Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Dodatkowe, ale niezbędne wyposażenie samochodu

Domyślnie Dodatkowe, ale niezbędne wyposażenie samochodu

Co według Was musi znaleźć się w aucie? Ja dodatkowo mam kamerkę i alkomat. Nie są to wymagane rzeczy oczywiście, ale przydają się. Zwłaszcza kamerka na cwaniaczków :P Co jeszcze warto mieć?

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

Kompresor
    Dzięki temu że możesz przebite koło dopompować i dojechać do warsztatu pozwala (w znakomitej większości przypadków) uniknąć szarpania się z kołem i przewożonymi bagażami a co najważniejsze brudzenia siebie i bagażnika.
    Race lub w ostateczności lampki chemiczne
    Nie zawsze wystarczy trójkąt. Kiedyś przy dużej mgle wraz z innym kierowcą pomagałem poszkodowanym w wypadku (zanim dojechała policja).
    Rozstawione przez nas trójkąty zostały szybko "rozjechane". Poczuliśmy się bezpiecznie dopiero gdy ktoś (z innych pomagających) rzucił odpalone race.
    W moim przypadku (zimą) Trapy, Łopata, Lina holownicza
    Z resztą Linkę holowniczą polecam każdemu.
    Wielokrotnie jestem proszony o pomoc w wyjechaniu z zaspy (tzn. byłem - jak były jeszcze zimy ).
    Jako że nikt (no prawie nikt) jej ze sobą nie wozi używałem swojej. Zużywałem dwie linki rocznie i w końcu się wkurzyłem.
    Postanowiłem że jak ktoś nie będzie miał linki to nich sobie radzi sam
    Oczywiście postanowienie złamałem ale linkę i tak polecam mieć.
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

W miejsce lampek i rac proponuję lampę (koguta) pomarańczową podłączaną pod zapalniczkę, zwykłą lub stroboskopową

Auto
    Skoda Fabia I/II

Domyślnie

Muszę przyznać, że pomysł z flarami/lampami świetny! Trójkąty faktycznie często się nie sprawdzają (nie wytrzymują próby pogody etc.).
    Sam na to nie wpadłem

Domyślnie

Z rzeczy mniej oczywistych wożę rękawice ochronne, taśme izolacyjną, butelkę wody i nóż wielofunkcyjny.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Kable rozruchowe, sezon się zaczyna a zatrzymanie się przy kolesiu próbujacym odpalić samochód na pych wymaga 3 min roboty.
    Raz mi przypadkowy facet tak pomógł, chciałem mu dać na piwo a on powiedział "kup sobie kable i kiedyś zrobisz to dla kogoś innego". Kable kupiłem i w poprzednim sezonie miałem trzech uratowanych na koncie, w tym roku już jednego : P

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

Rolka Power Tape
    Kiedyś GV z posklejanym nią zderzakiem jeździłem ponad pół roku. Tak solidnie trzymała że nie chciało mi się go naprawiać
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Uprawnienia umieszczania postów