Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: O Polonezie Caro - anegdoty

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie O Polonezie Caro - anegdoty

[QUOTE. Wielka kierownica, bez jakiejkolwiek regulacji, jest o dziwo dobrze ułożona.][/QUOTE]
    Jak to? Polonez regulację kierownicy miał od zawsze.
    Ostatnio edytowane przez MCL ; 13-10-2018 o 10:56

Awatar Arnold
    Auto
    Touareg II (4XMotion), RAV4 Hybrid AWD-i

Domyślnie

Walka przy skręcaniu wywołuje uśmiech na twarzy. Nie jest to też zabawa dla osób bez krzepy – trzeba się nieco napracować rękami.
    Bo w Poldku, przy manewrach parkingowych trzeba było chwytać kierownicę podchwytem (obecnie to chyba nawet jest nieprawidłowo)

Marzyłem o nim odkąd się pojawił aż w końcu go kupiłem (Caro 1,6 GLE 1992r).
    Wrażenie po przesiadce z Malucha, którego szczerze nienawidziłem, nawet nie jestem w stanie porównać do czegokolwiek obecnie.
    Może gdybym, obecnie kupił jakiegoś Bentleya to miałbym namiastkę tamtych wrażeń (po prostu kosmos).
    Przejechałem nim w dwa lata ponad 100 tys km i choć psuł się niesamowicie to i tak miło go wspominam. Hmm … a może to nie jego tylko tamten czas
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Miałem Caro Plus ze wspomaganiem. 200 tys przejechane, końcówki drążków mniej więcej co 15 tys, cieknącego mostu pozbyłem się wlewając PL ( olej przekładniowy letni, stosowany w skrzyniach ciągników rolniczych). Troszkę bardziej wył.

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

Mój tyle nie wytrzymał
    Drążki, przewody zapłonowe, regulacja zaworów, wymiana oleju (Mobil One) co 10, klocki przód co 20 a tył co 30 tys km.
    Choć jak wspomniałem często lubił się popsuć to naprawy kosztowały jakieś śmieszne pieniądze z czego
    najdroższym elementem był chyba moduł zapłonowy.

Wiele wspomnień, wiele anegdot z podróży
    P.S. Może chcecie kilka albo podzielcie się swoimi ?

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Mój w porównaniu z Twoim był prawie bezproblemowy, dwa razy termostat, uszczelniacz na wale korbowym z przodu i poza tym silnik nie tykany no wymiana paska co 50 tys. Po dwóch latach od sprzedaży spotkałem jak ciągnął przyczepkę

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

Z nim już tak było - Zależało na jaki egzemplarz się trafiło (mój widocznie był robiony w piątek )
    Kiedyś pękł mi pasek rozrządu (tuż po wymianie). Skończyło się holowaniem do warsztatu i założeniem nowego ("za grosze") - Silnik miał niekolizyjne ustawienie zaworów (można było nawet zapalać "na pych" )

Awatar Rules

Domyślnie

Nie dawno uświadomilem sobie, że nigdy nie prowadziłem Poloneza... na szczęście znajomy był w tym roku specjalnie zakupionym w tym celu Atu na "Zlobolu" w Grecji. Czekam tylko na dogodną okazję do przejażdżki.

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

W miasteczku mamy jeszcze bardzo dobrze utrzymanego Atu, ze dwa fiaty 125p a chyba ostatni 25 letni maluch został sprzedany w ubiegłym roku. Właścicielka Malucha 80 letnia sąsiadka po osiągnięciu tego wieku stwierdziła, że starczy jeżdżenia. Fiacika kupiła młoda dziewczyna z Warszawy a oczy aż się świeciły z radości. Jest jeszcze w okolicy warszawa 224, na chodzie.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Widzę, że temat budzi zainteresowanie - zmieniłem nazwę, zachęcam do dyskusji!

Awatar euro_tuned
    Auto
    3.0 TDi

Domyślnie

Sąsiad miał Caro w kolorze pistacjowym i 300tyś zrobił bez remontu. 1.6 GLE chyba. i 160km/h na autostradzie to szło
    Potem kupił Caro Plus granatowego i też podobny przebieg. Tam już było chyba 1.6 GSi multipoint injection.
    "Prawdziwy luksus zaczyna się w segmencie F."

Uprawnienia umieszczania postów