Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Suzuki Swift Sport 1.4 BoosterJet | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Suzuki Swift Sport 1.4 BoosterJet | TEST

Drive tastefully!

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Nie rozumiem trochę porównywania Swifta do takich maluchów jak Abarth czy up!. Ja wiem, że wspomniane Polo odjechało z mocą, bo ma aż 200 koni, ale Swift Sport to segment B i patrząc na niego przez taki pryzmat wcale nie kosztuje skandalicznych pieniędzy.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

W zdaniu poprzedzającym masz sprostowanie
    "Obiektywnie oceniając, uważam, że 140-konny maluch Suzuki w pewnym sensie nie ma konkurencji."

Swift Sport w porównaniu do konkurencji ze swojego segmentu jest trochę tańszy, ale brakuje mu mocy i bycia "hot". W tym pierwszym jest zbliżony do Abartha, w tym drugim do Upa, mimo że jest od niego dużo lepszy.

Z mocą odjechało nie tylko Polo, ale też Clio, Fiesta, 208, MINI i jeszcze całe mnóstwo innych aut. I to już kilkanaście lat temu.

Auto
    Subaru XV II 2.0

Domyślnie

Bardzo fajny tekst.
    Sam Sport bardzo mnie intryguje, lubię w mieście samochody konstruowane według tej filozofii (odwrotnie do samochodów w dłuższe podróże - tamte mogą być i czołgami, byle było w nich cicho i wygodnie).

Z tą ceną to jest ciekawa sytuacja, podobnie jak w innej Japońskiej marce na tą literę. W Polsce ceny są zadziwiająco zbliżone do tych w takiej na przykład Austrii.
    I nie jest to wcale dobrze, ponieważ obciążenia fiskalne w Austrii są znacznie wyższe, przez co przy podobnej cenie netto, brutto wychodzi o wiele więcej.
    Dla przykładu, Twingo GT w Polsce kosztuje 62 kPLN brutto, w Austrii - 17390 EUR - różnica jest duża! A Swift Sport 80 kPLN w Polsce i 20 kEUR w Austrii - coś tu nie gra, ktoś ma zbyt dużą marżę chyba (tym bardziej, że dla Swifta podatek "ekologiczny" w Austrii będzie wyższy niż dla Twingo, ponieważ emisja sporo większa)

Awatar euro_tuned
    Auto
    3.0 TDi

Domyślnie

Ciekawa propozycja ale wg mnie powinni go podkręcić do 160-170KM bo teraz ma tyle samo co S cross czy vitara. Dynamiczny ale nie sport.
    "Prawdziwy luksus zaczyna się w segmencie F."

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Di Kej Zobacz posta
    W zdaniu poprzedzającym masz sprostowanie
    "Obiektywnie oceniając, uważam, że 140-konny maluch Suzuki w pewnym sensie nie ma konkurencji."

Swift Sport w porównaniu do konkurencji ze swojego segmentu jest trochę tańszy, ale brakuje mu mocy i bycia "hot". W tym pierwszym jest zbliżony do Abartha, w tym drugim do Upa, mimo że jest od niego dużo lepszy.

Z mocą odjechało nie tylko Polo, ale też Clio, Fiesta, 208, MINI i jeszcze całe mnóstwo innych aut. I to już kilkanaście lat temu.
    Wszystko jasne, dzięki.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Awatar KrankedGT
    Auto
    Tak

Domyślnie

Bezpośrednią konkurencją pozostaje Corsa GSI

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez fid Zobacz posta
    Bardzo fajny tekst.
    Sam Sport bardzo mnie intryguje, lubię w mieście samochody konstruowane według tej filozofii (odwrotnie do samochodów w dłuższe podróże - tamte mogą być i czołgami, byle było w nich cicho i wygodnie).

Z tą ceną to jest ciekawa sytuacja, podobnie jak w innej Japońskiej marce na tą literę. W Polsce ceny są zadziwiająco zbliżone do tych w takiej na przykład Austrii.
    I nie jest to wcale dobrze, ponieważ obciążenia fiskalne w Austrii są znacznie wyższe, przez co przy podobnej cenie netto, brutto wychodzi o wiele więcej.
    Dla przykładu, Twingo GT w Polsce kosztuje 62 kPLN brutto, w Austrii - 17390 EUR - różnica jest duża! A Swift Sport 80 kPLN w Polsce i 20 kEUR w Austrii - coś tu nie gra, ktoś ma zbyt dużą marżę chyba (tym bardziej, że dla Swifta podatek "ekologiczny" w Austrii będzie wyższy niż dla Twingo, ponieważ emisja sporo większa)
    Dzięki Z tymi cenami rzeczywiście dziwna sytuacja.

Cytat Zamieszczone przez KrankedGT Zobacz posta
    Bezpośrednią konkurencją pozostaje Corsa GSI
    Racja, przeoczyłem Corsę. Niestety, póki co, nie było mi dane jej przetestować.

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

ktoś zna ceny transakcyjne?
    ja przypomnę, że poprzednika wyrwałem za 63,5k brutto !

Awatar eddie_gt4
    Auto
    zono-woz Subaru Forester XT MY'16 & daily-car Toyota Celica GT-Four MY'96

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    ktoś zna ceny transakcyjne?
    ja przypomnę, że poprzednika wyrwałem za 63,5k brutto !
    Tak sie sklada, ze jestem zainteresowany zakupem SSS i dzis otrzymalem oferte na e-mail - rabat jest 0 PLN (slownie - zero zlotych).
    I nie jest to auto z zamowienia, ale oferta na auto dostepne od reki...

Byc moze przy wizycie w salonie i negocjacjach na zywo jest inaczej, ale wyglada na to, ze generalnie nie sa zbyt sklonni do rozdawania rabatow :-)
    Ostatnio edytowane przez eddie_gt4 ; 15-11-2018 o 14:25

Uprawnienia umieszczania postów