Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Talisman 1.6TCe 150KM lub 200KM oraz dlaczego nie diesel?

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Wydaje mi się, że obecnie kupując Renault trochę się z tym godzisz, że coś będzie trzeszczało.
    Wsiadając do Espace Initiale za ponad 170 tys zł zagłówki były luźne i trzeszczały jak... w sumie nie wiem do czego porównać, bo nigdy się z czymś takim nie spotkałem.
    Z drugiej strony, jest też gwarancja i takie rzeczy należy zgłaszać do sprzedawcy, a nie narzekać najpierw na forum.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar PiasQ
    Auto
    Talisman TCe 200

Domyślnie

@test1uci,
    Mam świadomość, że trzeba pewnych rzeczy przypilnować.
    Przykładem są ledwo psikające spryskiwacze szyby w Talismanie.
    Jak zobaczyłem na forach, że ludzie zaczynają pisać manuale, jak to naprawić/wymienić na inne to ogarniał mnie śmiech. Jeden się znalazł, co pojechał do serwisu, zgłosili wadę do działu technicznego i koniec końców wyeliminowali problem.
    Pomacam dzisiaj z ciekawości rocznik 2018, na ile go poprawili.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Auto
    Volvo

Domyślnie

To prawda, że zagłówki w Espace są jakieś felerne. Są osadzone z małym luzem w fotelu i podczas jazdy wydobywają się delikatne, aczkolwiek irytujące stuki. Tym niemniej, jak już zostało tu zauważone, można z tym pojechać do ASO w czasie gwarancji. Tak było w przypadku egzemplarza, który ja znam.
    Ze szklanym dachem był raz problem po ok. 2 latach od zakupu - zaczął hałasować. Wizyta w ASO w 100% rozwiązała problem. Prawdę mówiąc w przypadku szklanego dachu większym minusem jest wyraźnie mniejsza ilość miejsca nad głową.

Jestem pozytywnie zaskoczony tym, co piszecie o spalaniu 1.6TCe. Jeżeli to faktycznie tylko 1l więcej w stosunku do 1.6dCi to naprawdę nieźle. Pytanie jak w warunkach czysto pozamiejskim + szybkiego ruchu?
    Przy porównaniu 1.2TCe z 1.5dCi (Clio) różnica na korzyść diesla jest znaczna..

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez PiasQ Zobacz posta
    Przykładem są ledwo psikające spryskiwacze szyby w Talismanie.
    Jak zobaczyłem na forach, że ludzie zaczynają pisać manuale, jak to naprawić/wymienić na inne to ogarniał mnie śmiech. Jeden się znalazł, co pojechał do serwisu, zgłosili wadę do działu technicznego i koniec końców wyeliminowali problem.
    Niestety niektóre niedoróbki/trzeszczenia mają jeden problem: w serwisie zaczynają rozbierać pół samochodu, żeby znaleźć przyczynę. Nieraz inaczej się nie da, ale mimo wszystko nie dziwi mnie, że ludzie próbują na własną rękę coś ogarnąć. Mi osobiście by przeszkadzało wydać niemałe pieniądze na samochód i później oddać go do rozbiórki w ASO. Dlatego gwarancja to nie wszystko.

Auto
    IP200 & MX-5

Domyślnie

To prawda, że z niedoróbkami jeździ się do aso. Jeżdżę i jeżdżę i z nie którymi rzeczami sobie radzą od razu (np. za luźno spasowane zagłówki o których już zapomniałem że wydawały dźwięki) z innymi po kilku wiztytach (trzeszczące zawieszenie? przednie jakbym miał zmęczone życiem resory piórowe, słychać było to tylko poniżej 5st C, najpierw nic nikt oprócz mnie nie slyszal, później ktoś w końcu usłyszał więc wysłali zgłoszenie do renault polska, później coś mieli wymienić (niby tzw bałwanki) ale w końcu posmarowali jakimś specjalnym smarem w efekcie czego był chwilę spokój, problem wrócił więc znowu cudownym smaren wysmarowali i jest cisza, zobaczę czy tak pozostanie przy niższych temp.), a z np zanikającymi falami radiowymi nie radzą sobie kompletnie. Miałem już wymienianą szybe z zatopioną w niej anteną i dalej jak traciło się radio tak traci dalej.

Kombi z myślą o wózku i ogólnie pojemności bagażnika z racji potrzeb nawzijmy to służbowych.

Spalanie średnie mieści się w widełkachach 8-9l/100km. Misto bliżej 10l trasa może być nawet ok 6l, a autostrada to zazwyczaj okolice 9l (do 140km/h) i 10,5 (do 160km/h).

Domyślnie

Przy większym dziecku sedan jest ok. Ale jak dziecko ma roczek to sedan to utrapienie. Najgorszy jest wózek, w kombi zajmuje pół bagażnika, w sedanie do bagażnika ledwo się mieści i zajmie cały bagażnik. Jak jechaliśmy do babci Passatem to stelarz od wózka jechał z przodu na fotelu pasażera. Po tej wycieczce zdecydowałem się ze smutkiem na kombi.

Jeżeli planujecie dziecko w okresie eksploatacji Talismana zdecydowanie kombi. Sedan ma fatalny bagażnik, nadkola, miejsce na zawiasy, głośniki i jakaś belka ograniczająca pojemność od góry. Jeżeli komuś nie podoba się kombi to zdecydowanie lepiej szukać liftbacka a nie sedana. Ja nastawiam się na Superba bo liftback ma jednak bagażnik naprawdę sensowny.

https://autogaleria.pl/testy/renault...t-talisman-78/

https://autogaleria.pl/testy/skoda-s...rb_atelier_26/

PS Superb 1,4 TSI DSG 1350 kg. Talisman 150 1440 kg.

Auto
    Volvo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez srd Zobacz posta
    Misto bliżej 10l trasa może być nawet ok 6l, a autostrada to zazwyczaj okolice 9l (do 140km/h) i 10,5 (do 160km/h).
    To ~2 litry więcej w stosunku do 1.6dCi w Espace (tzn. miasto i autostrada).

Awatar PiasQ
    Auto
    Talisman TCe 200

Domyślnie

@mecekbomba,
    No właśnie mimo, że sedan jest dużo ładniejszy, to boję się jego bagażnika. Dzisiaj jeszcze raz się przymierzałem. Definitywnie bagażnik sedana będzie utrapieniem przy wózku.

Dzisiaj miałem okazję obejrzeć i przejechać się IP w kombi, rok 2017 z przebiegiem 37kkm. Kusi cena (99k PLN) i serwis do 2022 roku. Co mnie zabiło z tropu - ruszające się delikatnie elementy plastikowe tunelu (te na wysokości kolan) i... Niemiłosiernie trzeszczące zawieszenie z przodu.
    No niby auto na gwarancji, ale jak sprzedawca w salonie powiedział mi, że dadzą go zaraz na serwis żeby zobaczyć co to, bo wcześniej tego nie słyszał... Łącząc to z wczorajszym stwierdzeniem, że kilka osób już go oglądało i kolejni stają w kolejce... Zastanawiam się co chcą ukryć.
    Chyba jednak wolę przeboleć brak pewnego wyposażenia i kupić 2018.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Nie baw się w auta testowe bo bedzie jak ze słynnym Markiem który narobił hałasu o Strasznym talismanie na którym przydziadował a teraz dzieki temu sobie kanał na yt otworzył i jaki on slawny ah i oh.

Nie zmienia to znaczenia że trafił mu sie trefny egzemplarz.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Awatar PiasQ
    Auto
    Talisman TCe 200

Domyślnie

Marka kojarzę. Fakt, trefny egzemplarz po demo plus nieudolność serwisu stworzyły mieszankę wybuchową. Te IP odpuszczę. Prędzej zagryzę zęby i wezmę Magnetica.

Uprawnienia umieszczania postów