Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Rodzinny używany samochód do 60tyś

Domyślnie Rodzinny używany samochód do 60tyś

Witajcie szukam czegoś większego niż obecny peugeot 308. Szukałem czegoś z minivan albo SUV, jednak chyba stały się one dość modne bo ceny są wysokie. Problemem jest wybór silnika, benzyna czy diesel. Obecnie jeżdżę dieslem i nie narzekam, że względu na niewielkie roczne przebiegi (maks.10tyś) auto jest bezawaryjne.
    Nie patrząc na rodzaj paliwa, w oko wpadły mi modele:
    Ford S-Max 2014-2015 najczęściej z silnikiem 2.0
    Kia sportage jednak najczęściej jest tu 115KM i nie wiem czy nie za mało na taki samochód
    Volkswagen Sharan
    Peugeot 3008/5008

Możecie coś poradzić bo według testów każdy z nich jest najlepszy a zarazem ma swoje wady.
    Rozglądałem się również za kombi ale tutaj najlepiej wygląda Hyundai i40 jednak jest ciężko go znaleźć w dobrym stanie. Może warto za Skodą bądź czymś innym się rozejrzeć w kombi?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Awatar Gadżet
    Auto
    Golf IV 1.6/ X3 2.0d / Seicento 0.9

Domyślnie

Jeśli chodzi o benzyny to najpewniejszy jest Ford, choć najlepszy byłby chyba 1.6 eb, w Peugeotach tylko diesel i w VW raczej też, choć i tak jest lepiej niż w 3008. Benzyny w Kii i Hyundaiu to typowe przeciętniaki, raczej bezawaryjne, ale ani wybitnie oszczędne i dynamiczne. W ogóle w tym budżecie wybór jest ogromny i sam musisz sprecyzować, co chcesz, ale te i40 za tę kasę na pewno da się zaleźć dobre, bo ten model startuje poniżej 40k.

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Mialem okazje macac i40 i dla mnie dramat ergonomiczny i do tego wnetrze przyciasne.

Z fordow masz 3 dobre mozliwosci: mondek mk4, smax i galaxy.

Mondek jesli max 2 foteliki, smax i galaxy jesli 3. Przy malych przebiegach rozwazyc mozna 1.6eb. W mondku wystarczy do smaxa i galaxy to juz spokojniejsza jazda bedzie. 2.0tdci jest sprawdzony i dobry jak to diesel - na wolnych obrotach troche go slychac a raczej czuc.

- - - Aktualizacja - - - -

Jak zależy Ci na uniwersaloności wnętrza to jeszcze masz espace IV grand.

Domyślnie

Dzięki za informacje odnośnie silników na pewno zwrócę na to uwagę.
    Co do samych samochodów to w tej cenie wybór nie jest duży jakby mogło się wydawać. W pierwszej kolejności szukam minivana więc S-Max czy 3008 nie wspominając o 5008 i Sharanie są na granicy cenowej. Oczywiście mając na uwadze rocznik od 2014.
    W przypadku SUVa to oprócz sportage nie widziałem wnętrza reszty ale i tu ceny są wysokie bo za tuscona 2015 trzeba liczyć plus minus 70tys.
    Kombi jest to ostatnia myśl gdyby nie było nic innego godnego uwagi.

Obecnie mam plan z żoną przejechać się u siebie w okolicy i sprawdzić wnętrza oraz ofert żeby móc szukać czegoś dalej i nie jeździć na pusto. Dlatego każda pomoc jest mile widziana.

Domyślnie

Ja jeżdżę Sportage'm 1.7 CRDi, wersja chyba L (tempomat, automatyczna klimatyzacja, kierunki w lusterkach). Poruszam się raczej spokojnie i osiągi są dla mnie wystarczające. W mieście niewygodnie tę krówkę ruszyć z miejsca (krótka jedynka) i diesel uciążliwie hałasuje. Zupełnie odmienne wrażenia mam z jazdy w trasie - jeździ się komfortowo (cisza i duże fotele!) i sprawnie (turbo żyje), przy wyprzedzaniu oczywiście normalnie redukuję (a nie jak w testach: przyspieszenie od 80 do 120 na 6. biegu...). Spalanie przy prędkościach przepisowych w trasie to 5 l / 100km, małe miasto zima 8,5. Plusy to prostacki silnik - sprzęgło bez dwumasy (wymiana sprzęgła i docisku z robocizną 650 zł, wytrzymuje 100-150 tysięcy km), brak DPFa. Mam rocznik 2010, przebieg 180 tysięcy i zaczynają się powoli upierdliwe ustarki: gumy w przednim zawieszeniu zaczęły skrzypieć (300 zł), pozwijała się uszczelka bocznej szyby przód i po otwarciu okna trzeba ją palcami układać, żeby się zamknęło (tlyko ASO - 250 zł, nie mam czasu zrobić, a mocno mi nie przeszkadza), w tym tygodniu czujniki cofania coś dziwnie piszczą, też może coś się z nich urodzić. Dla mnie wygląd nadal cieszy oko, taka masywna bestia z nadmuchanymi przednimi błotnikami. Aha, słaby odbiór radia, ASO nie potrafiło nic poradzić, nawet wymiana na nowe na gwarancji nie pomogła.
    Uwaga na i40, silnik niby ten sam, moc inna, ale jak mnie sąsiad nie wkręcił, to jest DPF i dwumasa. Fotele równie wygodne jak w Sportku.

Domyślnie

Jestem po oglądaniu kilku modeli i wraz z żoną najbardziej nam na odpowiadają następujące samochody:
    Nr.1 jako model
    Hyundai ix35 2014 2.0 benzyna 166km automat
    Hyundai ix35 2014 2.0 diesel 136 km manualna
    Nr.2 ze względu na cenę
    Peugeot 3008 większość to silniki 1.6 HDi 112 km jednak zdarza się 2.0 150km
    Z kombi zrezygnowaliśmy gdyż jednak wygodniej siedzi się wyżej.
    Odpadł również kia sportage że względu na silniki oraz średni komfort dla nas. Fordy są niedostępne w silnikach benzynowych więc też odpadł.
    Co możecie powiedzieć o naszych wyborach oraz na co zwracać uwagę oglądając te modele.

Uprawnienia umieszczania postów