Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Wątek: (S) Sprzedam Octavię Combii III, 4x4, !,8 Tsi, DSG6, 2013 rok

Awatar Rok z Bagien
    334
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kowalik Zobacz posta
    Uczciwa oferta, trzymam kciuki za satysfakcjonującą sprzedaż! Pamiętam jakby to było wczoraj, jak na forum MitsuMianiaków wypytywałeś o Outlandera i stanęło na Octavii... ale ten czas leci.
    Powitać, świat to jednak mały grajdół.

Czas...psia mać leci. Outlandera cały czas darzę sympatią, tak jak i ASXa .
    Pamiętam I generację, 2.0 Tdi od VW, ponad 700 l. bagażnika (otwierana klapa z siedziskiem), napęd 4x4, kupa plastiku w środku - ale był genialny !!!

Jako, że cały czas są przywoływane ceny salonowe, odgrzebałem maila z ofertą:

"Silnik: 1,8 TSI 132 kW (180 KM) 6-biegowa automatyczna 4x4 CENA CENNIKOWA: 108 950 zł
    Wyposażenie dodatkowe:
    1. Pakiet amazing (WPC) 3900 zł
    2. Wybór profilu jazdy DRIVE SET UP (PFC) 400 zł
    3. Alarm z funkcją monitorowania wnętrza, czujnikiem przechyłu (2 składane kluczyki) (PDA) 900 zł
    4. Oświetlenie przestrzeni wokół nóg z przodu i z tyłu (6T2) 50 zł
    5. Zestaw siatek w bagażniku (6M3) 200 zł
    6. Trójramienna skórzana wielofunkcyjna kierownica (radio i telefon) z małym pakietem skórzanym dla przekładni DSG (PLX) 500 zł
    7. Elektrycznie sterowane, podgrzewane i składane lusterka zewnętrzne z podświetleniem wokół drzwi, automatycznie przyciemniające się lusterko kierowcy (PW4) 400 zł
    8. Maxi-DOT z kolorowym wyświetlaczem (9S6) 350 zł
    9. Zapasowe koło stalowe dojazdowe, podnośnik, klucz, bez zestawu naprawczego (PJA) 400 zł
    10. Srebrne relingi (600 zł.)
    11. Pakiet chrom dla Combi (750 zł.)
    12. Pakiet simply clever (pojemnik na odpadki, uchwyt na multimedia, dwustronna mata do bagażnika) - 200 zł.
    13. SUNSET przyciemniane szyby (600 zł.)

RAZEM: 118.200 zł. zł + dodatkowe alufelgi"

Oczywiście minus rabat. W cenie była 4 letnie pełna gwarancja.

Domyślnie

Myślę że pójdzie gładko. Wyposażenie stosunkowo ubogie ale napęd zacny. Poza tym polski salon, symboliczny przebieg jak na ten rocznik (swoją drogą jakbym nie wiedział że to oferta forumowicza to podejrzewałbym kręcenie licznika) i brak poważnych przygód. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Powodzenia w odsprzedaży i dawaj znać jaki będzie następca.

Auto
    Volvo

Domyślnie

Polski salon i pierwszy właściciel to duże atuty i myślę, że znajdą się kupcy, dla których będą to kluczowe parametry.
    mecekbomba, dlaczego podejrzewałbyś kręcenie? To nieco ponad 15tys/rok. Nic nadzwyczajnego imo.

Awatar Rok z Bagien
    334
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

No i stało się, samochód sprzedany.

Wszystkim dziękuję za wpisy, i te wspierające, i te...mniej wspierające.

Jako, że to taki trochę "mój" temat, pozwolę sobie na kilka zdań.
    1). Pozytywnym zaskoczeniem były telefony z powołaniem się na forum Autogalerii, niech to będzie informacja zwrotna, dla prowadzących: sporo osób jednak czyta. A i rozmowa bywa wtedy prostsza, bo "ja znam samochód".

Ergo: jak ktoś chce sprzedać swój samochód to można śmiało wystawiać, będzie odzew.

2). Mimo umieszczenia w ogłoszeniu, że handlarzom dziękuję, było kilka telefonów i SMS. Przoduje w tym firma aaaAuto (czy jakoś tak), która już teraz, za godzinę odkupi samochód. Bez targowania? No wie Pan samochód z polskiego salonu, od I właściciela, to się rzadko zdarza. Jedno spojrzenie w internety i sprawa jasna, na miejscu zamiast 150 kPLN - 90 kPLN, zamiast 39.900 PLN - 27.000 PLN, zamiast 62 kPLN - 51 kPLN. Strata czasu i benzyny, podziękowałem, ale to nie zniechęca, znowu telefony i SMSy. Szkoda słów.

3). Kupiła ode mnie osoba doskonale wiedząca czego chce, jeżdżąca kiedyś SAWD by Subaru, a przed transakcją samochód trafił do ASO na sprawdzenie. Nie oceniam, ale chyba więcej o ewentualnych zbliżających się kosztach eksploatacyjnych kupujący dowiedział się ode mnie, aniżeli po tym przeglądzie. No cóż, ważne, że kupujący ma pełny możliwy obraz zalet i wad używanego pojazdu.

4). Powód sprzedaży? Nie wykorzystywałem w pełni możliwości samochodu turlając się po mieście i jeżdżąc kilka razy w roku w dalsze trasy. Wakacje to chyba raczej samolot, nie chce mi się już jeździć samochodem po całej Europie, wiek robi swoje.... Niech posłuży komuś, kto zdecydowanie więcej robi tras i chyba do tego został właśnie kupiony. I dobrze.

5). Co dalej? Przeprowadzana inwestycja zmusiła mnie do kompromisu, gdyby nie to kupiłbym w kolejności cenowej:
    a. Subaru XV - nawet 1,6
    b. Mazdę CX-5 z 2 litrowym benzyniakiem i 4WD
    c. Toyotę Land Cruiser w wersji bida

A będzie Mitsubishi ASX 1,6 benzyna w wersji Invite.

Jak widać moje wybory są dość specyficzne i nieco pod prąd, co budzi sporo - jak pokazują nie tylko ostatnie tematy - kontrowersji. Nie umiem się do końca pogodzić z tym w jakim kierunku idzie obecna motoryzacja. Stąd krok wstecz do ASXa. Nie przekonują mnie oszczędności na zawieszeniu, kolorowe wyświetlacze, miliony różnych ukrytych funkcji (mnie kompletnie zbędnych), dziesiątki systemów, które mają rzekomo wspierać kierowcę (i pewnie to robią w jakimś zakresie), a które nie są do końca sprawdzone i skuteczne (a przy okazji usypiają czujność), downsizing i trzy cylindry, krótkie okresy gwarancyjne (a potem się martw) itd itd.

I to tyle mojego, pozdrawiam tych, którzy przeczytali do końca.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Pozostaje pogratulować szybkiej sprzedaży i zakupu nowego auta. Podziwiam wybór ASX-a - w życiu nie zdecydowałbym się na to auto, ale rozumiem ludzi, którym się podoba (np. mojemu teściowi).

Zamykam temat.
    Just another random guy driving random cars around random places.

Uprawnienia umieszczania postów