Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 99

Wątek: Jakie duże auto premium, 3 foteliki, przesiadka z Audi A5- budżet ok. 150-200 tys.?

Domyślnie Jakie duże auto premium, 3 foteliki, przesiadka z Audi A5- budżet ok. 150-200 tys.?

Mam dwójkę dzieci, trzecie w planach. Będę zmuszony zmienić Audi A5 na coś większego. Do mojej A5 mam problem, mimo, że ma dosyć duży bagażnik, zmieścić 2 składane wózki. Czy jestem skazany na SUVy i Vany? Czy ojciec trójki dzieci jak skazany na brzydkie i nudne samochody?

Moje wymagania:
    - nowe, na firmę, w leasing, po 3-4 lub 5 latach leasingu zmieniam na nowe
    - najlepiej auto premium
    - duża moc, w miarę dobre przyspieszenie
    - budżet- optymalnie 150-200 tys.
    - pełne 3 miejsca z tyłu na 3 dziecięce foteliki
    - fajnie jakby była opcja 2 dodatkowych miejsc czyli łącznie 7 miejsc (czasami wozilibyśmy teściów)
    - duży bagażnik
    - nie lubię SUV-ów bo moim zdaniem są duże, ciężkie, dużo palą i są drogie w utrzymaniu, SUV sam w sobie jest ciężki a jak obładuję mu bagażnik i wsadzę 7 osób, w tym trójkę dzieci to się zrobi łącznie z 3 tony

Myślę o Fordzie S-Max np. w wersji Vignale/Sport/Titanium, ale ten samochód to jednak Ford. Poza tym buda mi się opatrzyła, niby jest nowa, ale sprawia wrażenie takiej samej od wielu lat. Wolałbym coś z nową budą. Nowy Peugeot 5008 zgarnia średnie oceny i to w sumie SUV. BMW 220d xdrive Gran Tourer wydaje mi się gorszy pod wieloma względami od S-Maxa i jest droższy i ludzie patrzą na niego z obrzydzeniem. Ford Edge- drogi i dziwny?

Czy są w ogóle jakieś duże auta premium, które nie są SUV-ami dla rodziców trójki dzieci?

Co polecacie? Co radzicie?

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez garry2012 Zobacz posta
    Czy są w ogóle jakieś duże auta premium, które nie są SUV-ami dla rodziców trójki dzieci?
    V klasa Mercedesa, ale to raczej nie to, czego szukasz .

Pierwsza myśl przy Twoich wymaganiach to jednak chyba S-Max.

Domyślnie

V klasa Marcedesa jest droga i to w sumie autobus. S-Max- szkoda, że nie ma nówki budy, bo ta niby nowa buda to dla mnie kosmetyczny lifting. Może jest jakiś SUV 7-osobowy lub chociaż 2+3 z dużym bagażnikiem, ale nie taki ciężki jak większość i nie taki drogi w utrzymaniu? Nie chcę żeby auto paliło grubo powyżej 10 litrów mieście.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Ford Galaxy. Wygodniejszy, większy, wizualnie (moim zdaniem) bardzo przyjemny i sensownie wyceniony. Do tego dobrze jeździ i ma fajne wersje silnikowe.
    Drive tastefully!

Domyślnie

Najchętniej to bym kupił A6 w kombi all road i wymontował tylną kanapę i wstawił tam kanapę z Q7 z 3 pełnymi miejscami

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Aż przykro się czyta takie topick'i... Fura siana do wydania a trzeba kupić jakieś pudło...

Moja sugestia zostać przy A5 a kupić vana (obojętnie w sumie jakiego bo to wszystko jedna swołocz) dla żony i na wyjazdy rodzinne.

Auto
    jakieś

Domyślnie

Miałem dokładnie taki sam dylemat.

Mi też po długiej analizie zostały tylko s-max i 2x gran tourer.
    Ten drugi jest po prostu makabrycznie ciasny w porównaniu.

Więc Ford ...
    Jest nieźle, szczególnie jeżeli dokupisz sobie "adaptacyjny układ kierowniczy" (odpowiednik dynamic steering w audi).
    Galaxy - jeżeli naprawdę potrzebujesz 3-ciego rzędu. Jest jednak sporo wyższy.

Domyślnie

Moja sugestia zostać przy A5 a kupić vana (obojętnie w sumie jakiego bo to wszystko jedna swołocz) dla żony i na wyjazdy rodzinne.
    Myślałem o tym, ale obecnie mamy 2 samochody i żony samochód zazwyczaj stoi i się kurzy i mnie tylko wkurza, bo muszę mu ładować akumulator i więcej z nim zachodu i jeżdżenia. Wolę kupić jeden porządny samochód wielozadaniowy czyli do wszystkiego.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Wciagaj galaxy. 2.0EB 240 albo klekota 210KM (mam nadzieje ze jest dostepny obecnie). Osobiscie bral bym EB.

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Najchętniej to bym kupił A6 w kombi all road i wymontował tylną kanapę i wstawił tam kanapę z Q7 z 3 pełnymi miejscami
    A sprawdzałeś, czy do A6 Avant trzech fotelików nie zmieścisz? Nawet gdybyś musiał kupić nowe foteliki, żeby je pomieścić to i tak chyba lepiej, niż zmuszać się do vana czy suva na siłę. Masz też E-klasę, 5er, V90 z podobnych aut (choć każde z nich wyskoczy ponad 200 tys. w sensownej konfiguracji), nieco taniej np. Superb czy Passat - każde z nich ze sporym bagażnikiem i wnętrzem.

- - - Aktualizacja - - - -

A sprawdzałeś, czy do A6 Avant trzech fotelików nie zmieścisz? Nawet gdybyś musiał kupić nowe foteliki, żeby je pomieścić to i tak chyba lepiej, niż zmuszać się do vana czy suva na siłę. Masz też E-klasę, 5er, V90 z podobnych aut (choć każde z nich wyskoczy ponad 200 tys. w sensownej konfiguracji), nieco taniej np. Superb czy Passat - każde z nich ze sporym bagażnikiem i wnętrzem.

Uprawnienia umieszczania postów