Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Volkswagen up! GTI | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Volkswagen up! GTI | TEST

Zapraszam Was do dyskusji na temat testu: Volkswagen up! GTI pt. ”Yorkshire Terrier”.

Fotogaleria:

Drive tastefully!

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Wiem, że to GTI można skonfigurować nawet i pod 70 tysięcy złotych, ale uważam, że aż takie narzekanie na cenę, biorąc pod uwagę jednak co dostajemy w zamian, jest odrobinę na wyrost. Mistrzem w "zdzieraniu" jest tutaj chyba Abarth.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Fajne autko, ale VW specjalnie dokleił znaczek GTI, dał kratę na fotelach, żeby cena była wyższa.
    Jak by chcieli być fair, to by poszli drogą Renault i dali znaczek GT, jak kiedyś w szybszych Golfach.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Żuczek
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MAir

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Patryk R. Zobacz posta
    Wiem, że to GTI można skonfigurować nawet i pod 70 tysięcy złotych, ale uważam, że aż takie narzekanie na cenę, biorąc pod uwagę jednak co dostajemy w zamian, jest odrobinę na wyrost. Mistrzem w "zdzieraniu" jest tutaj chyba Abarth.
    W zamian za 70 tys. dostajemy zwykłego Up-a TSI z obniżonym zawieszeniem, inną mapą silnika i kratą na siedzeniach. Jak za 115 koni w trzech cylindrach, gołą blachą wewnątrz i brakiem środkowych nawiewów cena jest mocno nieatrakcyjna ale znaczek kosztuje. A właściwe dwa znaczki. Cena Abartha też nie jest niska ale jest dużo bardziej uzasadniona - modyfikacje w stosunku do zwykłej 500tki są dużo większe i osiągi niespotykane w tej klasie.
    Test bardzo mi się podobał, zamiast samych ochów i achów na temat wozu autor napisał też o kilku mankamentach, które w innych testach Up-a GTI, które oglądałem/czytałem były często pomijane. Sam samochód wydaje mi się fajny - lubię małe wozy z ikrą a UP w tej wersji z pewnością do nich należy. Szkoda tylko, że VW podszedł do tematu tak jak do całego modelu - po kosztach Dlatego nie jestem pewien czy UP w tej wersji zasługuje na miano GTI. Sam fakt, że jest porównywany do GTI pierwszej generacji wydaje się trochę żenujący...

Auto

Domyślnie

Natłukłem tym egzemplarzem sporo kilometrów, tylko po krętych górskich drogach w okolicach Nicei. To bardzo fajne auto, ale... No właśnie - jest dużo "ale". Mogło być szybsze, lepsze, bardziej zadziorne. Ma potencjał, którego nie wykorzystano. Szkoda, bo Volkswagen mógł zrobić naprawdę ciekawe auto, które w pewnym stopniu rywalizowałoby z Abarthem.
    Drive tastefully!

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Żuczek Zobacz posta
    W zamian za 70 tys. dostajemy zwykłego Up-a TSI z obniżonym zawieszeniem, inną mapą silnika i kratą na siedzeniach. Jak za 115 koni w trzech cylindrach, gołą blachą wewnątrz i brakiem środkowych nawiewów cena jest mocno nieatrakcyjna ale znaczek kosztuje. A właściwe dwa znaczki. Cena Abartha też nie jest niska ale jest dużo bardziej uzasadniona - modyfikacje w stosunku do zwykłej 500tki są dużo większe i osiągi niespotykane w tej klasie.
    Test bardzo mi się podobał, zamiast samych ochów i achów na temat wozu autor napisał też o kilku mankamentach, które w innych testach Up-a GTI, które oglądałem/czytałem były często pomijane. Sam samochód wydaje mi się fajny - lubię małe wozy z ikrą a UP w tej wersji z pewnością do nich należy. Szkoda tylko, że VW podszedł do tematu tak jak do całego modelu - po kosztach Dlatego nie jestem pewien czy UP w tej wersji zasługuje na miano GTI. Sam fakt, że jest porównywany do GTI pierwszej generacji wydaje się trochę żenujący...
    No i chyba mamy podobne odczucia, bo wg mnie post trafiony w 100%.
    A Maciek jeszcze potwierdził.

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Natłukłem tym egzemplarzem sporo kilometrów, tylko po krętych górskich drogach w okolicach Nicei. To bardzo fajne auto, ale... No właśnie - jest dużo "ale". Mogło być szybsze, lepsze, bardziej zadziorne. Ma potencjał, którego nie wykorzystano. Szkoda, bo Volkswagen mógł zrobić naprawdę ciekawe auto, które w pewnym stopniu rywalizowałoby z Abarthem.
    MCL prosze Cie - up z abarthem? Pod jakim wzgledem? W ilosci golej blachy czy szkaradnosci ma z pewnoscia I miejsce to sie zgodze ale dalej nie ma nic co w tego typu aucie jest cenione.

Auto

Domyślnie

Czytaj ze zrozumieniem. Mógłby. Gdyby up GTI miał jaja, większy i mocniejszy silnik oraz sensowniejszy układ jezdny, to MOGŁBY stanowić jakąś formę konkurencji dla Abartha. Blacha we wnętrzu? Jeśli stołek byłby fajny, a auto wywoływałoby banana na japie, to nie widziałbym problemu w zestawianiu go z Abarthem. Tu chodzi o radochę i zabawę.

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Dokładnie. up! GTI po programie i z obniżonym zawiasem wg mnie już może konkurować z A595 w podstawie. Nie zmienia to faktu, że nadal wybrałbym Abartha

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Czytaj ze zrozumieniem. Mógłby. Gdyby up GTI miał jaja, większy i mocniejszy silnik oraz sensowniejszy układ jezdny, to MOGŁBY stanowić jakąś formę konkurencji dla Abartha. Blacha we wnętrzu? Jeśli stołek byłby fajny, a auto wywoływałoby banana na japie, to nie widziałbym problemu w zestawianiu go z Abarthem. Tu chodzi o radochę i zabawę.
    Gdyby babcia miała brodę... :-) UP to jest tanie pudełko do wożenia pizzy a nie samochód z własnym stylem.

Uprawnienia umieszczania postów