Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Wątek: Auto pod LPG.

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie Auto pod LPG.

Witam, poszukuję auta które będzie się nadawało najlepiej pod Lpg.
    Wymagania klasa najlepiej kompakt, cena 20-25kzł .
    Żeby tak że 100kkm bez problemu zrobić jeszcze na gazie.
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cokolwiek VAGa z 1.6 MPI. Ja bym szukał Golfa V, bo w tych pieniądzach powinno się znaleźć egzemplarz z pewną historią i z młodszego rocznika.

VIP Awatar Potek
    Auto
    Audi A4

Domyślnie

Witam, podepnę się pod temat i zapytam jakie silniki najlepiej znoszą gaz?
    Pojawił mi się pomysł żeby przesiąść się z pociągów na auto.
    Dystans spory bo dziennie bym robił ok 140km, w miesiącu 3k km. Ale z tego co obliczyłem wychodziłoby mnie niewiele drożej a zyskałbym troszku czasu...

Więc tak, co bym chciał:
    - kompakt
    - cena najlepiej jak najmniej... przeglądałem oferty w okolicach 10k zł.. ale rozważyłbym opcję do 30k zł.
    - spalanie oczywiście jak najmniejsze
    - ze względu na charakterystykę zakładam, że pasuje żeby to to miało ok 100KM.

Trasa z tych 140km jakieś 90km autostrada, 30km miasto pozostałe 20km wioski i dolotowe.

Najwięcej ofert i najczęściej przewijającym się autem w tym temacie jest Opel Astra G z silnikami 1.4 / 1.6.
    Po głowie jeszcze Focus II/III i Civic VIII.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Ostatnio w Imperium Spamu podejmowałem ten temat, polecam przejrzeć
    Astra z 1,4T - tak, 1.6 gorzej, nie ma bodaj hydraulicznej regulacji luzów zaworowych. Do 1.4T nawet fabryka kładka gaz. Civic VIII 1.8 tak, 1.4 słaby. O focusie nic nie wiem. Na pewno gaz bardzo dobrze znosi 1.6 mpi 102 ze skody/vw/seata/audi.

VIP Awatar Potek
    Auto
    Audi A4

Domyślnie

Oki, pozwolę sobie przykleić cytat:

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    Nie ogarniam tego. Czytam o dwulitrowym 140 konnym Qashqaiu - super silnik, idealny do gazu. Czytam o Lagunie 3 2.0 140 km - gazu nie przyjmuje, w ogóle beee.
    A przecież to ten sam silnik, prawda? Czy inna konstrukcja?
    Przy okazji?
    1.6 115 km lub 110 km w Qashqaiu oraz Megane 3 - jak to znosi gaz?
    Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    2.0 140KM w Renault czy Nissanie są bardzo kiepskie do LPG. Nie dość, że mają szklanki, to jeszcze bardzo słabe głowice. Szkoda czasu na to. W Kaszkaju nie ma nic dobrego pod LPG.
    Nie, w Megane 1.6 110KM to inny silnik niż 1.6 115KM w Nissanie. Ten z Megane do LPG jest jak najbardziej OK i generalnie jest dość trwały poza awariami charakterystycznymi dla tego silnika. Ten w Nissanie konstrukcyjnie jest zbliżony do 2.0 140KM i do gazu nie jest dobrym pomysłem.
    Dopowiem tylko ze kolega ma Focusa III 1.6 (105KM) z gazem i bardzo sobie chwali.

Do francuskich niestety nie mam przekonania, ale jakby ktoś mi dobre argumenty przedstawił to nie mówię nie

Domyślnie

Przy przebiegach rzędu 40 000 rocznie, to sobie weź coś na hydraulice koniecznie, bo inaczej będziesz regulował raz w roku, a głowica poleci po 2 Maks 3. Ja to bym szedł w 1.6 mpi lub 1.4T lub coś starszego. Za 30 000zł kupisz nawet jakiegoś Seata Altea jak więcej osób chcesz wozić.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Mazda 3 2.0 150 KM

Domyślnie

Bez hydrauliki. Przy takich przebiegach będzie z tym zabawa.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar szymonst
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

Fiatowski 1.4 T-Jet np w Bravo. W tych silnikach gaz fabryczny był jeszcze montowany w zeszłym roku.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Przy przebiegach rzędu 40 000 rocznie, to sobie weź coś na hydraulice koniecznie, bo inaczej będziesz regulował raz w roku, a głowica poleci po 2 Maks 3.
    W przypadku opla 1.6 taniej polecieć po regenerowaną głowicę niż regulować zawory...ale zwykle wytrzymują dużo dłużej niż 40k bez regulacji

Uprawnienia umieszczania postów