsubishi delkaruje 1.9l / 100km, co jest raczej osiagniete w warunkach laboratoryjnych, a mnie intersuje przecietny, a moze przecietna kowalska .

BTW! Jaka masz turbine? Jakas taka standardowa duza gdzies na polu czy jakas nieduza przydomowa? Jak jakas przydomowa to mozesz zapodac linka i dac znac jaki halas to generuje?

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III), C2 (2szt)

Domyślnie

Chyba trochę Cię zmartwię - Outlander PHEV również jest tylko pięciomiejscowy (gdzieś trzeba było upchnąć baterie).
    Odnośnie realnego spalania to kiedyś czytałem test dziennikarski tego Outlandera:
    - Zasięg na pełnych bateriach to faktycznie ok 50km (używanie radia i klimy).
    - Jazda miejska zaczynająca się od rozładowanych baterii 7,7 l/100km
    - Jazda w trasie z prędkościami 90-100 km/h. (wtedy silnik nie napędza auta tylko ładuje baterie) i co jakiś czas zwalnianie do 50 km/h (teren zabudowany) 5,6 l/100km. Przy czym jeżeli długość terenu zabudowanego nie przekraczała 3 km to jazda odbywała się tylko na elektryku.
    - Jazda autostradą niestety wiązała się ze spalaniem 12 l/100km.

Na razie turbina jest tylko w planach a zastanawiam się nad Aelos-V 10 KW, której jedną z zalet jest to że w wariancie 300V może pracować w samodzielnym systemie energetycznym (nie musi być wpięta do sieci energetycznej). Generuje hałas poniżej 45dB.
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Auto
    touareg tdi

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Arnold Zobacz posta
    Na razie turbina jest tylko w planach a zastanawiam się nad Aelos-V 10 KW
    Robiłeś jakieś szacunki, ile uzyskasz z tego energii? Jeśli tak, podrzuciłbyś?

Jak się kiedyś takim czymś interesowałem, znalazłem, że średnia prędkość wiatru w Polsce, gdy w ogóle coś wieje, jest, szczególnie na niewielkiej wysokości, bardzo niska i wynosi ledwie 3-4 m/s. Do tego trudno o zgodę na instalację i czytałem historie, że sąsiedzi po wsiach uwalali tematy.
    I to jest średnia na chyba 30 metrach. W cieniu aerodynamicznym na niższej wysokości może być jeszcze sporo niższa.

Według tej tabelki, polskie wiatry stykną rocznie na ekwiwalent 5 ładowań takiego mitsu, przy zapotrzebowaniu tak na trzysta.
    http://www.ge-t.ch/en/wind-energy/pr...s-v-300w/1611#

Opinie o aucie czytałem złe, i że gdy jedzie na samej benzynie, to średnio pali chyba z 9 l/100km.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów