Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Honda PCX 125

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Thumbs up Honda PCX 125

Jak postanowiłem, tak też zrobiłem! Pojechałem pociągiem do Mogilna po skuterek, a drogę powrotną pokonałem na kolach. Wyszło dokładnie 260 km i jakieś 4 h jazdy łącznie. Mało kto by się zdecydował na taką karkołomną eskapadę, ale że lubię wyzwania to chwili się nawet nie zastanawiałem (akurat nie dysponowałem żadnym busem w razie co).

Moich kilka spostrzeżeń po pierwszym kontakcie ze sprzętem:

- Ale to malutkie! Jak zabaweczka. Zwłaszcza przy Peugeocie Elystar 125, którego miałem dotychczas.
    - Prowadzi się lekko tak samo jak wygląda i waży. Czuję się, jakbym rowerem jechał, do miasta to spora zaleta.
    - Niestety o ile w lusterkach coś widać (w przeciwieństwie do Peugeota), o tyle uważam, że są za szeroko rozstawione, przez co w korku mogą być problemy z lawirowaniem pomiędzy autami.
    - Dźwięk silnika i odpalanie - bajka! W ogóle nie słychać, że to skuter. Jednak Japonia!
    - Ale to zrywne! Reakcja na gaz jest natychmiastowa, teraz to tym bardziej na światłach mało kto ma szanse pierwszy wystartować przy tym skuterku.
    - Niezła pozycja za kierownicą, fajnie wyprofilowana kanapa i podnóżki pod stopy, jest inaczej niż w tradycyjnym kiblu.
    - Spalanie z 260-kilometrowej trasy wyszło dokładnie 2,5 l / 100 km. Dobry wynik.

Poniżej kilka zdjęć poglądowych:

Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

a męskich nie było?
    skuter spoko, dla mnie okazał się*za mały. koniecznie zmień opony - widzę, że masz zwykłe seryjne chińczyki - totalnie nie trzymają na mokrym.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Chciałem biały pod kolor Alfy, ale niestety nie trafił się żaden sensowny egzemplarz. Ważne że nie czarny i srebrny/szary :-)
    O oponach czytałem legendy. Zmienię na Miszelinki Grip, tak jak każdy.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Skuter 125 zamieniłeś na kolejny skuter 125?? PCX fajny w sumie i prawie nie pali benzyny. Latem na korki bedzie w sam raz. Tylko tym zrób więcej niż 1kkm w dwa lata

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Poprawiłem się przecież, nie tysiąc, a prawie dwa (1800 km). :P
    Z Peugeotem były wiecznie problemy, dlatego więcej stał niż jeździł i postanowiłem kupić coś porządnego japońskiego.
    Dzisiaj mało nie zostałem rozjechany przez cofającą ciężarówkę. Tylko z firmy wyjechałem na drogę, jechałem kawałek za ciężarówką, powoli. Nagle się zatrzymała (myślałem że po prostu korek jest przed skrzyżowaniem) i ja za nią. Patrzę, zaczyna cofać na mnie... Z tego stresu zapomniałem gdzie jest klakson. W ostatniej chwili skręciłem na maksa kola w prawo i jakoś zdążyłem uskoczyć na bok na trawnik. Przez chwilę myślałem rzucać skuter i uciekać na bok, ale jakoś się udało. Stary kierowca a kompletnie bez wyobraźni, nic tylko takiemu prawko zabrać i ryj obić. Myślałem że nic mnie nie zaskoczy więcej na drogach, ale jednak ludzie są kompletnie nieprzewidywalni. Przynajmniej mam lekcję na przyszłość by jeszcze mniej ufać innym kierowcom.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Dlatego najlepiej jednośladem poruszać się przy osi jezdni - większe szanse że cie Janusze zobaczą w lusterkach. Niestety motocyklem 150% koncentracji przez cały czas. Na inteligencję innych nie ma co liczyć ... To samo tyczy się pieszych - trzeba nauczyć się przewidywać ich durne pomysły. Nie zliczę nawet przypadków kiedy skasowałbym przechodzących w kreatywnych miejscach osłów...

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

dlatego 125 cm3 nawet te najmocniejsze nie sa najbezpieczniejsze, zwlaszcza w W-wie i okolicach gdzie predkosci poruszania sa wysokie - nie ma zapasu zeby uciec. na 300cm3 idzie juz zlapac relaks

Domyślnie

Przepraszam bardzo, ale jak Cie miał w lusterku zobaczyć gość w ciężarowce na motorze? Jeszcze jak stales blisko za nim i pewnie po środku naczepy? Motocykliści bardzo często skarżą się na brak wyobraźni u kierowców, a najczęściej sami się owym brakiem wykazują. I mówię to jako osoba, która też wsiada na motocykl. Daj innym szansę żeby Cie zobaczyli i tyle.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

To była solówka i jechałem za nią na głównej ulicy tranzytowej w Olsztynie. Ostatnią rzeczą na jaką bym wpadł, to że się zatrzyma i zacznie cofać. Żeby mógł mnie widzieć w lusterku, to bym musiał stać na lewym pasie lub jechać za nim jakieś 20-30 metrów. Poza tym widział mnie, bo chwilę wcześniej włączałem się do ruchu na ta główną drogę i go przepuściłem, a dopiero wyjechałem za nim, w jego kierunku!
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    To była solówka i jechałem za nią na głównej ulicy tranzytowej w Olsztynie. Ostatnią rzeczą na jaką bym wpadł, to że się zatrzyma i zacznie cofać. Żeby mógł mnie widzieć w lusterku, to bym musiał stać na lewym pasie lub jechać za nim jakieś 20-30 metrów. Poza tym widział mnie, bo chwilę wcześniej włączałem się do ruchu na ta główną drogę i go przepuściłem, a dopiero wyjechałem za nim, w jego kierunku!
    Gdyby Cie widział, to by nie cofał - proste. Dla mnie to sytuacja zupełnie bezstresowa, gdybyś stanął jak człowiek i pomógł mu się zobaczyć.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Uprawnienia umieszczania postów