Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51

Wątek: Co dla emerytki?

Awatar maschio
    Auto
    Seat Leon '07 Seat Ibiza '04

Domyślnie

Cześć
    Odgrzebię trochę temat Minął miesiąc, a niestety dalej nie udało się znaleźć nic konkretnego...Albo totalne szroty, albo wypicowane "laleczki"... Nie poddaję się, dlatego też mam pytanie odnośnie auta, które za pierwszym przeoczyłem. Chodzi mi o Citroena C3.
    Mieliście z tym modelem coś wspólnego? Wiem, że trzeba zwracać uwagę na progi, bo już może się tam coś pojawiać. Czy może ma jeszcze jakieś przypadłości, które można wychwycić przed zakupem?

Auto
    Służbowe, c3 1.1 '06

Domyślnie

Forum czytam od lat, ale jak zapytałeś o C3 to stwierdziłem, że pora się zarejestrować
    W rodzinie mam takie od nowości, rocznik 2006, benzyna 1.1. Wersja bez klimatyzacji niestety, obecnie dobija do 170 tysięcy przebiegu.
    Spalanie przy codziennych dojazdach lepszej połowy do pracy to ok. 6,5 l/100km. Rekordowe spalanie na trasie 4 litry ale to była sztuka dla sztuki. Normalnie spalanie do 120-130 zamyka się w okolicach 6 litrów, jak raz zabrałem auto w Bieszczady to średnia z prawie 3000 km wyszła mi 5.2. Raz zrobiłem trasę Szczecin-Poznań-Szczecin właściwie non stop przy prędkości maksymalnej, wyszło chyba okolice 9 litrów.
    Rdza? Zero problemów, w zeszłym roku pojawił się jakiś nalot wielkości monety 5gr na progu ale miałem tam jakiś odprysk. Auto przynajmniej dwa razy do roku widzę od spodu i jest spokój, nawet wydech ma oryginalny.
    Z bolączek, jeśli można to tak nazwać, dwa razy zmieniany był rozrusznik, cztery lata temu wrzucony był regenerowany, w tym roku nowy.
    Poza tym rozrusznikiem zrobiłem uszczelnienie miski olejowej (50 zł przy wymianie oleju). Na początku roku padł termostat, niestety w pozycji zamkniętej. Połowina nie zgłosiła mi tego, że codziennie auto wali po oczach kontrolką o przegrzaniu silnika (niestety, brak wskaźnika temperatury), skończyło się wydmuchaną uszczelką. W serwisie zostawiłem niecały tysiąc razem z kompletem hamulców z przodu i jakimiś drobiazgami w zawieszeniu. Poza tym ciężko mi przypomnieć sobie żebym przy tym aucie robił cokolwiek poza eksploatacją.
    Podobno w tych silnikach padają cewki, tak słyszałem od mechanika, u mnie przez 12 lat spokój.
    I mimo, że połowina coraz częściej mówi o czymś nowszym - nie chcę innego auta do miasta. Małe, zwrotne, sporo miejsca w środku (szczególnie nad głową), nawet radio gra świetnie, co w tamtych czasach nie było oczywiste w tej klasie aut. Jedyny minus to brak klimatyzacji.
    Dla emerytki fajne będzie też to, że w aucie siedzi się dość wysoko, więc wsiadanie i wysiadanie jest wygodniejsze, mój ojciec docenił to przy pękniętym żebrze.
    Jak masz jeszcze jakieś pytania - śmiało.

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez maschio Zobacz posta
    Chodzi mi o Citroena C3.
    Mieliście z tym modelem coś wspólnego? Wiem, że trzeba zwracać uwagę na progi, bo już może się tam coś pojawiać. Czy może ma jeszcze jakieś przypadłości, które można wychwycić przed zakupem?
    Byłem współwłaścicielem dwóch C2 (synów)- To taka skrócona C3.
    Polecam ale tylko dla teściowej i to tylko tej z kawałów

W uzasadnieniu linki do moich wcześniejszych postów na ich temat:
    Zaczęło się całkiem zabawnie :
    https://autogaleria.pl/forum/showthr...arcin-Napieraj
    Potem niestety już było coraz gorzej :
    https://autogaleria.pl/forum/showthr...Spamu/page4693
    I podsumiwanie :
    https://autogaleria.pl/forum/showthr...=pierwsze+auto
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Awatar maschio
    Auto

Domyślnie

T-tk, dzięki Ci bardzo, przekonałeś mnie bardziej do C3 Jadę w sobotę oglądać jedną cytrynkę od pierwszego właściciela, więc liczę na to, że chociaż te będzie się jakoś prezentowało. Nie ma klimy, ale coś za coś
    Arnold, czytałem już duże wcześniej o Twoich przeżyciach z C2. Z autem jest jak z loterią. Mogę kupić Polo czy Corsę, a wkładać w nie więcej, niż w C3. Do auta nigdy się nie wejdzie, a coś prędzej czy późnij kupić trzeba

Awatar maschio
    Auto

Domyślnie

W końcu udało się co wybrać. Do garażu wjechała Ibiza '04
    Autko uszanowane i co ważne ma to na czym mi zależało, czyli klimatyzację i inne podstawowe rzeczy.
    Dzięki wszystkim za pomoc

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20181027-WA0003.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	130.9 KB
ID:	6464

Domyślnie

Co jak co ale ja bym wybrał Suzuki Jimmy dla babci. Auto wyższe więc się babcia w fotelu nie zapadnie.
    Ostatnio edytowane przez maurycy ; 14-11-2018 o 06:43 Powód: błąd

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Jaki silnik? Pancerne 1.4?

Awatar maschio
    Auto

Domyślnie

Niestety nie...
    Udało się znaleźć ładne 1.2, więc nie było co wybrzydzać

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Jaki silnik? Pancerne 1.4?
    to pancerne co się zatyka odma i stukają tłoki?
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Uprawnienia umieszczania postów