Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Auto do pracy (rodzinne) do 25k lub 40k

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Arnold Zobacz posta
    - A czy myślałeś o nowym aucie ?

Prowadzenie firmy i zakup auta na nią daje ci możliwości różnych odliczeń np.
    - Kupując Fiata Tipo Sedan 1,4 16V 95KM z rocznika 2017 w wersji POP kosztującego 47 900zł, możesz odliczyć połowę vatu (4 478zł) a resztę (43 422zł) zamortyzować (-6 933zł) i auto masz realnie za 36 489zł. Jeżeli chcesz możesz go sobie "zgazować" sam.
    - A jeżeli chcesz już zgazowane wybierasz 1.4 T-Jet 16v 120 KM LPG za 58 400zł.
    Analogicznie odbierasz 5 460zł vatu amortyzujesz (- 8 453zł) i realnie wychodzi 44 487zł

O zaletach nowego auta chyba nie muszę Ci pisać.
    Pomysł niezły ale. Wersją 95 km strach jeździć zwłaszcza z rodziną, zwłaszcza w trasie. Poza tym przy małym dziecku sedan nie jest dobrym rozwiązaniem, wózek raczej do bagażnika nie wejdzie. Przydałoby się zatem kombi z mocniejszym silnikiem a to wydatek od 68.000 zł. I pomimo korzyści podatkowych takie pieniądze trzeba po prostu mieć. 50 % vatu odzyskasz szybko, można się zapożyczyć, ale na amortyzacji zaoszczędzisz dopiero po latach. Czyli w gotówce trzeba mieć nie 40 a 60 000 zł...

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

To weź w leasing 100% na 2 lata, Fiat taki oferuje, amortyzować będziesz po dwóch latach.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mecekbomba Zobacz posta
    Wersją 95 km strach jeździć zwłaszcza z rodziną, zwłaszcza w trasie.
    Bez przesady - Spokojne, da się jeździć
    Miało być: tanio, ekonomicznie i bezproblemowo - I jest.
    Choć cały czas zastanawia mnie ta "zwrotność"
    Owszem jest ona dużym plusem jednak pierwszy raz spotykam się żeby była dla kogoś priorytetem.

Poza tym przy małym dziecku sedan nie jest dobrym rozwiązaniem, wózek raczej do bagażnika nie wejdzie. Przydałoby się zatem kombi z mocniejszym silnikiem a to wydatek od 68.000 zł.
    Oczywiście że w kombi jest dużo łatwiej. Jednak w sedanie też można to ogarnąć - Wiele wózków ma gondole będące jednocześnie nosidełkami/fotelikami a po ich odpięciu "podwozie" zmieści się do bagażnika. Później spacerówkę też można jakąś dobrać. Typowe "coś za coś" (tu akurat za cenę). Jak to mówią u nas na wsi - "Albo czysta gęba albo pełen bandzioch".

To był tylko przykład rozumowania. Z resztą podane ceny to ceny na dziś a w związku z wycofywaniem Tipo z oferty (i jego wyprzedażą) nie wykluczone że pod koniec roku ceny hatchbacków i kombi będą równie atrakcyjne.

pomimo korzyści podatkowych takie pieniądze trzeba po prostu mieć. 50 % vatu odzyskasz szybko, można się zapożyczyć, ale na amortyzacji zaoszczędzisz dopiero po latach. Czyli w gotówce trzeba mieć nie 40 a 60 000 zł...
    Czasami nie warto angażować swoich środków - Można je spożytkować inaczej (np. zainwetować). Zwłaszcza gdy są dostępne bardzo korzystne leasingi.
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Seth Zobacz posta
    Avensis 1.8 - jako tako znosi gaz i jest dość trwały. Znajdziesz kombi i powinieneś mieć względny spokój.

Mondeo 2.0 145 i Laguna 2.0 140 są dobre, ale o ile wiem, średnio się lubią z LPG (złwaszcza Laguna)
    Dzięki! Czytałem właśnie typowo o tym silniku Avensis i również spotkałem się z opiniami, że lubi się z gazem.

Cytat Zamieszczone przez Termit Zobacz posta
    No to nie masz wielkich wymagań. Nie będzie kłopotu z opcjami, jedynie kłopot co z tego wybrać :-)
    Wrzuć w aukcje swoje wymagania , odfiltruj i zobacz w czym możesz wybierać i co z tej masy Ci się podoba. Wtedy pytaj o konkretne modele/wersje. Będzie łatwiej chyba.
    W zasadzie te modele, które wymieniłem w 1 poście to auta, na które bez problemu mógłbym się zdecydować - pytanie tylko, które?

Cytat Zamieszczone przez Arnold Zobacz posta
    - A czy myślałeś o nowym aucie ?

Prowadzenie firmy i zakup auta na nią daje ci możliwości różnych odliczeń np.
    - Kupując Fiata Tipo Sedan 1,4 16V 95KM z rocznika 2017 w wersji POP kosztującego 47 900zł, możesz odliczyć połowę vatu (4 478zł) a resztę (43 422zł) zamortyzować (-6 933zł) i auto masz realnie za 36 489zł. Jeżeli chcesz możesz go sobie "zgazować" sam.
    - A jeżeli chcesz już zgazowane wybierasz 1.4 T-Jet 16v 120 KM LPG za 58 400zł.
    Analogicznie odbierasz 5 460zł vatu amortyzujesz (- 8 453zł) i realnie wychodzi 44 487zł

O zaletach nowego auta chyba nie muszę Ci pisać.
    Zabawne jest to, że w weekend właśnie rozmawiałem ze znajomym, który polecał również to auto. Też myślałem o leasingu i nie byłby to dla mnie problem, oczywiście chciałbym leasingować auto max przez dwa lata.
    Również zwróciło moją uwage te 95 KM - teraz mam niewiele więcej, jednak nie chcę dopuścic do sytuacji, kiedy będę bał się wyprzedać. Wiadomo, moja obecna Astra 1.6 16V 101KM nie jest szatanem na drodze, ale z wyprzedzaniem czy przyśpieszeniem jako tako problemu też nie ma.
    Co do Tipo, to naczytałem się tylko opinii, że po 2 latach auto w środku trzeszczy (plastiki). Spotkałeś się może z kilkuletnim Tipo?

Dzięki Panowie za odpowiedzi!

Domyślnie

101 koni w dwóch różnych autach moze dawać kompletnie inne odczucia. To kwestia wielu rzeczy, wagi, skrzyni, konstrukcji silnika itp.
    Do niedawna kazda kolejna generacja danego modelu przeważnie tyła, od niedawna zaczynają je odchudzać.
    Przykladem wyraźnym moze byc astra która w odslonie J (IV) w silnikiem 1.6 115KM ledwo jedzie. A we wczesniejszych modelach taki silnik dawal sobie radę.
    Co do leasingu 2 letnie mają spore kwoty wykupu, co z punktu szybkosci amortyzacji pojazdu nie jest korzystne. Jak chcesz go szybko amortyzować wydaje mi sie że najlepsza jest najkrótsza z wykupem 1%. Czyli chyba od 3 lat. Ale mogę nie byc na bieżąco.

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez At1x05 Zobacz posta
    Również zwróciło moją uwage te 95 KM ... Co do Tipo, to naczytałem się tylko opinii, że po 2 latach auto w środku trzeszczy (plastiki). Spotkałeś się może z kilkuletnim Tipo?
    Kilkuletnim
    Auto jest oferowanie dopiero od dwóch lat i dwaj moi klienci kupili je wtedy (na początku sprzedaży). Jeden 1,4 16V a drugi 1,3 MJ. Oba 95KM i oba sedany.
    Miałem okazję się nimi przejechać (chcieli się pochwalić) ale wtedy gdy były nowe.
    Co prawda przy wyprzedzaniu trzeba było trochę dalej spojrzeć czy z naprzeciwka coś nie jedzie i zredukować bieg ale tragedii nie ma (w dieslu jest trochę lepiej).
    Wtedy nic nie skrzypiało ale jak będę u nich to zapytam lub przejadę się ponownie (do końca roku jeszcze trochę czasu).
    Na razie są bardzo zadowoleni bo w sumie to jest tanie auto i było dla nich alternatywą dla (jak to mówili) "sprowadzanego złomu".
    Co również ważne, przesiedli się do niego z Felicji i Sieny więc wymagań też nie mieli zbyt dużych.
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Uprawnienia umieszczania postów