Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 47

Wątek: 2019 Skoda Scala | NEWS

Awatar Rok z Bagien
    342
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Dla mnie nie, wystarczyło zapytać, co mam na myśli.

Nie siliłbym się na ocenę (po jeździe w lato przez ok. 700 km) belki w OIII, jako stanowiącej zagrożenie dla bezpieczeństwa jazdy.
    Nie wiem jakby się zachowała przy innych warunkach pogodowych, w innych warunkach drogowych mokry lub oblodzony asfalt), z innym obciążeniem itd. Dlatego napisałem, że jest nieprzewidywalna.

I tak, takie było moje odczucie, tył zaczął żyć własnym życiem wstrząsając lekko budą na uskoku. Jeżdżę tą samą drogą moja O III i pewnie dlatego to zauważyłem. Nie było to przyjemne.

Ty masz swoje zdanie, ja swoje. Szanuję Twoje.
    I na takim poziomie rozmów możemy się spierać.

Ale proszę byście reagowali na personalne wycieczki pod moim adresem. Nikogo nie nazywam kłamcą lub hipokrytą, nie piszę też, że czyjaś ocena to kpina.

Jeśli ma tu być taki "onet" to ja się mogę dostosować, pytanie po co?

Awatar korg
    Auto
    500X 1.4 MultiAir 140KM

Domyślnie

Śmieszy mnie oburzenie na to, że Scala ma mieć belkę. A co ma mieć jak to będzie budżetowy kompakt. Wielowahacz? Dla producenta belka to najtańsze rozwiązanie

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Nie trzeba jechac szybko. Przy 50kmh zrobcie manewr omijania np. studzienki w jezdni - to juz duzo powie o zawieszeniu.

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Akurat szybkie manewry nie są wyznacznikiem wyższości wielowahacza nad belką. Łatwo znaleźć w internecie testy pokazujące, że wspomniany Civic z belką lepiej robi "łosia" niż Hyundai z wielowahaczem. Tutaj większe znaczenie ma twardość zawieszenia, profil i jakość opon.

Zawieszenie wielowahaczowe pokazuje swoją wyższość przede wszystkim w jakości resorowania, szczególnie jeżeli nawierzchnia na której odbywa się skręt jest mocno połatana. Osobiście jako właściciel Focusa pierwszej generacji strasznie ubolewam, że producenci zaczęli oszczędzać na zawieszeniu. Dość wspomnieć, że słabsze wersje Mercedesa A (auta premium...) i nowego Focusa mają belkę.
    No replacement for displacement

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    The mighty Clio

Domyślnie

Po pierwsze - belka belce nierówna. Jak sam zauważyłeś niektórzy producenci potrafią zrobić dobry zawias z belką, nie ustępujący wielowahaczowi. Wrzucenie tego rozwiązania do Klasy A czy Forda Focusa wcale nie jest jakimś złym pomysłem. Myślę, że jakieś 80% nabywców takich aut zupełnie nie zwróci na to uwagi, gdyż w codziennej eksploatacji nie robi to aż takiej różnicy. W sytuacji krytycznej wtrąca się z kolei elektronika, która zapobiega jakimkolwiek niebezpiecznym ucieczkom tylnej części nadwozia. Przy okazji belka to tańsze w obsłudze rozwiązanie, co na polskich drogach może być dla niektórych atutem.

A zarówno w Focusie, Klasie A jak i Octavii wielowahacz jest dostępny w mocniejszych wersjach - tam, gdzie potencjalnie kierowca będzie częściej wykorzystywał potencjał auta. W Scali jest to absolutnie zbędne, bo jest ona kierowana do innej grupy odbiorców. I tyle w temacie.
    #drivetastefully

Awatar Rok z Bagien
    342
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

MCL pytanie, jeździłeś Foką MK1?
    Ile km i jak długo?

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

MCL Nie sposób nie przyznać ci racji w kwestii tego, że większość użytkowników nawet nie zauważy różnicy. Z drugiej jednak strony Focus od zawsze słynął z zawieszenia i zwyczajnie trochę szkoda zmiany podejścia producenta. Dziwi mnie natomiast też szukanie oszczędności w Mercedesie, aucie pozycjonowanym (i wycenionym) o wiele wyżej.

Co do samej Skody, nie spodziewałem się niczego innego niż belka. Mimo wszystko głównym odbiorcą modelu będą floty.
    No replacement for displacement

Auto
    The mighty Clio

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rok z Bagien Zobacz posta
    MCL pytanie, jeździłeś Foką MK1?
    Ile km i jak długo?
    A co ma to do rzeczy? Mój ojciec jeździł Focusem I gen w latach 1999-2006 i owszem, chwalił sobie prowadzenie (choć miał wersję 1.4 75 KM, która demonem prędkości zdecydowanie nie była). Zawieszenie jednak nie należało do pancernych - z tego co pamiętam coś grubszego było przy nim robione.

Jeździłem za to wieloma autami z belką, także po torze. Trzeba naprawdę solidnie przegiąć, aby wyprowadzić taki wóz z równowagi. Poza tym akurat wierzę opinii Setha, który swoją Octavią robił szkolenie SJS i solidnie sprawdził jej możliwości.

Awatar Rok z Bagien
    342
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    A co ma to do rzeczy?
    A to ja przywołałem Focusa I?
    Pytałem bo prowadzi się BAJECZNIE, jeździłem nim 3 lata i kilkadziesiąt tyś km. W cywilnych (nie rajdowych, czy torowych) warunkach jest/był nie do wyprowadzenia z równowagi - jak na tamte lata. Absolutnie neutralny, a ronda można było kręcić dla samej przyjemności.

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Jeździłem za to wieloma autami z belką, także po torze. Trzeba naprawdę solidnie przegiąć, aby wyprowadzić taki wóz z równowagi. Poza tym akurat wierzę opinii Setha, który swoją Octavią robił szkolenie SJS i solidnie sprawdził jej możliwości.
    A według mnie to tani substytut dobrego zawieszenia (chodzi o O III - bo jak pisałem w Pugu mi ona absolutnie nie przeszkadzała), który tłucze na wybojach. A codzienne życie właściciela samochodu to nie jazda po torze.

Auto
    The mighty Clio

Domyślnie

Okej, prowadzi się bajecznie. Tylko od 1998 roku belka też nieco się zmieniła. Materiały, amortyzatory, elastokinematyka - wszystko to wpływa na dobre prowadzenie. Ja jestem ciekaw Focusa z belką - mam nadzieję, że będę miał okazję takowym się przejechać.
    #drivetastefully

Uprawnienia umieszczania postów