Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 128

Wątek: Renault Talisman 1.6 TCe 200 EDC Initiale Paris | TEST

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Leżącego się nie kopie, ale dobijamy do dna... Listopad, wyprzedaże rocznika rozpocząte, a tu 744 szt. Talismana sprzedane w całej Europie... Zadziwiające. Przy takim trendzie chyba nie uświadczymy następcy, bo z biznesowego punktu widzenia się trzeba zastanowić, czy warto topić kasę w segmencie, w którym nikt nie chce kupować ich produktu. Te 744 szt. to mniej niż listopadowa sprzedaż, TYLKO W POLSCE, Passatów (762 szt.), czy Superbów (856 szt.).

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Cieszy cię to? Jak Renault skasuje Talismana to myślisz że taniej następnego Superba sobie kupisz?

Auto

Domyślnie

Tak, wtedy kupię sobie dwa i będę jeździł na zmianę. Jeden na dni nieparzyste, drugi na parzyste. Zadowolony...?
    Nie wiem gdzie tam widzisz radość, raczej zaskoczenie i niedowierzanie. Przywalasz się ostatnio do absolutnie wszystkiego na forum. Każdy temat zaczynasz od jakichś osobistych przytyków. Zaparz sobie ziółek, pomyśl, że święta idą, lepiej Ci będzie.

Rozumiem, że dla Ciebie tak szokująco niska sprzedaż wcale nie tak złego auta, jak sugerują to sprzedażowe cyferki, to norma? Różnymi rzeczami próbowano to tłumaczyć - bo materiały i montaż mają poprawić, więc ludzie czekali, nowe silniki, więc ludzie czekali, mniej elektronicznych bugów, ludzie czekali, żeby kupić poprawiony model... Tylko takie tłumaczenia można czytać od prawie roku, a sytuacja jest tylko gorsza, mimo tych zmian.

Awatar joker5513
    Auto

Domyślnie

Wręcz przeciwnie - dla mnie słaba sprzedaż i w perspektywie koniec produkcji Talismana to bardzo smutna sprawa. Gdybym dysponował około 120k zł to najpewniej sprawiłbym sobie takiego - wystarczy to na nówkę 1.6 TCE z wszystkim co potrzeba na pokładzie lub delikatne demo z 1.8 TCE. Wersją 1.6 TCE 200km z automatem miałem okazję trochę pojeździć i sprawił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Dynamika, prowadzenie i komfort na wysokim poziomie; akceptowalne spalanie jak na tę moc. Żadnych elektro bugów, trzeszczenia elementów wnętrza itp. w "moim" egzemplarzu nie było. Zdecydowanie korzystna oferta. Na pewno lepsza niż kompaktowe koreańskie kombi za 113 tys złotych którego wszyscy tu bronią rękami i nogami...

Twój powyższy post odebrałem jako przytyk do Renault, jeżeli nie miałeś takich intencji to sorry. Mea culpa.

Domyślnie

Żeby problem dotyczył tylko Talismana to najwyżej Renault wycofało by się z klasy D i tyle. Ale klapą okazały się także Kadjar i nowy Koleos. Ponieść klęskę w tej klasie to naprawdę sztuka i to z konstrukcjami bliźniaczymi do Nissanów które sprzedają się świetnie. Świadczy to o sporym problemie wizerunkowym marki. Renault podąża drogą Fiata, stanie się producentem wyłącznie małych, nieprzynoszących zysku pojazdów.

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Jak postawię koło siebie Kadjara i Quasqai'a, to jakoś mnie słaba sprzedaż tego pierwszego nie dziwi...

Tapatalk @ Galaxy S9

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Przede wszystkim ten samochód ma dwie ogromne wady, które dla wielu osób go z marszu dyskwalifikują - jest to żałośnie mały zbiornik paliwa i bardzo specyficzna pozycja za kierownicą.

Głównym motorem sprzedaży w tym segmencie od zawsze są firmy. Auta te trafiają zarówno do handlowców jak i do menadżerów średniego, czasami nawet wyższego stopnia. Mały zbiornik to problem w trasie, częstsze tankowania, problemy z rozliczeniami (pomyślcie sobie ile faktur spływa na takiego Routexa czy Flotę Orlenu). Po drugie - wiele znanych mi osób narzekało w Talismanie na ból stóp. Ze względu na ograniczony (naprawdę mocno!) zakres regulacji fotela i dość dziwną pozycję, wysocy ludzie mają problem z ulokowaniem się za sterami i nie czują się komfortowo podczas długich podróży.

Dorzućmy do tego paletę silników, która dopiero teraz staje się sensowna, problemy z elektroniką, które dopadły wiele osób oraz przeciętne materiały wykończeniowe, często trzeszczące na nierównościach. Ot, ten rachunek pokazuje, że Talisman po prostu jest niewypałem. Fantastyczne stylistycznie auto okazało się być może nie bublem, ale sporym zawodem dla wielu klientów Renault.
    Drive tastefully!

Auto

Domyślnie

@MCL, zgadza się, ale też nie można zrzucać wszystkiego na karb flot. Weźmy taką Mazdę 6. Prasa bywała średnia, bo rdza, blachy z papieru, głośno, były problemy z i-ELOOP. Floty opartej na Mazdzie chyba w życiu jeszcze nie spotkałem. Długo ich też na dilerskiej mapie Polski nie było, więc serwisów i salonów też mniej niż Renault. Nie przeszkadza to jednak dosyć niszowej Mazdzie sprzedawać dwa razy więcej "szóstek" (też mała ilość) niż renault Talismanów. Ktoś napisze, że może to kwestia przekonania o mitycznej japońskiej niezawodności i solidności. Być może, ale nie zapominajmy, że ta flotowa sprzedaż (do której chciałbym wrócić) stoi bardziej po stronie Renault, co powinno w pewnym sensie pompować sprzedaż Talismana, ze względów, o których sami kiedyś wspominaliście - jakieś domy mediowe przejęły jakiegoś klienta francuskiego i mają być renówki. Francuskie firmy często stawiają na francuskie samochody, nawet kosztem ich właściwości.

Awatar joker5513
    Auto

Domyślnie

Nie wiem o co chodzi z tą pozycją za kierownicą. Ja tym którego ujeżdżałem trzasnąłem na raz 800km i wysiadłem rześki jak dwa Grześki... Mam 174cm wzrostu i ważę 87 kilo. Bak faktycznie ma około 50 litrów i mógłby być większy. Niemniej jednak to duży samochód z 200 konnym silnikiem i palił tylko okolice 8 litrów, a nie oszczędzałem go (wręcz przeciwnie). Zasięg 600km nie jest aż tak tragiczny

Bardzo mi tego modelu żal bo chętnie przebierałbym w używanych sensownych egzemplarzach za rok czy dwa. A tu du...a. Renault dołączy do grona marek które zrezygnują z segmentu D na rzecz SUV'owatych dziwadeł.

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Wersja z 4 kołami skrętnymi ma bak 42l. A 1.6 Tce pali na autostradzie ponad 9. Zasięg nietrudno obliczyć...

Tapatalk @ Galaxy S9

Uprawnienia umieszczania postów