Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Auto rodzinne do 30 tyś.

Domyślnie Auto rodzinne do 30 tyś.

Hej, szukam porady co do kupna auta rodzinnego. Rodzina 2+2, ale często podróżuje z nami piąta osoba i w moim starym Audi A4 B5 (z 1999) nie ma miejsca piątego pasażera pomiędzy fotelikami dla dzieci.
    Auto będzie mnie zawoziło również do pracy (codziennie 50 km w obie strony).
    Wstępnie rozważałem Forda S Max, widziałem, ze dobre opinie ma Kia Carens (acz ciężko znaleźć jakąś sztukę na otomoto), interesują mnie też Mazda 5, a nawet Citroen Berlingo. Moim wizualnym faworytem była Skoda Yeti, pytanie czy to auto jest w ogóle duże w środku?

Poradźcie co sprawdzać, czego szukać. Mile widziane konkretne typy silników (np. tego S Maxa), które polecacie.
    I podstawowe pytanie? Benzyna czy Diesel? Ja skłaniam się ku benzynie, ale jeden znajomy mnie wczoraj zaczął przekonywać, że wbrew opiniom diesel nie taki straszny. Co myślicie?

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Królowa lawet

Domyślnie

Yeti odpuść sobie, padło jakich mało. Może Scenic?

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

również uważam że Scenic czy C4 Picasso to naturalny wybór.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    Audi A4 2.0 TDI

Domyślnie

Też tutaj optowałbym za Scenic, doświadczenie z autopsji. Pozdrawiam

Domyślnie

Zasięgnąłem języka tu i tam i wnioski są takie:
    1) Najczęściej polecany jest S-Max. I byłbym skłonny go rozważyć, ale obawiam się wysokiego spalania, a w gaz Forda nie dam.
    2) W dalszej kolejności rozważam Citroena C4 Grand Picasso i Berlingo (moja siostra ma i zachwala, dziś mi pożyczy i posprawdzam to i owo).
    3) Ofert na Berlingo w silniku 1.6 VTi 120KM nie ma wiele, C4 też bez szału (szukam +100km od Łodzi), więc rozważam jeszcze tego Scenica III.

Zamierzam poczekać trochę z kupnem, może po wakacjach pojawi się więcej aut na otomoto i wtedy coś wybiorę. Dzięki za rady.

Auto
    Audi A4 2.0 TDI

Domyślnie

Proszę! Napisz jak coś kupisz!

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

Espace IV z 2.0 turbo (f4rt)

Domyślnie

Scenic, albo ewentualnie Megane III

Uprawnienia umieszczania postów