Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Volvo S60

Awatar Chelini
    Auto
    AstraIV

Domyślnie Volvo S60

Witam, potrzebuję wiedzy na temat Volvo S60.
    Jak to się sprawuje, polecane silniki,koszty utrzymania.
    No i ogólnie czy jest to auto warte zakupu,bo coś mało jest widujemy na ulicach.
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010.
    W planie Civic IX.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Ale o którą generację pytasz? Pierwszą, drugą? Jakie silniki - wysokoprężne, benzynowe? Pod gaz, nie do gazu? Cena?

Przydałoby się więcej informacji
    Just another random guy driving random cars around random places.

Awatar Chelini
    Auto
    AstraIV

Domyślnie

Chodzi mi o pierwszą gen,tak z końca produkcji 2008-09.
    Silnik benzynowy,tylko jaki najlepiej?
    W perspektywie może pod gaz,jeśli się da i nie będzie z tym problemów.
    A cena 25000zł, powinno wystarczyć?
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010.
    W planie Civic IX.

Domyślnie

Hej, myślę, że mogę Ci sporo powiedzieć o tym samochodzie, bo go użytkuję już z 5 lat. Mam model z 2008 roku, silnik 2.5T 209KM, oczywiście benzyna.

SPALANIE:
    W mieście 10-11 litrów jeśli nie jeździsz non stop z pedałem w podłodze. Trzeba się nauczyć tego samochodu i jego spalania, aktualnie komputer mi pokazuje 9,2l, ale po pierwsze jeżdżę niewiele (to 2gie auto w rodzinie) a po drugie raczej nie w godzinach szczytu. Gdy Volvo było moim jedynym samochodem, realne spalanie to było własnie 10-11l. W trasie spokojnie 8l nie będąc zawalidrogą. Jak na moc i osiągi, które oferuje moim zdaniem spalanie jak najbardziej w porządku.

KOMFORT I DYNAMIKA:
    Auto dosyć miękkie, ładnie wybiera nierówności, jeździ się bardzo przyjemnie. Sportowiec to nie jest, ale ze świateł potrafi się zebrać ładnie, do setki bodaj 7,6 sek, to nie jest zły wynik. Skrzynia ma tylko 5 biegów co jest minusem na ekspresówkach, aż się prosi o 6-sty bieg, ale co poradzić. W środku cicho, także przy prędkościach autostradowych, silnik słychać mocniej w zasadzie tylko przy ostrym przyspieszaniu.

USTERKI:
    Auto raczej bezawaryjne. Ten model boryka się z dwoma poważniejszymi usterkami, z których jedną już mam za sobą.
    1. Wadliwy wysprzęglik. Podobno wszystkie egzemplarze to mają. Robisz raz i zapominasz. Dobrze jest przy okazji wymienić sprzęgło na nowe. Ja za całość zapłaciłem około 2000 zł, oczywiście nie w ASO, tam 2x tyle. Naprawa zrobiona 3 lata temu, od tamtego czasu spokój.
    2. Awaria stacyjki. Nie znam szczegółów, bo mi się to jeszcze nie zadziało, ale podobno też częsta przypadłość.

Poza tym tylko eksploatacja, turbina pracuje bez zastrzeżeń, żadnych innych poważnych wad nie stwierdziłem. Z mniej poważnych, potrafi się popsuć wyświetlacz od radia, potrafi się zaciąć mechanizm zamykający wlew paliwa (domyślnie otwiera się wraz z otwarciem samochodu i zamyka wraz z zamknięciem) u mnie było tak, że utknął na pozycji otwartej. Wlew można było otworzyć ręcznie w każdym momencie. Wymiana całego mechanizmu jest dość droga (+/- 400 zł), ale w takim zwykłym serwisie mechanik coś posmarował, coś poruszał i powiedział, że na jakiś czas pomoże. Koszt - 50 zł. Działa już prawie 2 lata

POZOSTAŁE WADY:
    1. plastik wokół skrzyni biegów. Tandetny i strasznie skrzypi pod naciskiem, szukaj wersji z aluminium.
    2. Fotele - po 150kkm fotel kierowcy skrzypi na progach zwalniających (tych małych i twardych), muszę coś z tym zrobić bo dźwięk strasznie irytujący...
    3. Klapa bagażnika zamyka się strasznie twardo, nieprzyjemny dźwięk.
    4. Czasami wyskakuje komunikat, że światła nie działają prawidłowo. Jak świecą to znaczy, że jest chwilowa awaria mechanizmu skręcania świateł. Nie przejmować się, jeździć, przy kolejnym uruchomieniu silnika błąd znika.
    5. Promień skrętu księżyca, niestety, trochę się namachasz kierownicą przy parkowaniu i zawracaniu.
    6. Niewielkie wspomaganie kierownicy - oczywiście jest, ale chodzi ona dość ciężko.
    Chyba tyle, naprawdę poważnych wad jest bardzo mało.

POZOSTAŁE ZALETY:
    1. lakier i zderzaki - b. twarde. Raz jak autem jechał mój tata uderzył w samochód przed nim. Była to Dacia ^^ W Dacii wgnieciony zderzak, w Volvo jedynie drobne pęknięcia lakieru, gołym okiem nie widoczne, tylko pod ostrym światłem. Policja nie mogła uwierzyć, że to Volvo spowodowało wypadek, bo autentycznie nie było widać NIC.
    2. światła - ja mam ksenony skrętne, uwierz, że dają radę w nocy bajka.
    3. generalnie wnętrze to przyjemne miejsce do siedzenia, fotele wygodne, łagodne zielonkawe podświetlenie zegarów nie męczy oczu nocą, po otwarciu w nocy przyjemne ciepłe światło w kabinie.

Jaki silnik wybrać? Na Autogalerii jest test wersji 2.0 - wyszło spalanie bardzo zbliżone do wersji 2.5. Jeśli spalanie w okolicach 11l to nie jest dla Ciebie duży problem to śmiało bierz 2.5, będzie więcej frajdy ;-)

Za 25k będzie ciężko znaleźć sensowny, zadbany egzemplarz, ja bym szykował 30k...
    Jak masz jakieś pytania to pisz śmiało!

Awatar Chelini
    Auto
    AstraIV

Domyślnie

Dziękuję za informację, myślałem nad 2.4 170 i gaz?
    Znajomy namawia mnie na Lagune 2009r, 2.0T 170KM, sam nie wiem zastanawiam się, cały czas.
    Byly.
    W planie Civic IX.

Domyślnie

Nie mam żadnego doświadczenia z tym silnikiem, ale jak sam szukałem takiego Volvo to nie widziałem ani jednego egzemplarza (w mojej okolicy) z tym silnikiem. Prawdę mówiąc nie wiedziałem do Twojego postu, że taki silnik w ogóle był w ofercie Co do gazu również się nie wypowiem, nigdy nie miałem LPG.

Uprawnienia umieszczania postów