Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Ford Galaxy

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie Ford Galaxy

Witam Szanownych Forumowiczow
    wspomnialem juz w innym watku ale postanowilem ze zapytam w dedykowanym dziale. Poczatkowo rozwazalem klase V ale doszedlem do wniosku ze jednak zrezygnuje z zakupu autobusu... Moja rodzina to mimo wszystko 2 + 2 (za chwile 3) i pies a nie 2 + 5. Oferta prawdziwych Vanow jest bardzo okrojona. Rozwazam opcje sprowadzenia czegos ze Stanow (a'la Sienna Oddysey) ale to wariant ostateczny. Poki co rozejrzalem sie i sprawa sie ma sie tak - Alhambra/Sharan to auta bardzo stare - w przyszlym roku zapowiadana jest nowa wersja ale wszystko wskazuje na to ze pojdzie to w tym samym kierunku co Espace... a ja szukam prawdziwego rodzinnego Vana. Na poczatku w ogole nie patrzylem na Galaxy bo pamietalem slabe opinie zaslyszane jakis czas temu i generalnie bryla mi sie nie podobala. Ale obejrzalem pare materialow nt. nowego Galaxy o ktorym nawet nie wiedzialem ze wyszedl . I zaczalem sie przepraszac z delikwentem... Pytanie - jak pisalem wiele raz - diesla nie rozpatruje - nie ma takiej opcji (samochod ma byc dla Zony ktora przemierza bardzo male dystanse i diesel nie ma kompletnie racji bytu). Zostaja Ecoboosty - 1.5 i 2.0. Pierwszy wydaje sie do tej masy za slaby a w dodatku nie mozna go sparowac z automatem ktory dla Malzonki jest opcja "must have". Z kolei para 2.0 i powershift cieszy sie zla slawa - podobno ta skrzynia pada w polaczeniu z tym silnikiem a i sam silnik do najsolidniejszych nie nalezy... no i pije jak smok - ale to opinie z roznych zrodel ktore chcialbym zwerifikowac.
    z gory dzieki za wszelkie wskazowki.
    pzdr
    Mike
    Jest: A7 Sportback 3.0TFSI
    Były: A5 Sportback 3.0TFSI; Opel Insignia 2.0 CDTI; VW Golf+ 1.4 TSI; Volvo C70 2.4 Summum; Saab 9-3 1.9 TiD; VW Passat B5 1.8; Toyota Avensis 2.4; Nissan Micra 1.4; Peugeot 306 1.4; Fiat 125p

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

2.0 EcoBoost faktycznie jest dość paliwożerny - zresztą o ile dobrze pamiętam na forum mamy właściciela poprzedniego S-MAX'a z tym silnikiem i z Powershiftem. Galaxy to świetne auto - bardzo wygodne i praktyczne. Mimo wszystko pomyślałbym też o Sharanie - przesuwane boczne drzwi to świetny patent, a auto jest już dopracowane (choć fakt, dość stare).

Z Amerykańskich aut ciekawą propozycją jest Chrysler Pacifica - trochę tego już jeździ w Polsce. Ciekawe wizualnie auto z przestronnym wnętrzem.
    #drivetastefully

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Tyle, że o ile wiem obecnie 2.0 Ecoboost nie łączy się z Powershiftem, jak to miało miejsce wcześniej, lecz z 6-biegową przekładnią hydrokinetyczną, więc obawa przed tandemem "Ecoboost-Powershift" nie ma już racji bytu w przypadku nowych samochodów.

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie

Pink - dzieki - tego nie wiedziałem
    @MCL - obejrzałem sobie Pacifice Hybrid i powiem szczerze ze robi pozytywne wrażenie ... wskoczyła do porównania... drogie stosunkowo wozidlo ale na pewno warte uwagi...
    Były: A5 Sportback 3.0TFSI; Opel Insignia 2.0 CDTI; VW Golf+ 1.4 TSI; Volvo C70 2.4 Summum; Saab 9-3 1.9 TiD; VW Passat B5 1.8; Toyota Avensis 2.4; Nissan Micra 1.4; Peugeot 306 1.4; Fiat 125p

Auto
    -

Domyślnie

Jeżeli myślisz o nowym - to nie kupisz 2.0 EcoBoosta. Na razie został tylko 1.5 EcoBoost i diesle.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Ja mam połączenie 2.0EB i Powershifta w S-Maxie. O dziwo wszystko jeszcze działa (przebieg 80kkm)
    Rzeczywiście spalanie w benzynie jest dość duże (ale bak przynajmniej 70l). W samym mieście potrafi łyknąć 12-14l, w trasie 8-10l.

Ale tak jak napisał Pink, w najnowszym modelu zrezygnowali z tej kombinacji, więc dostajesz 'zwykły' automat.

Nie brałbym 1.5EB, bo to będzie za słabe do tej budy (tym bardziej Galaxy). Zostaje albo 2.0EB (ten 204KM wystarczy), albo diesel, a że nie chcesz diesla to tak naprawdę tylko jedna opcja

Właśnie sprawdziłem w konfiguratorze i jest tylko wersja 240KM w 2.0 - tym lepiej

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie

Zonie bardzo spodobał się Chrysler... jedyne co Ja uwiera to układ 2+2+3 z kanapa... w naszym przypadku oznacza to ze kanapa będzie na stale... powoli zaczynam ogarniać temat sprowadzenia auta przez ocean - jako ze teściowa mieszka za wielka woda cala procedura zakupu i nadania w porcie może być ułatwiona ale muszę dokładnie się wywiedzieć jak wygląda clenie i wszystkie opłaty takiego auta w Niemczech... zobaczymy... na razie zatem w szranki staja Galaxy (zdrowy rozsadek) i Pacifica (Hybrid) - emocje (o ile rodzinny van może wzbudzać jakiekolwiek )

Domyślnie

Jeśli mam być szczery, to żadnej hybrydy poza Toyota/Lexusem bym nie kupił jako uzywki.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie

Dlatego musze poszukac po forach amerykanskich jak sobie ta hybryda radzi - generalnie Amerykanie nie maja za duzego doswiadczenia z taka forma zasilania wiec trzeba byc ostroznym. W razie czego zostaje klasyk ale najpierw musze poczytac... czas na razie mnie nie goni - podmianka w okolicach polowy 2019 najwczesniej...
    Chyba ze w miedzyczasie bedzie jakas super oferta na Galaxy

Awatar superuser
    Auto
    Chrysler 300C 5.7 V8 + T&C 3.8 V6

Domyślnie

chrysler buduje hybrydy od 10lat więc to nie jest tak, że nie mają doświadczenia

Uprawnienia umieszczania postów