Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 128

Wątek: Renault Talisman 1.6 TCe 200 EDC Initiale Paris | TEST

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

W Touaregu mam 100 - litrowy zbiornik co przy spalaniu rzędu 8,4 l daje zasięg ok 1200km
    Czyli, trasa Ustrzyki Dolne - Świnoujście na jednym baku i to dowolną drogą (nawet przez Berlin)
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

No sprawa z bakiem jest konkretna, bo np Laguna III mimo 4 Control nie miała znacząco mniejszego baku, dalej był oto około 60 litrów. U siebie w LII mam 70 w kombi, więc nawet w swojej benzynie 2.0T potrafię zrobić koło 800 km śmigając po mieście, na krótkich dystansach.

Czekam również na 1.8 TCE 225, jaka będzie różnica, ten silnik jest bardzo udany co widać po teście Espace z tym motorem. Bardzo dobrze że Renault już w 2017 zrobiło małe poprawki, tak w spasowaniu jak i w plastikach, w końcu dół konsoli, schowek i okolice kolan kierowcy są wykonane z miękkiego tworzywa. Wpadł też Mirror Link w końcu i reszta aplikacji z tym związana. Ledowe Przeciwmgłowe, i osłonki głośników Bose w Bagażniku, już to nie wygląda tak budżetowo i tanio.

Sprzedaż do Maja spadała, ale od Czerwca znowu mamy lekki wzrost. Ogólnie samochód jest dobry, i bardzo przystępnie kosztuje, ale jak wielu wspominało finansowanie w Renault bardzo Ssie, sam serwis również jak i cały PR Renault w Polsce to jedno wielkie dno i kupa wodorostów. Teraz Pertyn miał do testów Megane R.S. Był święcie przekonany że jeździ zwykłą R.S. z manualem bo tak mu Renault powiedziało a dostał wersję z Pakietem CUP Co się okazało po opublikowaniu testu, gdzie to widać. Bardzo się zdziwił i pochwalił jeszcze bardziej zawias bo jednak w Cup mamy twardziej. A był pewny że zawias w Cup złamie kręgosłup, chociaż Cupem jeździł

Mimo wszystko, Talisman w swoim segmencie nie jest na ostatniej pozycji a pierwszej i tak nikt się nie spodziewa, bo tu od dawna prym wiodą Passaty, Superby Inisgnie i Mondeo. To się nie zmieni, bo klientowi nie przemówisz, a i brak 4x4 w Renault wielu przeszkadza dodatkowo Prestiż to jednak najważniejsza rzecz. Więc Passat to Passat. Wiem jest dobry, ale nie przesadzajmy, jak się wczytać i wgłębić ma wiele swoich bolączek i wad.
    Ostatnio edytowane przez hondacbr11 ; 17-08-2018 o 19:41

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Dodatkowo renault ma troche w pompce park prasowy (pytanie czy tylko w PL) wiec auta do testow sa paradoksalnie gorsze od sredniej gdzie w salonie znajdziesz egzemplarze lepsze. Stad moje pytanie o szyber bo sprawa znana przez aso i usuwaja na poczekaniu.

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

No to przecież o tym pisze, PR za to odpowiada

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Auta opisujemy wedle stanu zastanego. Akurat dbałość o park prasowy przypomina obsługę serwisową, tak więc...

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

No dokładnie renault jest na poziomie nie wiem czego... u nas w Polsce to istna tragedia. ASO nie znają aut które sprzedają.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Ma ktoś wiedzę czy to tylko dotyczy naszego rynku?

Samochód całkiem fajny, ale jak było powiedziane brak sensownego silnika skutecznie hamował sprzedaż. Wątpię ,żeby wprowadzanie 1.8 Tce i 2.0 dci mocno przełożyło się na wzrost wyników sprzedaży. A dodając do tego fatalne działania przed-sprzedażowe jak i po-sprzedażowe, z całkiem fajnego samochodu, który miał szansę powalczyć w klasie mamy ot ciekawostkę statystyczną.

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Za granicą podobno jest dużo lepiej. U nas taka wioska.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Awatar bartek923
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170KM TCT '14 / Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110KM '17

Domyślnie

Dla mnie na przykład, jak już kiedyś gdzieś tu pisałem - to auto vs. Megane, nie jest warte żadnej złotówki. Może wygląda to inaczej w topowych wersjach lub po wspomnianych poprawkach w 2017, ale jakościowo we wnętrzu, poziom hałasu, stabilność prowadzenia - nie ma startu do np. Passata (z trudem mi się to piszę), czy do Insignii. I mam wrażenie, że we wspomnianych markach zdecydowanie bardziej czuć np. Golf vs. Passat, za co się zapłaciło. Natomiast ja znam to auto w dieslu i w powiedzmy „średniej” wersji wyposażenia, więc może wyżej jest lepiej.

A ASO Renault - wiem, znam, używam - książkę mógłbym napisać z gatunku komedii - jest słabo...
    Renault Megane I Classic 1.6e RN '99 > Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.0 JTS '03 > Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 110 KM Dynamique '12 > Renault Fluence 1.5 dCi 95KM '16 & Opel Corsa D 1.2 16V '13 > Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170KM TCT '14 & Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110 KM '17

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    Ja muszę tankować co 220-260 km w trasie i nie biadolę
    Kiedy robiłeś w Alfie swap na V8?

Uprawnienia umieszczania postów