Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Jak zrobić gokarta?

Auto
    Motorower Simson

Domyślnie

A jak lepiej zrobić ustawienie?
    Motor będzie od fiata 126p

Awatar SPGM1903
    Auto
    Kawasaki KL250 '88

Domyślnie

to zalezy co chcesz osiągnąć: stabilność czy zwinność. to wplywa na rozstaw osi, gdzie usadowisz drugiego pasażera. jesli na tył to wyda się niezbędnym troszke wydluzyc ramę, a to, jak to fizyka mówi, zwiekszy rozstaw osi przed-tyl i spowoduje lepsza stabilnosc przy wyzszcyh predkosciach. jesli zas usadowisz go z boku to lepsza bedzie srednica skretu (w stosunku do tylnej opcji), troche sie "nadmie", ale lepiej bedzie zawracac w terenie.

wady i zalety:
    A)jesli na tyl:
    -nielatwo bedzie gadac
    -kiepska widocznosc ma pasazer
    -latwiej bedzie ci operowac lewarkiem zmiany biegow
    -bedziesz mial ogolnienieco wiecej luzu po bokach
    -dluzszy pojazd, o ile ma ciekawa forme, nabierze 'doroslejszej' formy
    -siedzisz posrodku
    B)z boku (to głównie przeciwienstwa A)
    -ciasno (fotele pojda pewnie na krawedzie), a wieksze osoby beda robic mimowolny zimny lokiec
    -ciezko bedzie ci zmieniac biegi i zaciagac reczny
    -lepiej sie dogadasz z pasazerem
    -wieksze odczucia estetyczno-moralne, gdy pasazerem jest dziewczyna, szczegolnie w spodnicy...
    etc etc

ja bym wywalił kolesia na tył.

no, a na moje proste pytanie kto odpowie...
    A co tu się odczynia?! Jakieś patologie! Polonezowe Patologie! Rzućże okiem co tam się czasem odczynia https://www.facebook.com/Polonez.Trophy.Truck/
    No i na twórców tej nekromancji - www.facebook.com/mjbuggyteam/

Awatar Randori
    Auto
    Pugi 406 2.0/ VW T4 2.4/Mitsubishi Galant 2.5 V6/Seat Cordoba 2.0

Domyślnie

Don, moj kolega z miejscowosci obok naszej robil wlasnie takiego gokarta z silnikiem od swifta mogles mowic o tym spawaniu, pomoglbym, bo umiem dobrze spawac. A co do projektow, jak zrobic? wykaz sie umiejetnosciami, a pytaj o naprawde istotne rzeczy, bo chyba ni emyslisz, ze w jednym poscie odpowiem Tobie jak zbudowac gokarta

Awatar SPGM1903
    Auto
    Kawasaki KL250 '88

Domyślnie

zle mnie zrozumiales
    nie chodzi mi o to, bys mi tlumaczyl JAK, ale powiedzial GDZIE robią "JAK", tak, by mozna bylo podejsc, porozmawiac, dogadac szczegoly, skonsultowac projekty i inne.
    są jakies firmy się tym zajmujące czy tylko osoby prywatne?
    o to chodzi, o wyceny
    A co tu się odczynia?! Jakieś patologie! Polonezowe Patologie! Rzućże okiem co tam się czasem odczynia https://www.facebook.com/Polonez.Trophy.Truck/

Awatar SPGM1903
    Auto
    Kawasaki KL250 '88

Domyślnie

chyba napiszę osobny temat...

Awatar Don2x44
    Auto
    VW Down! half V6 24V 2.0l 120PS '13 /Mazda 323F GLX Lantis 1.9 16V '98

Domyślnie

Jeżeli chcesz zrobić konkretny sprzet do zabaw, to trzeba się niezłe przy tym napracować... Tak jak pisałem, sprawa nie jest prosta

Mój gokart do dnia dzisiejszego... stoi nie dokończony Tak jak go rozkręciłem, tak teraz stoi. Ostatnio zabrałem się za malowanie... Ostatnio czyli jakoś na przełomie listopada i grudnia.... Pomijam fakt że zrobiłem to po dwóch latach Teraz pozostaje mi go skręcić, podpiąć wiązki instalacji od oświetlenia(z tym jest problem... bo do końca nie pamiętam jak tu było podpięte. Hm...

Silnik udało mi się odpalić, musiałem wyczyścić gaźnik i skombinować akumulator... co było problemem, ponieważ tam jest instalacja 6V.

Jak będę miał chęci to do końca lutego powinienem go skończyć. I wystawić go na sprzedaż jak się zacznie sezon na takie zabawki Potrzebna kasa i więcej miejsca w garażu, bo przyszłe auto się nie zmieści
    Mercedes-Benz - Ihr guter Stern auf allen Straßen.

Awatar SPGM1903
    Auto
    Kawasaki KL250 '88

Domyślnie

z jakim kosztem wiąże (wiązal) sie twoj buggy?
    jest prawdopodobne i mozliwe zmiescic sie w 10tys zl biorac pod uwage ramę, podstawowe układy (hamulce tarczowe, elektryka, napęd, silnik, etc), zabudowę (blacha/metal/stal/aluminium? oraz plexi/inne) ramy jako ochrona przed nieprzyjaznymi warunkami pogodowymi, licząc w to homologację (tzn przystosowanie, bo same testy mogą wynieść duuużo)?
    zastanawiam sie takze nad podzespolami, wiadomo w jakich proporcjach (tanie-dobre-solidne), jakie wykorzystac mozna w takim pojeździe.
    z tym, ze obawiam sie, ze silnik malucha odpada, a stawialbym raczej na diesle (o ile to mozliwe takie montowac, w koncu elektronika) lub 50konne benzynowe.

nie mam sie skad sie dowiedziec o takich rzeczach...

Auto
    gokard

Domyślnie

o jest strona o budowie gokarda http://gokart.yeap.pl/

Uprawnienia umieszczania postów