Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 128

Wątek: Renault Talisman 1.6 TCe 200 EDC Initiale Paris | TEST

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

A mnie znów dużo lepiej prowadziło się Talismana od chociażby wersji "premium" Passata, czyli Arteona. Czułem się jakbym kierował za pomocą konsoli do gry. Megane znów ma jedną poważną wadę. Można wybrać wersję względnie szybką i niestety twardą, albo ma za słaby silnik. Gdyby tylko było w Talismanie 1.8 TCe i lepsze warunki finansowe... Na serwis przez tyle lat narzekać też specjalnie nie mogę.

Awatar bartek923
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170KM TCT '14 / Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110KM '17

Domyślnie

Tak jak pisałem, mogę się odnieść jedynie do wersji z dieslem - dCi 110 (coś co w Megane, radzi sobie przyzwoicie, w Talismanie nie jedzie wcale) oraz dCi 130. W tych przypadkach auto dla mnie dalekie od konkurencji. 508, który jest ładnych kilka lat starszą konstrukcją, jest bardziej komfortowy, cichszy i lepiej wykonany w środku. Podejrzewam, że w mocniejszych/bogatszych wersjach może być lepiej, natomiast większość tego co widzę na ulicach to jednak takie wersje jak ja miałem okazje testować i w tych przypadkach nie rozumiem sensu tego auta.
    Co do ASO - pewnie kwestia miasta, szczęścia - to moje piąte Renault, z czego czwarte serwisowane w ASO - i ten element mogę wskazać z moich doświadczeń, jako jeden z najsłabszych dla tej marki.
    Renault Megane I Classic 1.6e RN '99 > Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.0 JTS '03 > Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 110 KM Dynamique '12 > Renault Fluence 1.5 dCi 95KM '16 & Opel Corsa D 1.2 16V '13 > Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170KM TCT '14 & Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110 KM '17

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Credt Zobacz posta
    Kiedy robiłeś w Alfie swap na V8?
    Zaraz po kupnie. I nie V8, tylko LPG.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bartek923 Zobacz posta
    dCi 110 (coś co w Megane, radzi sobie przyzwoicie
    No to już jest trochę kwestia dyskusyjna. Miałem dokładnie takie Megane na wakacjach miesiąc temu (kombi, 110dC), nówka z wypożyczalni. Jadąc w zestawie 2+2 jakoś można przeżyć, ale dokładając do tego bagaże to już np. na serpentynach w górach robi się bardzo kiepsko.
    Nawet nie wiedziałem że tak słaby motor wkładają też do Talismana.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    Zaraz po kupnie. I nie V8, tylko LPG.
    A, to zmienia postać rzeczy. Z ciekawości - ile litrów ma zbiornik na elpidżi w Twojej Alfie?

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Orientuje się ktoś, czy Talisman ma problemy z dostępnością ze względu na WLTP, czy jest cały czas w ofercie bez żadnych opóźnień i problemów? Właśnie spojrzałem na nowe raporty sprzedaży w Europie i we wrześniu Renault sprzedało, uwaga... 971 szt. licząc cały Europejski rynek... Talisman nigdy nie sprzedawał się choćby przeciętnie, ale teraz to już bardziej dramat (przy założeniu, że jest w ciągłej dostępności, bez problemów z WLTP, bo to by tłumaczyło sprawę po części). Jeżeli chodzi o sprzedaż rok do roku, w okresie od stycznia do września włącznie, to Talisman zanotował ponad 30% spadek i tak już kiepskiej sprzedaży. Żeby zadziałać tu pewnym kontrastem - Renault przez cały obecny rok sprzedało mniej Talismanów niż VW sprzedał Passatów w samym tylko czerwcu... (tak, wiem, że Passat sprzedaje się w wybitnie kosmicznych ilościach jak na ten segment). Pozostali konkurenci też jednak deklasują Renault KILKUKROTNIE...

Domyślnie

nie było słychać o problemach Renault z homologacją. W lipcu zapewniali że 75 % gamy jest już przetestowane zgodnie z WLTP a największe problemy są z 1,3 tce i nowym dieslem 1,7 dci. Niestety spadek sprzedaży nie ma chyba związku z WLTP i wyniki Talismana na tle przykładowo nowej Insignii mocno rozczarowują. Z zestawień z poprzednich miesięcy wynikało, iż lepszą sprzedaż odnotowuje nie tylko Passat ale nawet Arteon. To może być ostatni model Renault w tej klasie...

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Wielu kupujących nie zna się w ogóle na motoryzacji (nie musi przecież), Renault ma słaby PR (przynajmniej w PL) do tego przez wiele czasu nie było nic większego niż 1.6 w ofercie - poszła fama i już.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

A co ma "znam się na motoryzacji" do Talismana? Kupując auto w tym segmencie patrzy się na silnik/zużycie paliwa/wyposażenie/cenę i o dziwo, w przypadku flot, na pojemność zbiornika paliwa (z autopsji wiem, że wiele firm zaznacza to w przetargach).

Renault akurat w PL ma dosyć mocną pozycję, choć ich asem w rękawie jest głównie segment B i C. Talisman mógł być udanym autem, ale podobnie jak Espace ma wiele irytujących elementów. Wizualnie jest dla mnie jednym z najlepszych aut w segmencie, ale pozycja za kierownicą jest tak tragiczna, że nijak nie jestem w stanie zdzierżyć w nim dłuższej podróży. Jeździłem dwoma egzemplarzami (czarnym sedanem z naszych testów oraz kombi) i w każdym po kilku minutach bolały mnie stopy/nogi od złej pozycji za kierownicą. W Megane o dziwo tego nie ma i znacznie łatwiej jest znaleźć dogodną pozycję.

Dużą wadą Talismana był brak sensownego diesla - 1.6 160 KM jest dobrą jednostką, ale "mała pojemność" odstraszała nabywców. Poza tym ma mały bak (na co jak wspomniałem dużo osób zwraca uwagę), a wiele egzemplarzy trapił problem z zawieszającym się systemem mulitemedialnym, co także nie pomogło w zbudowaniu dobrego wizerunku.
    #drivetastefully

Awatar Godzilla
    Auto
    mocne i szybkie :-)

Domyślnie

Znają się na tyle, że wiedzą żeby nie kupować Renault... A co do famy, to raczej nie o pojemność silnika tu chodzi tylko o opinię jaka ciągnie się za tą firmą...

Uprawnienia umieszczania postów